Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Susjedi rasturaju pravo kod njih raly krenuo nešto ranije

BELEX15527,68 6,95%

Istina, Susjedi su nam padali 3 tjedna, a baš rally krenuo na Božič.
Zato se i zove Božićni.

Mi smo naš rally odradili, sad su na redu susjedi.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!

Japanci rasturaju iz dana u dan plus sve veći

Nikkei 225 8,739.52 +140.02 +1.63%

Srbi u dva dana plus 10%, izgleda da bi idući tjedan i nas trebao donijeti promjene na bolje jer smo stvarno pali kao nitko živ bez ikakvog razloga.

BELEX15541,21 2,56%

Knjigovostvena vrijednost firmi je veća od one tržišne pa zar to ima igdje na svijetu?????????????????????


Srbi u dva dana plus 10%, izgleda da bi idući tjedan i nas trebao donijeti promjene na bolje jer smo stvarno pali kao nitko živ bez ikakvog razloga.

BELEX15541,21 2,56%

Knjigovostvena vrijednost firmi je veća od one tržišne pa zar to ima igdje na svijetu?????????????????????

Kad mo mi napravili 15% u dva tjedna, srbija je ronila svaki dan 2% tjednima.
Tada nismo povukli za njima, ne znam zašto bi i sada. Ostavi se ti bolje BELEXA.

Ako ćemo za Srbima, onda bi tomoglo biti opasno jer su oni na 1/6 ATH vrijednosti indexa.
Fundamenti u krizi najmanje vrijede. A i ta knjigovodstvena vrijednost je upitna.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!


Japanci rasturaju iz dana u dan plus sve veći

Nikkei 225 8,739.52 +140.02 +1.63%

Bolje se upitati zašto Amerikanci rone već tjedan dana.
Zašto ne mogu preko 9000 bodova.
Zašto bailout u vrijednosti od već 2 BILIJARDE, dolara, nije donio pozitivnih rezultata.

Pustimo Japance kojima je ATH Nikkei na 40.000 bodova koji nije dosegnut zadnjih 19 godina.
Trenutno je na tih 8.700 bodova.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!



Susjedi rasturaju pravo kod njih raly krenuo nešto ranije

BELEX15527,68 6,95%

Istina, Susjedi su nam padali 3 tjedna, a baš rally krenuo na Božič.
Zato se i zove Božićni.

Mi smo naš rally odradili, sad su na redu susjedi.
[/quote]

Oni su imali rally na katolički a mi ćemo imati na pravoslavni Božić!

Po svemu sudeći mi ćemo potegnuti jače idući tjedan a i ovi na CNBC kažu da nam slijedi jedan jači rely


U USA MBA javlja o velikom rastu plasmana kredita u Housing sektor;
Također u 11. je došlo do rasta osobne potrošnje i to po prvi put poslije 5. mjeseca;
70% USA GDP-a je osobna potrošnja. Trebalo bi malo prostudirati podatke iz prethodnih recesija da vidimo da li je to dno.

"Dec. 26 (Bloomberg) — Cutbacks on clothing, electronics and jewelry led U.S. retail sales to drop as much as 4 percent this holiday season as consumers limited purchases to necessities, according to SpendingPulse data.

Spending was the lowest since MasterCard Advisors started tracking data in 2002 to provide the SpendingPulse service, said Michael McNamara, vice president of research and analysis, in an interview yesterday. He estimates sales, excluding autos and gasoline, fell 2 percent to 4 percent from Nov. 1 to Dec. 24.
… … "

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Po svemu sudeći mi ćemo potegnuti jače idući tjedan a i ovi na CNBC kažu da nam slijedi jedan jači rely

piše se rally…ako si u svemu tako polupismen jao onima koji slijede tvoje savjete

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



U USA MBA javlja o velikom rastu plasmana kredita u Housing sektor;
Također u 11. je došlo do rasta osobne potrošnje i to po prvi put poslije 5. mjeseca;
70% USA GDP-a je osobna potrošnja. Trebalo bi malo prostudirati podatke iz prethodnih recesija da vidimo da li je to dno.

"Dec. 26 (Bloomberg) — Cutbacks on clothing, electronics and jewelry led U.S. retail sales to drop as much as 4 percent this holiday season as consumers limited purchases to necessities, according to SpendingPulse data.

Spending was the lowest since MasterCard Advisors started tracking data in 2002 to provide the SpendingPulse service, said Michael McNamara, vice president of research and analysis, in an interview yesterday. He estimates sales, excluding autos and gasoline, fell 2 percent to 4 percent from Nov. 1 to Dec. 24.
… … "

[/quote]

WASHINGTON, D.C. (December 24, 2008) — The Mortgage Bankers Association (MBA) today released its Weekly Mortgage Applications Survey for the week ending December 19, 2008. The Market Composite Index, a measure of mortgage loan application volume, was 1245.4, an increase of 48.0 percent on a seasonally adjusted basis from 841.4 one week earlier. On an unadjusted basis, the Index increased 50.2 percent compared with the previous week and was up 124.6 percent compared with the same week one year earlier.
The Refinance Index increased 62.6 percent to 6758.6 from the previous week and the seasonally adjusted Purchase Index increased 10.6 percent to 316.5 from one week earlier. The Conventional Purchase Index increased 17.7 percent while the Government Purchase Index (largely FHA) decreased 3.4 percent.

The four week moving average for the seasonally adjusted Market Index is up 28.8 percent. The four week moving average is up 4.5 percent for the seasonally adjusted Purchase Index, while this average is up 42.0 percent for the Refinance Index.

PERSONAL INCOME AND OUTLAYS
November 2008
Personal income decreased $20.7 billion, or 0.2 percent, and disposable personal income (DPI)
decreased $11.8 billion, or 0.1 percent, in November, according to the Bureau of Economic Analysis.
Personal consumption expenditures (PCE) decreased $56.1 billion, or 0.6 percent. In October,
personal income increased $11.3 billion, or 0.1 percent, DPI increased $16.7 billion, or 0.2
percent, and PCE decreased $102.6 billion, or 1.0 percent, based on revised estimates.

Real disposable income increased 1.0 percent in November, compared with an increase of 0.7
percent in October. Real PCE increased 0.6 percent, in contrast to a decrease of 0.5 percent. The price index for PCE decreased 1.1 percent, compared with a decrease of 0.5 percent.

http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones

zeleno odmara oči [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Po svemu sudeći mi ćemo potegnuti jače idući tjedan a i ovi na CNBC kažu da nam slijedi jedan jači rely

piše se rally…ako si u svemu tako polupismen jao onima koji slijede tvoje savjete
[/quote]
Vidim prodalo se pa sada treba sve one koji postaju dobre vijesti diskreditirati na bilo koji način.

Japan u dva dana u plusu preko 3%

Srbija u dva dana u plusu 10%

USA završila u plusu i vjerovatno iduću tijedan kako kažu na CNBC slijedi jeda jači rally

Dićemo mi pa i di svi ostali, s tim da bi mogli još malo jače potegnuti od ostalih jer smo puno jače pali.

P/E Crobexa puno manji od P/E S&P 500

Jel treba još argumenata a di su vaši

New Report

Close