Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Agram brokeri naplaćuju uslugu izrade izvještaja o poreznoj obvezi 50,00 kn.

Molim Vas napišite kakva je situacija kod Vas, jesu li i Vama naplaćivali tu uslugu?

Inače, ovo sa prijavom poreza je stvarno jad i bijeda. Umjesto da to ide automatizmom, čovjek se mora zajebavat zaglupljujućim obrascima i poluinformacijama.

Meni Fima nije ništa naplatila, a koliko čujem i u drugim brokerskim kućama se dobije taj izvještaj tako da ne mogu vjerovat da Agram brokeri to naplaćuju.
Ne znam zašto se to ne odradi automatizmom jer brokeri taj JOPPD šalju Poreznoj i oni već imaju sve podatke pa bi mogli i bez prijave napravit rješenje. Ali vjerovatno zbog inozemstva traže da prijaviš sam.

Pitanje bi li i cijeli taj dio s porezom na kapitalnu dobti mogao pod isto nacelo.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Ovo je stvarno smijurija, rok je za deset dana a oni opet mjenjaju pravila igre.

Vaš link …


@upad
: I ja imam dio na Pobi, što vam je krivo da provjerim još jednom s obzirom da mi se čini sve ok

po ovome, neoporezive prodaje ne treba prijavljivati.
A u joppd imaju barem petnaest šifri neoporezivih primitaka (ne samo vezano za kap dobit). Čemu to onda služi?

stvarno nisu normalni.

Ja se ne uzbuđujem više jer ću dobiti infarkt. Svi smo zbunjeni ali imate od Hita-e primjer ispunjavanja JOPPD ovdje, nije previše komplicirano ili se varam? Ja ga još nisam ispunjavao ali namjeravam…

http://www.hita.hr/files/OPOREZIVANJE-KAPITALNIH-DOBITAKA-2016.pdf

使用を信頼し、あなた自身の能力の



Agram brokeri naplaćuju uslugu izrade izvještaja o poreznoj obvezi 50,00 kn.

Molim Vas napišite kakva je situacija kod Vas, jesu li i Vama naplaćivali tu uslugu?

Inače, ovo sa prijavom poreza je stvarno jad i bijeda. Umjesto da to ide automatizmom, čovjek se mora zajebavat zaglupljujućim obrascima i poluinformacijama.

Meni Fima nije ništa naplatila, a koliko čujem i u drugim brokerskim kućama se dobije taj izvještaj tako da ne mogu vjerovat da Agram brokeri to naplaćuju.
Ne znam zašto se to ne odradi automatizmom jer brokeri taj JOPPD šalju Poreznoj i oni već imaju sve podatke pa bi mogli i bez prijave napravit rješenje. Ali vjerovatno zbog inozemstva traže da prijaviš sam.
[/quote]

Kad shvate koliko raje nije prijavilo porez jer uopće ne znaju kako i što, naročito oni koji nisu dovoljno informatički potkovani, budu oni nagodinu to sve sami odrađivali, s time da ti i uplatnicu pošalju doma.

Brokerskim kućama svakako nije u interesu da im od trgovanja odustaju ljudi kojima se gadi ovo bavljenje porezom.

trial porez se mora prijaviti u svakom slučaju pa nek se onda oni muče pri provjeri našeg izračuna.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Meni Fima nije ništa naplatila, a koliko čujem i u drugim brokerskim kućama se dobije taj izvještaj tako da ne mogu vjerovat da Agram brokeri to naplaćuju.
Ne znam zašto se to ne odradi automatizmom jer brokeri taj JOPPD šalju Poreznoj i oni već imaju sve podatke pa bi mogli i bez prijave napravit rješenje. Ali vjerovatno zbog inozemstva traže da prijaviš sam.

izgleda da je Agram jedini naplatio, a svi drugi brokeri su to besplatno napravili! sramota!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Ja se ne uzbuđujem više jer ću dobiti infarkt. Svi smo zbunjeni ali imate od Hita-e primjer ispunjavanja JOPPD ovdje, nije previše komplicirano ili se varam? Ja ga još nisam ispunjavao ali namjeravam…

http://www.hita.hr/files/OPOREZIVANJE-KAPITALNIH-DOBITAKA-2016.pdf

Odabrali su prejednostavan primjer. Trebali su jos barem dodati jednu transakciju s gubitkom.
Ovako nije jasno gdje se pise gubitak. Mislim da u kolonu Izdatak.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Meni Fima nije ništa naplatila, a koliko čujem i u drugim brokerskim kućama se dobije taj izvještaj tako da ne mogu vjerovat da Agram brokeri to naplaćuju.
Ne znam zašto se to ne odradi automatizmom jer brokeri taj JOPPD šalju Poreznoj i oni već imaju sve podatke pa bi mogli i bez prijave napravit rješenje. Ali vjerovatno zbog inozemstva traže da prijaviš sam.

izgleda da je Agram jedini naplatio, a svi drugi brokeri su to besplatno napravili! sramota!
[/quote]

A jebiga, ja sam platio, vjerojatno bi dušu ispustio da sam išao to sam raditi…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Ja se ne uzbuđujem više jer ću dobiti infarkt. Svi smo zbunjeni ali imate od Hita-e primjer ispunjavanja JOPPD ovdje, nije previše komplicirano ili se varam? Ja ga još nisam ispunjavao ali namjeravam…

http://www.hita.hr/files/OPOREZIVANJE-KAPITALNIH-DOBITAKA-2016.pdf

Odabrali su prejednostavan primjer. Trebali su jos barem dodati jednu transakciju s gubitkom.
Ovako nije jasno gdje se pise gubitak. Mislim da u kolonu Izdatak.

[/quote]Zar se mora upisati i nekakav gubitak? Zar se ne treba samo upisati dobit i poreznu osnovicu?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Pitao sam ovdje prije nekoliko tjedana kako prijaviti neoporeziv primitak ostvaren u inozemstvu prodajom dionica stečenih prije 1.1.2016.
Hvala svima na odgovorima, čini se da još uvijek nije sve jasno no informacije koje sam ovdje našao su mi bile jako korisne.
Uspio sam danas dobiti savjetnicu u PU koja mi je rekla što činiti, tako da ću napraviti prema njenim uputama.
JOPPD treba popuniti na slijedeći način
Datum: 31.01.2017
Oznaka izvješća (pod I); 17031
Vrsta izvješća (pod II): 8
Pod III.1 upisati osobne podatke
Oznaka podnositelja (pod III.1.5): 4
Broj osoba (pod IV.1): 1
Broj redaka (pod IV.2): 1
Na strani B unijeti jedan redak, zbirno za sve transakcije:
Šifra grada (pod 2): 01333 za Zagreb, ostalo prema šifrarniku
Razdoblje (10.1,10.2): 01.01.2016, 31.12.2016.
Iznos primitka upisati pod 15.2 i 16.2
Oznaka načina isplate (pod 16.1): 1 (iako je novac ostao kod brokera)
ostalo sve nule

Odnijeti u svoju ispostavu PU ili poslati preporučeno poštom.

Nadam se da je ova informacija točna, ako nije don’t blame the messenger 🙂



Ja se ne uzbuđujem više jer ću dobiti infarkt. Svi smo zbunjeni ali imate od Hita-e primjer ispunjavanja JOPPD ovdje, nije previše komplicirano ili se varam? Ja ga još nisam ispunjavao ali namjeravam…

http://www.hita.hr/files/OPOREZIVANJE-KAPITALNIH-DOBITAKA-2016.pdf

Odabrali su prejednostavan primjer. Trebali su jos barem dodati jednu transakciju s gubitkom.
Ovako nije jasno gdje se pise gubitak. Mislim da u kolonu Izdatak.

[/quote]

NE
čl30(10) “Pri utvrđivanju dohotka od kapitala ne priznaju se izdaci.”,

po meni bi imalo smisla sumu nabavnih vrijednosti upisivati pod izdatak a sumu prodaja pod primitak. ali eto super pametni uhljebi su tu logiku onemogućli stavkom 10.

zakon je jednostavno kontradiktoran i tu nema pomoći osim ukidanja od strane ustavnog suda.


@balt

hvala, pretpostavljam pod 15.1 ide šifra 2. Tu proceduru znamo već od brokerovih prijava iz 2015, dakle gospođa vam nije rekla ništa novo.
Šteta da niste pitali zašto uopće pedavati JOPPD kad su danas upravo izvalili da ne treba predavati ništa ako porez ispadne manji od 15 kuna.
https://www.porezna-uprava.hr/Lists/Vijesti/Vijest.aspx?ID=1727&amp%3BRootFolder=%2FLists%2FVijesti&amp%3BSource=https%3A%2F%2Fwww%2Eporezna-uprava%2Ehr%2FStranice%2FNaslovnica%2Easpx

zašto ovdje nema smajlića koji si puca u glavu…

New Report

Close