Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na stranicana Porezne uprave u gornjem desnom uglu je Jedinstveni portal Porezne uprave,
kliknite na “Pišite nam” i otvorit će se obrazac za pitanja. Dalje je jednostavno. Dajte podatke koje traže i postavite pitanje. Meni su odgovorili slijedeći dan. I stavite odgovor na forum


postoji li zakonska sankcija za neprijavljivanje nepostojećeg poreza?

sapienti sat

ne znam ali piše da se za nepodnošenje JOPPD obrasca može platiti kazna za fizičke osobe od 2000 – 10000 kuna , ja sam prošle godine prodao dionice stečene prije 2016 g, ali ču za savki slučaj podnijeti JOPPD obrzac pa i ako nije potrebno , s ipunjava se ovako :

irdeto, 06.01.2018. u 08:55
U skladu s odredbama članka 51. Zakona o porezu na dohodak („Narodne novine“ br. 177/04 do 136/15) i članka 73. Pravilnika o porezu na dohodak („Narodne novine“ br. 95/05 do 137/15) predmet oporezivanja u 2016. godini je realizirani kapitalni dobitak na temelju otuđenja dionica koje su stečene nakon 1. siječnja 2016. godine. Proizlazi da, ako ste u 2016. godini ostvarili dohodak od otuđenja dionica koje ste stekli prije 1. siječnja 2016. godine, trebate ovaj neoporezivi primitak iskazati na obrascu JOPPD. Na stranici A Obrasca JOPPD popunjavate iznos neoporezivog primitka u retku VII, a na stranici B slijedeća polja: 2, 4, 5, sa šifrom 02 u polju 15.1, te iznos u polju 15.2 i 16.2. Polje 16.1 može biti sa oznakom 1 (tekući račun) ili 2 (žiro račun). Ostala polja su 0 ili 0,00.

HR1110010051713312009

https://www.porezna-uprava.hr/HR_porezni_sustav/Stranice/Popisi/popis_og_dohodak.aspx?Paged=TRUE&p_ID=540&PageFirstRow=541&&View={A839EE06-0A66-4A4E-8D25-84FE7BBAF514}

https://www.isplate.info/prirez.aspx


lako za sve to, ali nemoguće je pronaći IBAN za poreznu upravu Zagreb na internetu 🙂 (službeni)

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ukoliko tijekom 2017. godine nisam imao prodaju dionica tj samo kupnju, da li svejedno treba podnositi JOPPD obrazac gdje se to navodi kako bi potvrdio da nisam ostvario kapitalne dobitke od prodaje dionica?

Hvala

ina2
“Za ostvareni gubitak ili kapitalni dobitak manji od 112,00 kuna također se ne dostavlja JOPPD obrazac. U slučaju da ste ostvarili kapitalni dobitak manji od 112,00 kuna, tek na zahtjev Porezne uprave obvezni ste dostaviti podatke o ostvarenom dobitku.”

Odgovor ukoliko još koga interesira

Nikada ne vjeruj ženi koja laže!

porezna uprava ima službu “Pišite nam” ja sam postavio jedno pitanje i odgovorili su mi u roku dva dana, evo link:

https://www.porezna-uprava.hr/kontakti/Stranice/Pi%C5%A1ite-nam.aspx

danas dobio mailom Pregled kapitalnih dobitak i gubitaka u 2017, portfelj u minusu 1,61% a moram platiti porez na kapitalnu dobit, jer sam prodao neke dionice od ranije, to što sam ih ponovno kupio( nešto niže) nikoga ne zanima, stvarno pravi efekat ovoga uvođenja poreza , ili ne trguj nikako ili čekaj kod svake dionice da istekne period oslobađanja od plaćanja poreza

preko koje brokerske kuće si to dobio?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

PBZ brokeri

I dalje stoji ako trgujete sa dvije i više brokerskih kuća morate sami raditi obračun poreza na K.D.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Takoder dobio izvjestaj od PBZ brokera. Isto kao i prosle godine. Ostaje popuniti onaj obrazac, ili ce i to odraditi oni ili skdd?
Ima jos vremena do kraja veljace…


danas dobio mailom Pregled kapitalnih dobitak i gubitaka u 2017, portfelj u minusu 1,61% a moram platiti porez na kapitalnu dobit, jer sam prodao neke dionice od ranije, to što sam ih ponovno kupio( nešto niže) nikoga ne zanima, stvarno pravi efekat ovoga uvođenja poreza , ili ne trguj nikako ili čekaj kod svake dionice da istekne period oslobađanja od plaćanja poreza

ne nego treba ubrzati trejdanje kako bi i gubitke mogao prikazati u istoj godini i smanjiti si porez na KD, bar sam ja tako napravio

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

to sam i mislio napraviti na nekoliko dionica s trenutnim gubitkom i ponovno kupiti, ali eto nisam, država me u stvari kažnjava što ne prodajem gubitke, pa ima logike

New Report

Close