Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam bas pratio kako je donesen zakon na kraju. Uzima li se u konacnici obracun 3 god. Znam da je bio neki prijedlog.

Npr:
Dobit za 2016. 100.000kn
Gubitak za 2017. 200.000kn
Dobit za 2018. 50.000kn

Po ovome bi se platio porez na kapitalnu dobit za 2016. i 2018. iako je ukupni zbroj gubitak?

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Nisam bas pratio kako je donesen zakon na kraju. Uzima li se u konacnici obracun 3 god. Znam da je bio neki prijedlog.

Npr:
Dobit za 2016. 100.000kn
Gubitak za 2017. 200.000kn
Dobit za 2018. 50.000kn

Po ovome bi se platio porez na kapitalnu dobit za 2016. i 2018. iako je ukupni zbroj gubitak?

Saka godina je zasebna i neprenosiva – to je valjda sad vec svima trebalo postai jasno.

Nema prijenosa, nema prebijanja, nema ničega – ako si u 2017 zaradio, ide porez, ako nisi ne ide. što je bilo 2016 ili 2015 ili sto ce biti 2018 – TO JE APSOLUTNO NEVAŽNO I NIKAKO NE UTJEČE NA POREZNU OBVEZU

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pretpostavio sam da je tako. Ali nema nikakve logike. Npr. izgubis lovu, a platis poreza i poreza. To je cak upitno kad bi se isla tjerati pravda so Strasboura 🙂
Ne znam kako je u drugim drzavama, nadam se da nije kao u ovom Apsurdistanu.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!





Pitanje,

s današnjim danom sam prodao dionice (PVCM) i ostavrio time na razini godine kapitalni gubitak. E sad imam nedoumicu, da li se za obračun uzima današnji dan ili T+2? Jer ako se uzima T+2 onda je taj gubitak ostvaren u 2018, jer T+2 pada 02.01.2018.

Gleda se dan transakcije, T+2 nije bitno za to.
[/quote]

Ja bih rekao prema datumu namire. To je trenutak kad su vama sredstva sjela na racun (bilo vlastiti bilo brokerski).
[/quote]

bitan je datum kad je transakcija obavljena, a ne kad je provedena u skdd jer je to samo tehničko pitanje, nekad je bilo i T+3
[/quote]

To uopce nije tehnicko pitanje.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."






Pitanje,

s današnjim danom sam prodao dionice (PVCM) i ostavrio time na razini godine kapitalni gubitak. E sad imam nedoumicu, da li se za obračun uzima današnji dan ili T+2? Jer ako se uzima T+2 onda je taj gubitak ostvaren u 2018, jer T+2 pada 02.01.2018.

Gleda se dan transakcije, T+2 nije bitno za to.
[/quote]

Ja bih rekao prema datumu namire. To je trenutak kad su vama sredstva sjela na racun (bilo vlastiti bilo brokerski).
[/quote]

bitan je datum kad je transakcija obavljena, a ne kad je provedena u skdd jer je to samo tehničko pitanje, nekad je bilo i T+3
[/quote]

To uopce nije tehnicko pitanje.
[/quote]

nego kad je onda po tebi izvršena transakcija? danas kad prodaš/kupiš i kad je to vidljivo svima koji trguju na ZSE ili tek 03.01. kad će to biti vidljivo u SKDD?!?

Dan prodaje kupnje racunas….. npr. da isti dan kupis prodas pa zaradis…. po ovom T2 nebi nitko mogo uci u trag …niti bi bilo poreza…. a nije bas tako

pepe7

Transakcija je izvrsena kad je izvrsena na burzi. Namira je T+2. Vi se izvrsenjem transakcije na burzi obvezujete da cete na namiri imati sredstva za poravnanje.Do tada nije nista na vasem imenu/racunu. Nit novci nit papiri, ovisno jeste li kupovali ili prodavali.

Zasto mislis da se ne bi moglo uci u trag? Jedno je analitika (ovdje je vidljivo sve pojedinacno, stjecanje i otpustanje) u danu a drugu sintetika po danu (ovdje bi bilo 0, pretpostavljam da na to ciljas).

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Za sva pitanja oko poreza na kapitalnu dobit i njegova izracuna slobodno posaljite mail na klub zastupnika SDP-a (na stranici sabora imate njihov mail). Oni su donijeli zakon i sigurno ce vam pomoci. Slobodno im posaljite mail, na kraju krajeva, vi ih placate.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Za sva pitanja oko poreza na kapitalnu dobit i njegova izracuna slobodno posaljite mail na klub zastupnika SDP-a (na stranici sabora imate njihov mail). Oni su donijeli zakon i sigurno ce vam pomoci. Slobodno im posaljite mail, na kraju krajeva, vi ih placate.

Sve je to ništa koliko su štete nanjela ova tri smandmana HDZ -a

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Pretpostavio sam da je tako. Ali nema nikakve logike. Npr. izgubis lovu, a platis poreza i poreza. To je cak upitno kad bi se isla tjerati pravda so Strasboura 🙂
Ne znam kako je u drugim drzavama, nadam se da nije kao u ovom Apsurdistanu.

ma, drzava je ubral ciglih 14 milja na tom usranom prezu. najmanje toliko su potrpšili oni, mi i brokeraji da to uopće isplatimo. Porez koji više košta no prihoduje. Rvacka jedna i jedina.

Boli njih briga za normalni svijet, oni su uvrebali priliku da nabiju jos jedan porez, jos jednu birokratiju jos jeda besmisao. I sad samo usavrsaju – PRIMJERICE OD 2018 POREZ NA KAPITALNU DOBIT JE KONAČNI POREZ – TO ZNAČI DA SE NE MOŽE VIŠE KORSITITI PRI GODIŠNJOJ PRIJAVI POREZA. a ove godine sam ipak tu crkavicu dobio natrag kroz godišnju prijavu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Boli njih briga za normalni svijet, oni su uvrebali priliku da nabiju jos jedan porez, jos jednu birokratiju jos jeda besmisao. I sad samo usavrsaju – PRIMJERICE OD 2018 POREZ NA KAPITALNU DOBIT JE KONAČNI POREZ – TO ZNAČI DA SE NE MOŽE VIŠE KORSITITI PRI GODIŠNJOJ PRIJAVI POREZA. a ove godine sam ipak tu crkavicu dobio natrag kroz godišnju prijavu


Moze pojašnjenje da li to znači da za prijavu poreza 2017 možeš ostvariti povrat poreza ako si imao kapitalne gubitke?
Naime imam gubitaka na Ledu ali jamnicu na žalost nisam prodao

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Nisam bas pratio kako je donesen zakon na kraju. Uzima li se u konacnici obracun 3 god. Znam da je bio neki prijedlog.

Npr:
Dobit za 2016. 100.000kn
Gubitak za 2017. 200.000kn
Dobit za 2018. 50.000kn

Po ovome bi se platio porez na kapitalnu dobit za 2016. i 2018. iako je ukupni zbroj gubitak?

Upravo tako, na 50.000 kn gubitka kroz 3 godine se plaća još cca 20.000 kn poreza (12% + prirez) !!!
Molio sam prije pola godine zagovornike tog poreza da kažu koliko je to % na GUBITAK ??!!.
E MOJI ZAKONODAVCI!!!???

New Report

Close