Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vratih se upravo iz porezne.
Ove godine rok za predaju porezne prijave i uplate poreza po osnovi poreza na kapitalnu dobit je zadnji dan veljače.
Sve drugo je isto ko i lani.

ina2:po tvome: ja sam u gubitku i to bi treba priložit od trgovanja poreznoj,,a neki drugu na forumu kažu ak si u gubitku ne treba ništa ni ispunjavat ni podnosit poreznoj trgovanje od brokera?tko je u pravu??


ina2:po tvome: ja sam u gubitku i to bi treba priložit od trgovanja poreznoj,,a neki drugu na forumu kažu ak si u gubitku ne treba ništa ni ispunjavat ni podnosit poreznoj trgovanje od brokera?tko je u pravu??

ne traba , Pravilnik o porezu na dohodak NN 10 /2917 , vidite čl. 79., stavak 14.

Sumnjiva mi je potreba ispunjavanja JOPPD za nešto što nije oporezivo i gdje nema isplate sredstava na tekući, i bojim se toga da porezna sve krivo shvati i proba svejedno naplatiti porez.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Sumnjiva mi je potreba ispunjavanja JOPPD za nešto što nije oporezivo i gdje nema isplate sredstava na tekući, i bojim se toga da porezna sve krivo shvati i proba svejedno naplatiti porez.

zato se upiše neoprezivo pročitajte ovo , kazna ako ne Podense JOPPD obrazac je od 2000 – 100000 kuna za fizičke osobe

irdeto, 03.01.2018. u 13:00
oštovani,

irdeto, 03.01.2018. u 13:00
u svezi Vašeg upita e-mailom od 17. siječnja 2017. godine glede oporezivanja dohotka od prodaje dionica u 2016. godini, koje su stečene prije 1. siječnja 2016. godine, nastavno odgovaramo:

irdeto, 03.01.2018. u 13:00
U skladu s odredbama članka 51. Zakona o porezu na dohodak („Narodne novine“ br. 177/04 do 136/15) i članka 73. Pravilnika o porezu na dohodak („Narodne novine“ br. 95/05 do 137/15) predmet oporezivanja u 2016. godini je realizirani kapitalni dobitak na temelju otuđenja dionica koje su stečene nakon 1. siječnja 2016. godine. Proizlazi da, ako ste u 2016. godini ostvarili dohodak od otuđenja dionica koje ste stekli prije 1. siječnja 2016. godine, trebate ovaj neoporezivi primitak iskazati na obrascu JOPPD. Na stranici A Obrasca JOPPD popunjavate iznos neoporezivog primitka u retku VII, a na stranici B slijedeća polja: 2, 4, 5, sa šifrom 02 u polju 15.1, te iznos u polju 15.2 i 16.2. Polje 16.1 može biti sa oznakom 1 (tekući račun) ili 2 (žiro račun). Ostala polja su 0 ili 0,00.

irdeto, 03.01.2018. u 13:00
S poštovanjem.>>

irdeto, 03.01.2018. u 13:00

irdeto, 03.01.2018. u 13:00



ina2:po tvome: ja sam u gubitku i to bi treba priložit od trgovanja poreznoj,,a neki drugu na forumu kažu ak si u gubitku ne treba ništa ni ispunjavat ni podnosit poreznoj trgovanje od brokera?tko je u pravu??

ne traba , Pravilnik o porezu na dohodak NN 10 /2917 , vidite čl. 79., stavak 14.
[/quote]
Ne treba JOPPD, ali izgleda da treba pregled trgovanja iz kojeg je vidljiv gubitak, a kojeg bi vam trebao dostaviti broker ili ga sami sastavite . Tako piše u mišljenju Porezne iz siječnja 2017. (objavio sam ga u privitcima par postova ranije, evo, stavit ću to mišljenje ponovno

Možda glupo pitanje i srećom sam opet na gubitku pa predaju JOPPD ostavljam za sljedeću godinu, ali sada sam kopao po E-Poreznoj, koliko vidim ista je za privatne osobe i za tvrtke i u njoj nema nigdje mogućnost predaje same nekakvog obračuna bez obrasca, a također ne vidim nigdje ni opciju da se uz JOPPD priloži ikakva datoteka, tako da nisam siguran gdje su završili vaš ispisi iz SKDD i izračuni od prošle godine što ste osobno predavali uz JOPPD obrasce.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Možda glupo pitanje i srećom sam opet na gubitku pa predaju JOPPD ostavljam za sljedeću godinu, ali sada sam kopao po E-Poreznoj, koliko vidim ista je za privatne osobe i za tvrtke i u njoj nema nigdje mogućnost predaje same nekakvog obračuna bez obrasca, a također ne vidim nigdje ni opciju da se uz JOPPD priloži ikakva datoteka, tako da nisam siguran gdje su završili vaš ispisi iz SKDD i izračuni od prošle godine što ste osobno predavali uz JOPPD obrasce.

Doduše, ovo njihovo mišljenje je iz 01/2017., možda sada daju neko drugo, ne bi me iznenadilo.
RRIF je, recimo za 2016. pisao da se iskazuju i prihodi od prodaje dionica nabavljenih prije 1.1.2016., a sada tvrde da za takve prodaje ne treba popunjavati JOPPD. Ako ni njima nije jasno što Porezna hoće, kako ćemo mi obični smrtnici to odgonetati.

(14) Porezni obveznik – imatelj financijske imovine Obrazac JOPPD dostavlja do posljednjeg dana mjeseca veljače tekuće godine, s danom i oznakom izvješća dana 31. prosinca prethodne godine, za sve kapitalne dobitke ostvarene u prethodnoj godini umanjene za ostvarene kapitalne gubitke iz članka 67. stavka 11. ovoga Zakona. Na isti način izvještava se i o kapitalnim dobicima koji sukladno odredbi članka 67. stavka 8. Zakona ne podliježu oporezivanju. Ako umanjenje kapitalnih dobitaka za ostvarene kapitalne gubitke rezultira kapitalnim gubitkom ne postoji obveza izvješćivanja putem Obrasca JOPPD.

Dakle, JOPPD ne teba, ali treba dostaviti obračun transakcija sačinjen od brokera ili eventualno od samog poreznog obveznika. Da li se tako ima razmjeti ovaj miljunti stavak dvomiljuntog čana izmjene i dopune izmjena zakona o dopunjenom pravilniku o izmijenjim poreznim propisima

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Na stranicama Porezne 20.12.2017., objavljena obavijest, identična onoj za 2016. g.

I opet ništa jasno? Šta sada da radimo mi koji imamo gubitak? dali dostavljamo šta i kome? ili ništa?

jeli se računa 29.12.za porez ka 2017 ili 2018?

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

New Report

Close