Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rok je kraj veljače. Najbolje vam je kontaktirati brokera, meni su moji već poslali (PBZ Inv.) pregled dobitaka/gubitaka.

Sam ću popuniti onaj JOPPD obrazac kao i prošle godine (valjda se nije ništa mijenjalo) i uplatiti. Uglavnom ima još vremena…


Može li molim vas netko još jednom sažeto u kratkim koracima napisati što je potrebno sve napraviti, tj od kuda krenuti da bih uopce vidio da li imam obvezu poreza ili ne. Tko i na koji način mi daje te informacije? U 2016. imao sam jednog brokera dok od 2017. Imam drugog brokera(Agram). Dobio sam od njih neki izvjestaj samo o stanju na kraju 2017.
Slao sam upit SKDD i oni kazu da oni ne rade izvjestaj o porezu na kapitalnu dobit vec samo o prometu za 2017. Zanima me tko u ovom slucaju onda prati metodu FIFO? Necu valjda sam morati racunati FIFO metodu? Iskreno pogubio sam se malo u ovome svemu. Unaprijed hvala!
Rok je 31.1. Jel?

Agram brokeri imaju opciju da ti naprave izvjestaj za porez.
Iimas lijevo na traderu pod ”Zahtjevi” gumbic ”Porez”, prek tog ti oni sve obracunaju, mislim da kosta 50 kuna.

Hvala!!!
Dobio sam informacije upravo i drugim putem tako da mi je sada sve jasnije! Rok je 28.2.! Lp


Rok je kraj veljače. Najbolje vam je kontaktirati brokera, meni su moji već poslali (PBZ Inv.) pregled dobitaka/gubitaka.

Sam ću popuniti onaj JOPPD obrazac kao i prošle godine (valjda se nije ništa mijenjalo) i uplatiti. Uglavnom ima još vremena…


Izmjena je u “Vrsti izvješća”, strana A, nije 8 nego 11, ništa se ne popunjava za prodane dionice, kupljene prije 1.1.2016., a ostalo, koliko sam letimično pogledao, je isto.

Dobio sam izračun, sad mene zanima, na ovih 175 000 kn dobiti u 2017. da li u to ulazi i provizija ili od te cifre mogu odbiti 0,3%

使用を信頼し、あなた自身の能力の

provizija se takodjer racuna kao kapitalni gubitak

Znači što? Zbrojim sve provizije i za tu sumu umanjim kapitalnu dobit? Ili je to već napravljeno…

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Meni na obračunu piše (sitnim slovima) da u kupovne i prodajne cijene ulaze i provizije brokeru, dakle ovo što se dobije je ono na što ide porez (ako je veće od 0).
Radi se o PBZ brokerima, ako nisi siguran nazovi brokera pa pitaj!

thx.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Oznaka izvjesca 17365 umjesto proslogodisnje 16366.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Rok je kraj veljače. Najbolje vam je kontaktirati brokera, meni su moji već poslali (PBZ Inv.) pregled dobitaka/gubitaka.

Sam ću popuniti onaj JOPPD obrazac kao i prošle godine (valjda se nije ništa mijenjalo) i uplatiti. Uglavnom ima još vremena…


Izmjena je u "Vrsti izvješća", strana A, nije 8 nego 11, ništa se ne popunjava za prodane dionice, kupljene prije 1.1.2016., a ostalo, koliko sam letimično pogledao, je isto.
[/quote]

Od kud informacija da je vrsta izvjesca 11?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."




Rok je kraj veljače. Najbolje vam je kontaktirati brokera, meni su moji već poslali (PBZ Inv.) pregled dobitaka/gubitaka.

Sam ću popuniti onaj JOPPD obrazac kao i prošle godine (valjda se nije ništa mijenjalo) i uplatiti. Uglavnom ima još vremena…


Izmjena je u "Vrsti izvješća", strana A, nije 8 nego 11, ništa se ne popunjava za prodane dionice, kupljene prije 1.1.2016., a ostalo, koliko sam letimično pogledao, je isto.
[/quote]

Od kud informacija da je vrsta izvjesca 11?
[/quote]
RRIF 12/2017.,

New Report

Close