Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


PoAskupoBidu

I kako ti evidentiraš tih 15 transakcija?
SKDD ako hoće može sve evidentirati!
http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:10


pa ne evidentiram, em ću državi platiti nemali porez na dobit i još da sam vodim svaku fakin transakciju koju napravim?? SKDD ako hoće, šta su oni princeza na zrnu graška pa možda hoće a možda i ne? Jel evidentiraju ili ne evidentiraju. Monti Pajton država.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

kako ćeš platiti porez na dobit kad neznaš kolika je dobit, ako ne vodiš evidenciju svih transakcija?

@invest

pa čitavu godinu slušam da će brokerske kuće to napraviti umjesto mene.

HITA-VRIJEDNOSNICE d.d. ce klijentima izraditi evidencije kupnji i prodaja po FIFO metodi i iste
pravovremeno dostaviti klijentima.

ovo vrijedi i za Fimu i agram i sve druge… ili sam imao snoviđenje?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

vjerujem da će napraviti ukoliko trguješ isključivo preko jedne kuće.
ja trgujem preko dvije kuće, no imam jako malo transakcija tako da mi je moja evidencija ok.
ove godine sam mislio raditi više transakcija, ali mi je zamarajuće samostalno to voditi, očekivao sam da će to automatizmom na sebe preuzeti SKDD.
a što kada pošalju izvještaj, onda treba samostalno ispuniti JOPPD i predati ga poreznoj?

ne znam ne pitaj me ništa, ne znam kako sve to ide. kad dobijem od brok. kuća te izvještaje onda ću korak po korak, ovako je sve u zraku…

使用を信頼し、あなた自身の能力の

haha, dobar si.

a stvarno je ovo zbrčka živa, najgore je što ni ovi u Poreznoj ne znaju puno oko toga!
Katastrofa, stalno mislim nešto će se promijeniti, sustav će se automatizirati, ali izgleda u dogledno vriijeme ništa od toga.


@špekulant

I meni ima logike da obje brok. kuće npr dostave izračun dobiti koju sam ostvario kod svake pojedinačno, zatim to zbrojim i na to platim porez + prirez ali bojim se da neće biti tako jednostavno, Da bar bude dovoljno tako, nitko sretniji od mene. Ajde vidjet ćemo, hvala na odgovoru.


@Vedro
Nebo, nisam trgovao istim dionicama kod oba brokera.

Onda je samo pitanje jesi li imao sve registirano da se moze primjeniti fifo.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Poslao slijedeci email PBZ brokerima:
Postovani,korisnik sam PBZ Investor usluge trgovanja na Zagrebackoj burzi:
1) Prije godinu dana dao sam suglasnost putem PBZ Investor sucelja da mi se u sklopu PBZ Investor usluge izrađuje i dostavlja izvještaj koji će klijentu omogućiti jednostavno praćenje i kompletnu informaciju o svim ostvarenim kapitalnim dobicima i gubicima a na temelju kojih će klijent obračunati i platiti porez prema poreznoj upravio. Da li je usluga proradila i kada cu dobiti takav izvjestaj za 2016. godinu?
2) U 2016. godini izvrsio sam prodaju samo onih dionica stecenih prije 1.1.2016. godine. Da li za njih kao neoporezivi dohodak prijavu vrse brokeri ili vlasnik dionica? Ako je vlasnik, kako?
Nadam se brzom i informativnom odgovoru,
lijep pozdrav,

Nazvali me u roku od 30 sekundi od poslatog mail na mobitel:
1) drugi tjedan salju, ja sam odabrao na email adresu. Uz ovo na sucelju pbz investora biti ce botun za otvoriti izvjestaj.
2) oni nece a i ja ne moram prijaviti poreznoj prodaju u 2016. godini svojih dionica stecenih prije 1.1.2016. godine.

Zbog kronicnog nepovjerenja u ljude, pogotvo na ovim zemljopisnim sirinama poslao email i poreznoj upravi:
Postovani, imam pitanje vezano uz oporezivanje kapitalnih dobitaka ostvarenih otuđenjem financijske imovine. Vlasnik sam dionica poduzeca izlistanih na Zagrebackoj burzi. U 2016. godini izvrsio sam prodaju samo onih dionica stecenih prije 1.1.2016. godine. Da li za njih kao neoporezivi dohodak moram izvrsiti prijavu? Ako da, na koji nacin tj. kroz koju proceduru?
Nadam se brzom i informativnom odgovoru,
lijep pozdrav,

Dosao odmah automatski odgovor: Poštovani, Zahvaljujemo na poslanom “Pozivni centar – Pišite nam” obrascu. Zaprimljeni obrazac će biti obrađen u najkraćem mogućem roku. Srdačan pozdrav, Ministarstvo financija, Porezna uprava

i sad cekam, kad dobijem odgovor postam.

Drevile pošto si izvršio prodaju samo onih dionica stečenih prije 01.01. 2016. tu je sve kristalno jasno i tu ne postoji porezna obveza. Ove koje su kupljene i prodane tijekom 2016. ide FIFO metoda i također ne bi trebalo biti problema jer će vam brok. kuće dostaviti sve transakcije kupnji i prodaja koje si izvršio ako uopće jesi a mislim da nisi.. Po meni je jedino sporan taj dio sa trgovanjem preko dvije ili više brokerskih kuća, tu bi moglo biti problema ali samo ako si kupljenu dionicu kod brokerske kuće X prodao preko brokerske kuće Y. Ali kažem možda se i varam i sve što sam napisao ne vrijedi i slijedi bal vampira iz porezne.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: Porez na kapitalnu dobit[/color]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)[/color]

Steta koju je Milanoviceva administracija napravila uvodjenjem ovakvog poreza je ogromna. Iako sam apolitican po prirodi i zanima me samo biznis, moram reci da je ovakav zakon teska katastrofa! Palac dole za proslu sdp-ovu administraciju.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Evo od Agrama: U nastavku se nalazi skup pitanja koji će Vam pomoći ustanoviti postojanje ili nepostojanje obveze Poreza na kapitalnu dobit sukladno Zakonu o porezu na dohodak.

Molimo Vas da pripremite potrebne podatke o trgovanju fin. instrumentima (cijena, količina, datum i vrijeme transakcije).

Klijent snosi odgovornost za točnost unesenih podataka potrebnih za izračun poreza na dohodak.

U slučaju netočno unesenih podataka od strane klijenta Agram brokeri d.d. ne snose odgovornost za točnost izračuna porezne obveze.

Izračun porezne obveze sukladno Zakonu o porezu na dohodak moguće je izvršiti pod uvjetom da su svi fin. instrumenti registrirani kod Agram brokera d.d. Ako ste tijekom godine trgovali vrijednosnim papirima preko druge fin. institucije (brokerska kuća ili banka), molimo Vas da pribavite sve obavijesti o izvršenim transakcijama.

Izvještaj o poreznoj obvezi predstavlja poseban izvještaj na zahtjev klijenta te se naplaćuje 50,00 kuna (PDV uračunat).

Navedena naknada bit će Vam naplaćena iz sredstava na računu za trgovanje nakon što utvrdimo može li izvještaj biti izrađen (nakon odgovora na pitanja).

Ako nemate dovoljna sredstva na računu za trgovanje, a ipak želite izvještaj, molimo Vas da uplatite sredstva na IBAN: HR9324830051300000015, te u Poziv na broj stavite svoj OIB.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close