Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Futuresi iz velikog minusa prelaze u sve veći i veći plus

Cijela EU u velikom plosu

Dićemo mi da mi je znati

Pa naravno i di svi ostali u plus

Od danas relly kreće


USA danas u velikom plusu, počinje Božićmji rely, EU isto tako mislim da će plus biti preko 3%

Tojota je pred raspadom.
GM bi još uvijek mogao bankrotirati.
Amerikanci jučer bili u velikom crvenilu.
Azija zaronila u dubine noćas.
Božićni rally je na aparatima.

Novi pad na Wall Streetu
Cijene dionica na Wall Streetu jučer su pale zbog novih pokazatelja da recesija izaziva pad dobiti kompanija, ali i zbog strahovanja ulagača da bi ovogodišnja blagdanska potrošnja mogla biti najslabija u posljednjih nekoliko godina.
Vaš link

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!


USA danas u velikom plusu, počinje Božićmji rely, EU isto tako mislim da će plus biti preko 3%

USA pada već 4 dana za redom! I da danas malo porastu što to mijenja na stvari?
Nije mi jasno o kakvom Božičnom rallyu već danima pišeš kad do Božića imamo još samo današnji radni dan i sutra 3 sata rada ZSE? Ovo tvoje pisanje je obično jeftino navlačenje naivaca

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Što kažete na ovu pomalo neobično teoriju:

Teorija nije neobična nego jedina logična. Pogledaj rast novčane mase u USA i UK, usporedi sa "rastom" gospodarstva pa logički zaključi što će se dogoditi kada se kolanje novca (velocity) vrati u normalnu. E da još nešto, rast cijena nije uzrok inflacije nego posljedica – monetarne ekspanzije naravno. Inflacija je već tu, samo još nema posljedica. Očekivati da će Fedov mehanizam kontrakcije posisat novac natrag je vrlo nategnuto. A pitanje je i žele li to. Inflacija uvijek pogoduje dužniku

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



USA danas u velikom plusu, počinje Božićmji rely, EU isto tako mislim da će plus biti preko 3%

USA pada već 4 dana za redom! I da danas malo porastu što to mijenja na stvari?
Nije mi jasno o kakvom Božičnom rallyu već danima pišeš kad do Božića imamo još samo današnji radni dan i sutra 3 sata rada ZSE? Ovo tvoje pisanje je obično jeftino navlačenje naivaca
[/quote]
Sve do sada šta sam rekla sam pogodila jer te informacije ja ne izmišljam već ih dobijam od ljudi koji su jako upućeni u TK i to im je jedini posao.

A ti navlači sa dvadeset nickova ni to ti neće pomoći jer su te ljudi pročitali


Inflacija uvijek pogoduje dužniku

jel to znači da bi sad, suprotno općeraširenom mišljenju bilo dobro vrijeme za uzimat kredite? ak se uspiju iskamčit od banke, naravno.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Futuresi iz velikog minusa prelaze u sve veći i veći plus

Cijela EU u velikom plosu

Dićemo mi da mi je znati

Pa naravno i di svi ostali u plus

Od danas relly kreće

E naivna moja Bernardica, tko te je obradio? Knele?

Imamo još 2 dana za odradu Božićnog rallya, i nemoguće je da će se desiti.

Rally je mrtav. Berna zapamti. Što prije to bolje.

Novogodišnji rally nikad nije postojao, ali ne vjerujem da će se desiti.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!

Conan, ajde nabaci svoju viziju daljnjih događaja.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



Inflacija uvijek pogoduje dužniku

jel to znači da bi sad, suprotno općeraširenom mišljenju bilo dobro vrijeme za uzimat kredite? ak se uspiju iskamčit od banke, naravno.
[/quote]

da sam amerikanac onda dolarski kredit s fiksnom kamatom definitivno.

i kod nas kunski s fiksnom. ili VK na dolar 🙂

VK na euro je druga situacija….

Dražva bi mogla razmislit da izda dolarske obveznice, ili GBP, a možda bi i ove eurske mogli konvertirati…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


USA danas u velikom plusu, počinje Božićmji rely, EU isto tako mislim da će plus biti preko 3%


Futuresi iz velikog minusa prelaze u sve veći i veći plus

Cijela EU u velikom plosu

Dićemo mi da mi je znati

Pa naravno i di svi ostali u plus

Od danas relly kreće

[lol]

Nemoj me krivo shvatiti, ali pogledaj ponovo futurese, pogledaj kako su jučer zatvorili, pogledaj kako je jučer E.U. zatvorila, pogledaj kako E.U. zaokreće u negativni teritorij!

Po mom viđenju, od jučer je završio, ono što je trebao biti Božićni rally. [bye]


Conan, ajde nabaci svoju viziju daljnjih događaja.

Na poslu sam treba nešto i radit, al ukratko, svi ovi bail-outi i upucavanje likvidnosti su katastrofalni na dugi rok ali bi kratkoročno mogli prividno poboljšat situaciju. Na long term ovo je rat dužnika i vjerovnika s tim da nije zero-sum game nego svi gube, neki više neki manje….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

samo ostaje pitanje kako bi se eventualni inflacijski efekt prelio kod nas,
….kad se sjetimo deficita… [pray]
i dignitih spreadova (visih kamata) za lovu koju placamo [yawn]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close