Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gažička kuka na PD a nije u stanju 2 godine riješiti da se malima olakša računanje dobiti… uhljeb par ekselans.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


ovo godine sam u gobitku…dali trebam oispunjat prijavu?(neko je prošlr godine na forumu pisa da je ima gubitak i da su mu rekli da ne trebas ništa ispunjat kad je gubitak
???

ne trebaš ako je to stvaran gubitak, tj. ako si PRODAO pa na kraju imaš gubitak, ali ako si prije toga prodao i zaradio pa kupio druge dionice koje su ti sada u minusu, onda ti formalno nisi u gubitku (jer nisi prodao) pa ćeš još platiti i porez na KD

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan:..HVALA,,, ja sam proda i ne mislim do kraja godine ništa više prodavat imam gubitak 5800 kn znači ne moram ništa isppunjavt

Ja jos dan danas nisam od Porezne uprave dobio Rješenje o porezu za 2016 g ?!?..Uredno sam platio ( po svom izracunu) ali od njih nikakav sluzbeni dopis o tome nisam dobio..Niiti dali sam preplatio..niti dali sam ista duzan !?!–Ima li itko od kolega drugacije iskustvo ?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ja imam isto kao i ti. Uplatio lijepe novce a povratnu informaciju nikad nisam dobio. Nakon što sam uplatio sjećam se samo sam dobio potvrdu ovim člankom da su pare sjele i da su dobro potrošene

RASTROŠNI ŠEF DRŽAVNE TVRTKE: HŽ muku muči s gubicima, a on kolegice časti skupocjenom večerom u Opatiji!

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ove godine ne planiram ni lipe uplatiti.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Posto je ova godina meni prilicno losa, ne mislim se jos i za porez zaduzivati!

Jedno pitanje da ne tražim sada unazad . Pošto od uvođenja poreza 1.1.2016. nisam ništa prodavao već samo dokupljivao pa sam smetnuo s uma ,pitanje je:
Jeli rok za neoporezivanje i dalje 2g od kupnje ili su smanjili vremenski rok za neoporezivu kap. dobit?
Sad je došlo vrijeme da se nešto kapitalizira kupljeno prije 1.1.2016.

2 godine

Ako netko zna…
U minusu sam ove godine, ali imam nekih dividenda iz inozemstva koje nisu oporezivane.
Trebam li na njih platiti porez, bez obzira što sam u minusu (na zse dionice automatski lupaju porez na dividendu), pretpostavljam da trebam?
Možda najbolje da poreznoj pošaljem mail.

ino dividende ti je inozemni dohodak, trebao si u poreznu predati RPO obrazac u roku od osam dana od primitka prve ino dividende, i joppd u roku od 30 dana od svake dividende + uplate porezne obveze u tom roku.
razmjena podataka se zahuktava i ne bi ti preporučio da to ne napraviš jer će ti kazna biti veća od porezne obveze
kapitalna dobit i dividenda su dvije zasebne podgrupe dohotka od kapitala i ne utječu jedna na drugu i prijavljuju se odvojeno


2 godine

Za dionice kupljene nakon promjene te odredbe zakona, dakle od 2016. godine. Za dionice stečene 2015. godine, rok je tri godine.

New Report

Close