Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rat kao konvencionalni oblik ili provođenje politike nasilnim metodama davno ja iza nas. Na djelu su sofisticiraniji oblici ratovanja, utemeljeni su na geostrateškim pozicijama Zapada i Istoka, a direktni oblik konfrontacija su gospodarstva i TK. Temeljna moć zapada sublimirana je u parapolitičkoj i paradržavnoj "15-o etažnoj piramidi" , stvaranoj stoljećima, čija vrhuška predstavlja glavne režisere ili protagoniste svjetskih zbivanja. Simplificirati događanja na svjetskim burzama i svesti na tako izoliran segment kao što je TK, sugerira nepoznavanje "povijesti civilizacija i stvarnih čimbenika moći". U trenutnoj preraspodijeli ili točnije, očuvanju pozicija, oblik "organiziranog kaosa" sa precizno utvrđenim granicama, samo je snažno oružje u trenutnom "ratu".

Nafta u padu.
Premalo mrtvih na Bliskom istoku.
Stvarnost je okrutna.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Vidim zaziva se 3 svjetski rat. Što reći, il ste ludi il ste dječurlija pa neznate o čemu govorite.


Rat kao konvencionalni oblik ili provođenje politike nasilnim metodama davno ja iza nas. Na djelu su sofisticiraniji oblici ratovanja, utemeljeni su na geostrateškim pozicijama Zapada i Istoka, a direktni oblik konfrontacija su gospodarstva i TK. Temeljna moć zapada sublimirana je u parapolitičkoj i paradržavnoj 15-o etažnoj piramidi , stvaranoj stoljećima, čija vrhuška predstavlja glavne režisere ili protagoniste svjetskih zbivanja. Simplificirati događanja na svjetskim burzama i svesti na tako izoliran segment kao što je TK, sugerira nepoznavanje "povijesti civilizacija i stvarnih čimbenika moći". U trenutnoj preraspodijeli ili točnije, očuvanju pozicija, oblik "organiziranog kaosa" sa precizno utvrđenim granicama, samo je snažno oružje u trenutnom "ratu".

Ti ba… slomio sam oči dok sam ovo čitao!
Nije mi jasno što je autor pokušao reći ovim postom….
prvo napiše:
Na djelu su sofisticiraniji oblici ratovanja, utemeljeni su na geostrateškim pozicijama Zapada i Istoka, a direktni oblik konfrontacija su gospodarstva i TK.
pa odmah zatim:
Simplificirati događanja na svjetskim burzama i svesti na tako izoliran segment kao što je TK, sugerira nepoznavanje "povijesti civilizacija i stvarnih čimbenika moći"

sory, izgleda da sam malo glup pa bih molio da mi pojasnite….nekako su mi ove dvije rečenice u sukobu

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.


Rat kao konvencionalni oblik ili provođenje politike nasilnim metodama davno ja iza nas. Na djelu su sofisticiraniji oblici ratovanja, utemeljeni su na geostrateškim pozicijama Zapada i Istoka, a direktni oblik konfrontacija su gospodarstva i TK. Temeljna moć zapada sublimirana je u parapolitičkoj i paradržavnoj "15-o etažnoj piramidi" , stvaranoj stoljećima, čija vrhuška predstavlja glavne režisere ili protagoniste svjetskih zbivanja. Simplificirati događanja na svjetskim burzama i svesti na tako izoliran segment kao što je TK, sugerira nepoznavanje "povijesti civilizacija i stvarnih čimbenika moći". U trenutnoj preraspodijeli ili točnije, očuvanju pozicija, oblik "organiziranog kaosa" sa precizno utvrđenim granicama, samo je snažno oružje u trenutnom "ratu".

Imam sličan stav, baš planiram opet Engdahla uzet u ruke… iako ponekad dobijem osjećaj da nema velikog čarobnjaka iz Oza, da je iza zastora sve prazno i da je istina vrlo banalna…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Imam sličan stav, baš planiram opet Engdahla uzet u ruke… iako ponekad dobijem osjećaj da nema velikog čarobnjaka iz Oza, da je iza zastora sve prazno i da je istina vrlo banalna…

zadnjih tjedana sam gotovo siguran u to, sve ovo što se događa je tolko tipično za čovjeka/ljude na kojoj god razini uzeo…od najbanalnije svakodnevnice do globoalnih geopolitičkih igara.

Sutra je mala konjica!!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Nafta u padu.
Premalo mrtvih na Bliskom istoku.
Stvarnost je okrutna.

Pričekaj malo tek je sranje počelo. Moglo bi se naslutiti tko je izvlačio lovu i krcao se naftom zadnjih mjeseci. Samo da se sranje ne otme kontroli, a obzirom na uloge lako moguće. [bye]


Sutra je mala konjica!!!!

Danas je bila konjica, pa smo zaronili opako.
Sutra je mala konjica, pa će u gostima opet popljugati.

Jel ti znaš o čemu pričaš? Pa nisam ja stavljao onolike naloge na prodaju danas.
Ajde hladnom vodom, malo se oplahni. Bude bilo bolje.

U međuvremenu, malo vijesti iz Amerike…
Predictions ’09: Why Stocks May Not Be Your Best Bet

The year ahead is expected to feature substantial volatility. Investors looking to play entire sectors could get whipsawed by more dramatic swings in the indexes. As the recession stomps its way through the economy, there will be at least as many headwinds as tailwinds blowing through Wall Street.
Vaš link

javascript:void(window.open(‘http://cosmos.bcst.yahoo.com/up/finance?ch=1316259&cl=11315713&lang=’,’playerWindow’,’width=793,height=666,scrollbars=no’));


Danas je bila konjica, pa smo zaronili opako.
Sutra je mala konjica, pa će u gostima opet popljugati.

Jel ti znaš o čemu pričaš? Pa nisam ja stavljao onolike naloge na prodaju danas.
Ajde hladnom vodom, malo se oplahni. Bude bilo bolje.

U međuvremenu, malo vijesti iz Amerike…
Predictions ’09: Why Stocks May Not Be Your Best Bet

The year ahead is expected to feature substantial volatility. Investors looking to play entire sectors could get whipsawed by more dramatic swings in the indexes. As the recession stomps its way through the economy, there will be at least as many headwinds as tailwinds blowing through Wall Street.
Vaš link

Jake li vijesti, gdje je tu vijest, meni se više čini kao neka prognoza.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Nakon što je dobio lovu od FED-a GMAC je počeo kreditirati kupovinu automobila;
U siječnju FED počinje otkup MBA od Fannie Mae, Freddie Mac i Ginnie Mae; cijela transakcija je teška oko 500 milijardi dolara a izvršiti će se u 1H2009.
Ne vidim da se nešto jako loše može dogoditi, a što bi usporilo oporavak kako gospodarstva u svijetu tako i burzi.

New Report

Close