Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koji poziv na broj se stavlja i na koji račun se plaća?


Evo JOPPD u excel-u… popunjava se samo prva stranica…

misliš stranica A?

Popunjava se samo sheet “unos podataka”, excel je napravljen tako da će se polja na stranicama A i B automatski popuniti…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Evo JOPPD u excel-u… popunjava se samo prva stranica…

zgodno, hvala.
još pod 16.2 ide osnovica-porez-prirez
način isplate … to još ne znamo… možda je 1 ili 3 bolje nego 0

[/quote]

Osim toga, meni je jos uvijek upitno idu li gubitci pod Izdatak ili se sve sumira u polju Iznos primitka.
Inace, pohvale za xls.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Koji poziv na broj se stavlja i na koji račun se plaća?

Ovo sam ja jučer istraživao cijelo popodne…

Poziv na broj je HR86 1910 – OIB – 16366

A račun ovisi o tome gdje živite…

Za Zagreb je: HR11 1001 0051 7133 1200 9

Za ostale gradove možete naći ovdje….

http://www.isplate.info/prirez.aspx

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Poziv na broj je HR86 1910 – OIB – 16366

A račun ovisi o tome gdje živite…

Za Zagreb je: HR11 1001 0051 7133 1200 9

Za ostale gradove možete naći ovdje….

http://www.isplate.info/prirez.aspx

Model je HR68.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Istina, krivo napisao…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ja sad ulijećem kao padobranac, inače lurkam i čitam vas već dugo. Što se tiče prijave jasno mi je da nemam što prijaviti u kontekstu prodaje jer ono što sam prodao u 2016. kupljeno je 2014. Prošao sam postove i guglao međutim u tom moru informacija meni i dalje nije jasno – primio sam niti 400kn dividende tijekom 2016. godine, što sa tim? Ako se nađe netko kome se neće dignuti kosa na glavi od ovog pitanja bio bih zahvalan za odgovor. Jasno je da sam vrlo sitni igrač sa malim pozicijama i u načelu igram dugoročno. Hvala!

Za dividendu ne trebas nista prijavljivat. To je vec isplatitelj obavio umjesto tebe.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Osim toga, meni je jos uvijek upitno idu li gubitci pod Izdatak ili se sve sumira u polju Iznos primitka.
Inace, pohvale za xls.

Je li to samo vaše razmišljanje ili ste to vidjeli još negdje?
Ja sam tu ideju vidio samo kod ZB Investa za fondove i osim što je prijava bilo kakvih izdataka u suprotnosti sa zakonom, ZB Invest je u svojem izračunu napisao toliko netočnosti da ih ne uopće ne shvaćam ozbiljno.

@spekulant, nije samo ZB invest. Ima ih jos koji tako navode.
Izemdu ostalih ih Addiko.
Vaš link …

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

ako iman 100 dionica HT kupljene prije 2016 i 100 dionica HT kupljene poslije 2016 i sad želim prodat 50 HT dali se računa da je to prodaja onih šta su kupljene prije 2016 i ako je tako neman obvezu to prijavit poreznoj?..jel to znaći ako prdam svih onih 100 prije 2016 nema prijave ako prodam recimo 150 HT treba bi prijavit samo 50 HT koje su kupljene iza 2016??

New Report

Close