Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš krasno, EU se lijepo zeleni a mi opet u banani… Čak je i promet mizeran… [angry]

zašto su tako pesimistična pogleda
http://www.moneyandmarkets.com/12-urgent-questions-for-2009-2-29016

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/4254/Val-delozacija-stize-i-na-Manhattan.html

Nisam bas aktivan zadnje vrijeme na trzistima pa ne gledam jedva nasu a ni druge burze. Sta sam to promasio jucer susjede: NEXNex20 9.883,41 11,95%
MNTMoste 457,26 17,15%
BELEXBelex15 568,08 5,51%

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Susjedi rastu, mi padamo.
Tako je bilo ali obratno prije 3 tjedna kad smo mi tjednima rasli a susjedi padali.


Piši poeziju, danas ide konjica. [thumbsup]

Prava konjica, nema šta. [thumbsup]



Piši poeziju, danas ide konjica. [thumbsup]

Prava konjica, nema šta. [thumbsup]
[/quote]
Da bi reć rekel….konjica za prav, pregazili su HT onak iz kuraže, kak da ga ni ni bilo[lol]
HT-R-A 200,00 -3,73 7.871.582,93

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Consumer confidence index at all-time low

"A key measure of consumer confidence fell to an all-time low in December amid a dismal job market and uncertain outlook for the new year.
The Conference Board, a New York-based business research group, said Tuesday that its Consumer Confidence Index fell to 38 in December, down from 44.7 in November.
Economists were expecting the index to increase to 45.5
, according to a Briefing.com consensus survey of economists."

[bye]

Home prices post record 18% drop

"Home prices posted another record decline in October, falling 18% compared with a year earlier, according to a closely watched report released Tuesday.
The 20-city S&P Case-Shiller index has posted losses for a staggering 27 months in a row. In October, 14 of the 20 cities set fresh price decline records.
"The bear market continues; home prices are back to their March 2004 levels," says David Blitzer, Chairman of the Index Committee at Standard & Poor’s."

Nije toliko strašno…………………

KOLIKO JE UŽASNO!!!!!

[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Consumer confidence index at all-time low

"A key measure of consumer confidence fell to an all-time low in December amid a dismal job market and uncertain outlook for the new year.
The Conference Board, a New York-based business research group, said Tuesday that its Consumer Confidence Index fell to 38 in December, down from 44.7 in November.
Economists were expecting the index to increase to 45.5
, according to a Briefing.com consensus survey of economists."

[bye]

Home prices post record 18% drop

"Home prices posted another record decline in October, falling 18% compared with a year earlier, according to a closely watched report released Tuesday.
The 20-city S&P Case-Shiller index has posted losses for a staggering 27 months in a row. In October, 14 of the 20 cities set fresh price decline records.
"The bear market continues; home prices are back to their March 2004 levels," says David Blitzer, Chairman of the Index Committee at Standard & Poor’s."

Nije toliko strašno…………………

KOLIKO JE UŽASNO!!!!!

[bye]

http://finance.google.com/finance
[bye]


Čelična industrija čeka najgoru godinu u zadnjih 60

Čelična industrija dugo će pamtiti sljedeću, 2009. godinu, kao onu u kojoj je pad proizvodnje dosegao rekordne razine u zadnjih 60 godina.

Godišnji pad od 10 posto trebao bi sljedeće godine udariti čeličnu industriju, to će biti rekord u preko 60 godina, a oporavak na proizvodnju iz razine 2007. ne očekuje se u naredne četiri godine tvrdi Financial Times. Predviđeno krizno usporavanje proizvodnje peto je u proteklih stotinu godina. Iz analiza se izuzimaju ratna razdoblja u kojima je kriza čelične industrije trajala najmanje četiri godine.
Industrija čelika spada među najteže pogođene ovogodišnjim financijskim olujama, te su cijene dionica mnogih čeličnih grupacija od sredine 2008. izgubile više od dvije trećine svoje vrijednosti. Mnogi su proizvođači zbog pada narudžbi posrnulog automobilskog, građevinskog i sektora bijele tehnike, oštro srezali proizvodnju, uključujući ArcelorMittal čeličnog magnata Lakshmija Mittala, ruski Severstal, te Corus u vlasništvu indijskog Tata Steela.

Kompanije toga sektora uglavnom ne očekuju skori povratak potražnje za čelikom na razine s početka 2008, a primjerice američka konzultantska tvrtka World Steel Dynamics, u idućoj godini očekuje i veći godišnji pad proizvodnje od 13,9 posto.
JUTARNJI LIST

pozdrav

to je ta vijest…

nazalost, celicna industrija je najbolji indikator stanja u gospodarstvu, a ne BDP (on tek a posteriori nam govori da smo u krizi), naime na temelju potraznje celika je vidljivo da gospodarstvo stagnira, tu sam svoju opasku spomenuo na par forumasa (ukljucujuci i kolegu tomislava petrova), nazalost meni je ona isto promakla, ondosno nisam je uvidio prije, sada je definitivno prekasno…

ako je ovo tocno sto se tvrdi mi smo na pragu velike depresije ili u najboljem slucaju dugotrajne recesije, nakon koje slijedi – rat
da li ce sukob civilizacija sada vec pokojnog huntigntona dogoditi ostaje nam za vidjeti
treba samo pogledati sto se dogodilo prije cca 80 godina, iz svih velikih previranja i kriza se dogodio oruzani konflikt, koji bi potaknuo prooizvodnju, odnosno gdje bi se gospodarstvo pocelo oporavljati

no, ako nista drugo, barem zivimo u izuzetno dinamicnom vremenu i svjedoci smo promjena koje ce odrediti buducnost nas i generacija koje dolaze…

pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti



Čelična industrija čeka najgoru godinu u zadnjih 60

ajd da napokon netko iznese neke dobre vijesti

da završi i ovaj igrokaz nakon 2. svj. da 3. sve to dovede u red

ja ću u london da sve stavim na smak svita

Postanite Eu-robovi




Čelična industrija čeka najgoru godinu u zadnjih 60

ajd da napokon netko iznese neke dobre vijesti

da završi i ovaj igrokaz nakon 2. svj. da 3. sve to dovede u red

ja ću u london da sve stavim na smak svita

Kolega jer vi vidite kakvo krvoproliće se dogadja na bliskom istoku a vi zazivate rat????? [shocked] [shocked]

Zar nije dosta nevinih žrtava i stradanja civila..
300 ljudi je poginulo u dva dana, a vi sazivate rat..

preispitajte malo svoje stavove

New Report

Close