Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad kad si spomenuo to sjetio sam se Trump-a koji nije platio porez 18 godina jer je imao kapitalni gubitak 1995 zbog lošeg ulaganja

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Upravo tako, na 50.000 kn gubitka kroz 3 godine se plaća još cca 20.000 kn poreza (12% + prirez) !!!
Molio sam prije pola godine zagovornike tog poreza da kažu koliko je to % na GUBITAK ??!!.
E MOJI ZAKONODAVCI!!!???

Treba biti jasan. SDP je donio taj zakon. Sada imamo HDZ koji hoce potpuno izvlastiti 15 tisuca malih dionicara na Agrokoru.

Bitno da ovakve stvari ljudi uzmu u obzir kod novih izbora.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Treba biti jasan. SDP je donio taj zakon. Sada imamo HDZ koji hoce potpuno izvlastiti 15 tisuca malih dionicara na Agrokoru.

Bitno da ovakve stvari ljudi uzmu u obzir kod novih izbora.


Sve je to isti d.rek

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Sad kad si spomenuo to sjetio sam se Trump-a koji nije platio porez 18 godina jer je imao kapitalni gubitak 1995 zbog lošeg ulaganja

u USA se ne plaća porez na kapitalnu dobit , plaća se na dividendu odbiju 30% odmah prilikom isplate

Lani sam na moj eracun SKDDa izvadio kao csv izvjesce Promet po racunima ulagatelja koje je imalo Datum Oznaka računa Naziv računa Udjel u vlasništvu Vrsta preknjižbe Količina Cijena trn/KA Valuta/% Zadnja tržišna cijena Valuta/% Datum zadnje tržišne cijene Nominalna vrijednost Valuta. Sada to ne mogu pronaci?

Da li se Vdkt računa kao gubitak iako nismo prodali?


Da li se Vdkt računa kao gubitak iako nismo prodali?

ako vam je nabavna cijena viša od zadnje s kojom je delistirana, naravno da DA


Lani sam na moj eracun SKDDa izvadio kao csv izvjesce Promet po racunima ulagatelja koje je imalo Datum Oznaka računa Naziv računa Udjel u vlasništvu Vrsta preknjižbe Količina Cijena trn/KA Valuta/% Zadnja tržišna cijena Valuta/% Datum zadnje tržišne cijene Nominalna vrijednost Valuta. Sada to ne mogu pronaci?


mislim da još nisu izvršeni konačni obračuni, ni ja još ne mogu izvući pregled kapitalni dobici/gubici , ali se niti ne sjećam, kojega sam datuma to učinio prošle godine, nadajmo se sutra podacima


Da li se Vdkt računa kao gubitak iako nismo prodali?

Mislim da ne jer je još uvijek uknjižena kao tvoje vlasništvo jer stečajni postupak nije dovršen. Tek kada bude dovršen, a dionice poništene u SKDD, onda bi to mogao računati kao ostvaren gubitak, ovako mislim da ne možeš, ali provjeri još.

Ignore: KressoM, delux



Lani sam na moj eracun SKDDa izvadio kao csv izvjesce Promet po racunima ulagatelja koje je imalo Datum Oznaka računa Naziv računa Udjel u vlasništvu Vrsta preknjižbe Količina Cijena trn/KA Valuta/% Zadnja tržišna cijena Valuta/% Datum zadnje tržišne cijene Nominalna vrijednost Valuta. Sada to ne mogu pronaci?

mislim da još nisu izvršeni konačni obračuni, ni ja još ne mogu izvući pregled kapitalni dobici/gubici , ali se niti ne sjećam, kojega sam datuma to učinio prošle godine, nadajmo se sutra podacima
[/quote]
trebalo bi biti moguce barem za neko ranije razdoblje, ali lutajuci po meniju uopce ne mogu naci odgovarajucu opciju na stranici a ne sjecam se kako sam lani to izvukao.




Lani sam na moj eracun SKDDa izvadio kao csv izvjesce Promet po racunima ulagatelja koje je imalo Datum Oznaka računa Naziv računa Udjel u vlasništvu Vrsta preknjižbe Količina Cijena trn/KA Valuta/% Zadnja tržišna cijena Valuta/% Datum zadnje tržišne cijene Nominalna vrijednost Valuta. Sada to ne mogu pronaci?

mislim da još nisu izvršeni konačni obračuni, ni ja još ne mogu izvući pregled kapitalni dobici/gubici , ali se niti ne sjećam, kojega sam datuma to učinio prošle godine, nadajmo se sutra podacima
[/quote]
trebalo bi biti moguce barem za neko ranije razdoblje, ali lutajuci po meniju uopce ne mogu naci odgovarajucu opciju na stranici a ne sjecam se kako sam lani to izvukao.
[/quote]

@drevil

Koliko se sjecam koristite pbz investor,imate na prvoj stranici u meniu Kapitalni dobici/gubici,izaberete godinu i izbaci vam sve

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham




Lani sam na moj eracun SKDDa izvadio kao csv izvjesce Promet po racunima ulagatelja koje je imalo Datum Oznaka računa Naziv računa Udjel u vlasništvu Vrsta preknjižbe Količina Cijena trn/KA Valuta/% Zadnja tržišna cijena Valuta/% Datum zadnje tržišne cijene Nominalna vrijednost Valuta. Sada to ne mogu pronaci?

mislim da još nisu izvršeni konačni obračuni, ni ja još ne mogu izvući pregled kapitalni dobici/gubici , ali se niti ne sjećam, kojega sam datuma to učinio prošle godine, nadajmo se sutra podacima
[/quote]
trebalo bi biti moguce barem za neko ranije razdoblje, ali lutajuci po meniju uopce ne mogu naci odgovarajucu opciju na stranici a ne sjecam se kako sam lani to izvukao.
[/quote]
na investoru je na Naslovnica, zadnja tipkica Kapitalni dobici/gubici, ja sam prošle godine tu imao sav pregled, isprintao, popunio uplatnicu za porez i predao u PU, nisu se javljali da nešto nije u redu

New Report

Close