Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opet isto, nekima taj porez nikako nije jasan! A sto onda u to dirate kad ne znate! Ako niste nista zaradili 100% porez je opet 0kn, i sto treba za 0kn podnositi ikakvu prijavu, gdje to pise.
Ako ste kojim slucajem zaradili puno, onda vam je to puno i za platiti… cekajte nek vam posalju uplatnicu…, mozda vam nikad niti ne stigne!


Ne treba JOPPD, ali izgleda da treba pregled trgovanja iz kojeg je vidljiv gubitak, a kojeg bi vam trebao dostaviti broker ili ga sami sastavite . Tako piše u mišljenju Porezne iz siječnja 2017. (objavio sam ga u privitcima par postova ranije, evo, stavit ću to mišljenje ponovno

Sto se tice situacije s gubitkom mislim da ovo nismo mi (vlasnici dionica): “Porezni obveznici koji su ostvarili ukupan dohodak od kapitala u tuzemstvu posredstvom financijskih posrednika”, a ako jesmo, mi ne predajemo nista vec financijski posrednici, opet citiram poreznu iz dokumenta kojeg si prilozio: “Prijava će sa smatrati dostavljenom, dostavom podataka od strane financijskih posrednika (izdavatelja obavijesti), sukladno odredbi članka 79. stavka 1. Općeg poreznog zakona (Narodne novine, broj 115/16).”

Poslao sam mail poreznoj, kad odgovore staviti cu odgovor ovdje, pa ce sve biti jasno (osim ako u poreznoj svako ima svoje odgovore:)


Opet isto, nekima taj porez nikako nije jasan! A sto onda u to dirate kad ne znate! Ako niste nista zaradili 100% porez je opet 0kn, i sto treba za 0kn podnositi ikakvu prijavu, gdje to pise.
Ako ste kojim slucajem zaradili puno, onda vam je to puno i za platiti… cekajte nek vam posalju uplatnicu…, mozda vam nikad niti ne stigne!
upravo to. ne planiram ništa činiti ove godine. prošle sam godine osijedio da bih nakraju uplatio i nikad nisam dobio neki odgovor.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



Ne treba JOPPD, ali izgleda da treba pregled trgovanja iz kojeg je vidljiv gubitak, a kojeg bi vam trebao dostaviti broker ili ga sami sastavite . Tako piše u mišljenju Porezne iz siječnja 2017. (objavio sam ga u privitcima par postova ranije, evo, stavit ću to mišljenje ponovno

Sto se tice situacije s gubitkom mislim da ovo nismo mi (vlasnici dionica): "Porezni obveznici koji su ostvarili ukupan dohodak od kapitala u tuzemstvu posredstvom financijskih posrednika", a ako jesmo, mi ne predajemo nista vec financijski posrednici, opet citiram poreznu iz dokumenta kojeg si prilozio: "Prijava će sa smatrati dostavljenom, dostavom podataka od strane financijskih posrednika (izdavatelja obavijesti), sukladno odredbi članka 79. stavka 1. Općeg poreznog zakona (Narodne novine, broj 115/16)."

Poslao sam mail poreznoj, kad odgovore staviti cu odgovor ovdje, pa ce sve biti jasno (osim ako u poreznoj svako ima svoje odgovore:)
[/quote]
St. 2. obavijesti
Porezni obveznici koji su ostvarili ukupan dohodak od kapitala u tuzemstvu posredstvom
financijskih posrednika, po osnovi kapitalnih dobitaka u 2017. godini te su o istome dobili potvrdu (obavijest) na svoju kućnu adresu, ……


Na stranicama Porezne 20.12.2017., objavljena obavijest, identična onoj za 2016. g.

Evo kad sam baš detaljno sve procitao, nigdje nisam nasao da se treba JOPDD ili bilo kakav dokument od brokera ili SKDD-a predavati u poreznu ako ste imali neoporezivi prihod na TK.

Da li netko zna da li se gleda datum prodaje ili datum namire? Pošto sam Peveca prodao 28.12. s datumom namire 2.1. pasalo bi mi imati te gubitke u 2018.

Evo odgovora Porezne uprave na dva pitanja:
Poštovani,

u nastavku odgovaramo:

1. Za kapitalni dobitak ostvaren prodajom dionica kupljenih prije 01.01.2016. godine nije potrebno dostavljati JOPPD obrazac niti izvještaj o trgovanju.

2. Za ostvareni gubitak ili kapitalni dobitak manji od 112,00 kuna također se ne dostavlja JOPPD obrazac. U slučaju da ste ostvarili kapitalni dobitak manji od 112,00 kuna, tek na zahtjev Porezne uprave obvezni ste dostaviti podatke o ostvarenom dobitku.

zanima me dali na forumu ima neko ko je prošle godine (mislim 2016) bio u gubitku da nam kaže jel se šta predaje il ne?


Da li netko zna da li se gleda datum prodaje ili datum namire? Pošto sam Peveca prodao 28.12. s datumom namire 2.1. pasalo bi mi imati te gubitke u 2018.

Mene isto pitanje muči. Posalo upit poreznoj al još nemam odgovora.

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]



Da li netko zna da li se gleda datum prodaje ili datum namire? Pošto sam Peveca prodao 28.12. s datumom namire 2.1. pasalo bi mi imati te gubitke u 2018.

Mene isto pitanje muči. Posalo upit poreznoj al još nemam odgovora.
[/quote]

Pitanje je BESPREDMETNO. ZASTO – zato što joppd počiva na obračunu trabsakcija sačinjenom od strane brokera.

A STO BILJEZI BROKER _ DAN TRANSAKCIJE ILI DAN NAMIRE : OSTAVLJAM SVIM MUDTACIMA DA SAMI PROMOZGAJU.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ina2:hvala..znači mi koji smo u gubitku ne treba ništa dostavljat ni joppd ni izvještaj o trgovanju?..a takvih nas je najviše…


ina2:hvala..znači mi koji smo u gubitku ne treba ništa dostavljat ni joppd ni izvještaj o trgovanju?..a takvih nas je najviše…

ne treba, vidite čl. 79., stavak 14. Pravilnika o porezu na dohodak NN 10/2017
ne treba

New Report

Close