Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



….

Ovo su sve problemi koji se guraju godinama pod tepih.
I sad je vrijeme da ih se riješi.
NEbitno kaj ja mislim o ekipi na vlasti, oni su na vlasti i oni MORAJU odlučiti za nas, to im je u opisu radnog mjesta.
Nemaju što sindikati odlučiti niti se ima vlada vaditi na to da je netko drugi kriv za ovo ili ono.


Nema te političke snage kod nas koja može riješiti dotične probleme (jer bi si sami odrezali granu na kojoj sjede).
Ne može se tu ništa učiniti (premali broj radnika hrani preveliki broj neradnika).
Može se čekati, da se sve lijepo uruši, pa se onda mogu početi slagati neke nove kockice.
Eto tako je, svidjelo se to nekome ili ne.
[/quote]

To je ona priča imaš zgradu u kojoj žive ljudi, al je zgrada ruševna.
E sad možeš čekat da se zgrada sam sruši i ljudi poginu i onda imaš trošak spašavanja, trošak zbrinjavanja, trošak tuženja itd..
Možeš ju kontrolirano srušit, zbrinut ljude i nešto novo na tom mjestu sagraditi i krenut ispočetka.
I jedna i druga opcija podrazumjevaju određeni gubitak…
Koji želite?




….

Ovo su sve problemi koji se guraju godinama pod tepih.
I sad je vrijeme da ih se riješi.
NEbitno kaj ja mislim o ekipi na vlasti, oni su na vlasti i oni MORAJU odlučiti za nas, to im je u opisu radnog mjesta.
Nemaju što sindikati odlučiti niti se ima vlada vaditi na to da je netko drugi kriv za ovo ili ono.


Nema te političke snage kod nas koja može riješiti dotične probleme (jer bi si sami odrezali granu na kojoj sjede).
Ne može se tu ništa učiniti (premali broj radnika hrani preveliki broj neradnika).
Može se čekati, da se sve lijepo uruši, pa se onda mogu početi slagati neke nove kockice.
Eto tako je, svidjelo se to nekome ili ne.
[/quote]

To je ona priča imaš zgradu u kojoj žive ljudi, al je zgrada ruševna.
E sad možeš čekat da se zgrada sam sruši i ljudi poginu i onda imaš trošak spašavanja, trošak zbrinjavanja, trošak tuženja itd..
Možeš ju kontrolirano srušit, zbrinut ljude i nešto novo na tom mjestu sagraditi i krenut ispočetka.
I jedna i druga opcija podrazumjevaju određeni gubitak…
Koji želite?
[/quote]

Ja bi rado da se kontrolirano zruši, ali bojim se da neće…( ljudi ne žele izići iz trošne građevine, jer im ok unutra..)

There's no easy money on Wall Street.





Lalic sve što kažeš stoji. Ali nisi napomenuo najvažniju stavku restrukturiranja a to je smanjenje proračuna. Država nam je pola ekonomije. Sav teret je na grbači malog sloja ljudi koji nešto rade.

Čak bi se usudio ovo izgovoriti, makar smrdi ko govno, al mislim da ne treba a priori smanjivat proračun, nego ga bolje rasporediti.
[/quote]

Zašto ga ne treba smanjivati? država nema svoj novac nego ga uzima od privatnog sekotra i time uskraćuje profitabilnost akumulaciju kapitala i nove investicije. nikada državna administracija nije napravila neki bitan napredak i dostignuće, oni uvijek dolaze iz privatnog sektora. udio države u bdp-u nam je katastrofalno visok
[/quote]

Tako je, država nema svoj novac financira se iz poreza, trošarina itd da sad ne duljim, no ne sječam se više na faksu smo to radili, zašto je neke poslove bolje ne davati privatnicima možda se netko sječa. A i ima u javnim finacija lijepa objašnjenja na početku knjižice kako funkcionira država i koje poslove obavlja i zašto je potrebna.
No kao što sam napisao da treba racionalizacija, a ne da primjerice božo prka prima 3000 kuna pomoći, ej tri tisuće kuna, pa lik to zaradi u jedan dan, a kolko još takvih primjera "trošenja" proračunskog novca

Eventualno bi se proračun smanjio kad bi se neki profitabilni poslovi privatizirali, tako da se tu mogu složiti s tobom.

[/quote]

država se ne financira samo porezima i trošarinama nego i zaduživanjem. da sad ne ulazim u štampanje novca i inflaciju kao skriveni porez.

brine me tvoj način razmišljanja kad kažeš "na faxu smo radili" , "u knjizi na faxu je pisalo".. zašto bi to uzimali zdravo za gotovo? pisalo je nekada u knjigama i da jse sunce vrti oko zemlje…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.






Lalic sve što kažeš stoji. Ali nisi napomenuo najvažniju stavku restrukturiranja a to je smanjenje proračuna. Država nam je pola ekonomije. Sav teret je na grbači malog sloja ljudi koji nešto rade.

Čak bi se usudio ovo izgovoriti, makar smrdi ko govno, al mislim da ne treba a priori smanjivat proračun, nego ga bolje rasporediti.
[/quote]

Zašto ga ne treba smanjivati? država nema svoj novac nego ga uzima od privatnog sekotra i time uskraćuje profitabilnost akumulaciju kapitala i nove investicije. nikada državna administracija nije napravila neki bitan napredak i dostignuće, oni uvijek dolaze iz privatnog sektora. udio države u bdp-u nam je katastrofalno visok
[/quote]

Tako je, država nema svoj novac financira se iz poreza, trošarina itd da sad ne duljim, no ne sječam se više na faksu smo to radili, zašto je neke poslove bolje ne davati privatnicima možda se netko sječa. A i ima u javnim finacija lijepa objašnjenja na početku knjižice kako funkcionira država i koje poslove obavlja i zašto je potrebna.
No kao što sam napisao da treba racionalizacija, a ne da primjerice božo prka prima 3000 kuna pomoći, ej tri tisuće kuna, pa lik to zaradi u jedan dan, a kolko još takvih primjera "trošenja" proračunskog novca

Eventualno bi se proračun smanjio kad bi se neki profitabilni poslovi privatizirali, tako da se tu mogu složiti s tobom.

[/quote]

država se ne financira samo porezima i trošarinama nego i zaduživanjem. da sad ne ulazim u štampanje novca i inflaciju kao skriveni porez.

brine me tvoj način razmišljanja kad kažeš "na faxu smo radili" , "u knjizi na faxu je pisalo".. zašto bi to uzimali zdravo za gotovo? pisalo je nekada u knjigama i da jse sunce vrti oko zemlje…

[/quote]

Zašto to kažem. ako želimo igrati tu igru moramo po pravilima koja su napisali likovi koji su sistem osmislili, ja ga nisam osmislio mislim da je loš, al ak se hoću igrati, moram njihova pravila poštivat (knjige)
Već sam jednom tu negdje na forumu napisao da nam treba upgrejdan sistem kapitalizma ili nešto novo, neka nova umotvorina, korak naprijed, jer sam mišljenja da smo s ovim sustavom došli do plafona i sad će nam samo padati žbuka po glavi od silnog probijanja betonske deke.
Novi sistem je velik korak no ljudi su već i prije radili takve korake, pa ne vidim da bi trebalo biti problema.
Mi u RH trebamo anticipirati kaj će se dogoditi tj. bit važno za 10-20 g (ala voda i sl.) i na tome gradit svoju budućnost kao narod, slijedećih 5-10 g. samo rad i red, jer potrošeno je evo za ove vlad 5 g. a ništa se nije dogodilo, društvo palo u još veću krizu.
Pa daj zamisli kad dođe recesija ekipu bu pljačkali ne zbog 2 nego zbog 1 kune.
Pa ljudi moji kome to treba? Pa kaj smo stoka?
Ai i ovo sam napisao u najkatoličkijoj zemlji u Europi mi se ponašamo svi zajedno kao da je ovo pakao na zemlji, jel to logično?


sava, svi poslovi koje država daje idu preko javnih natječaja, a za veće i međunarodni tenderi pa je o svemu ovome bespredmetno filozofirati

Destke projekata sam odradio i stotine troškovnika sam popunio tako da sam tu expert.
Također mogu ti pokloniti neke projekte i troškovnike iz USA stare 5-6 godina da vidiš kako se kod njih radi. Sve je ucrtano, svaki najmanji detalj, a onda ti ACAD izbaci troškovnik. Na decimetre se zaokržuju duljine. A kako se kod nas radi, je si li upoznat, jesi li vidio projekte, procjene cijene koštanje. Radio sam poslove gdje je fulano i po 100%.





….

Ovo su sve problemi koji se guraju godinama pod tepih.
I sad je vrijeme da ih se riješi.
NEbitno kaj ja mislim o ekipi na vlasti, oni su na vlasti i oni MORAJU odlučiti za nas, to im je u opisu radnog mjesta.
Nemaju što sindikati odlučiti niti se ima vlada vaditi na to da je netko drugi kriv za ovo ili ono.


Nema te političke snage kod nas koja može riješiti dotične probleme (jer bi si sami odrezali granu na kojoj sjede).
Ne može se tu ništa učiniti (premali broj radnika hrani preveliki broj neradnika).
Može se čekati, da se sve lijepo uruši, pa se onda mogu početi slagati neke nove kockice.
Eto tako je, svidjelo se to nekome ili ne.
[/quote]

To je ona priča imaš zgradu u kojoj žive ljudi, al je zgrada ruševna.
E sad možeš čekat da se zgrada sam sruši i ljudi poginu i onda imaš trošak spašavanja, trošak zbrinjavanja, trošak tuženja itd..
Možeš ju kontrolirano srušit, zbrinut ljude i nešto novo na tom mjestu sagraditi i krenut ispočetka.
I jedna i druga opcija podrazumjevaju određeni gubitak…
Koji želite?
[/quote]

Ja bi rado da se kontrolirano zruši, ali bojim se da neće…( ljudi ne žele izići iz trošne građevine, jer im ok unutra..)
[/quote]

Sve štima, ali sad više nije bi nebi, MORAJU.
Vlada mora lupiti šakom po stolu, hitit smeće na pod i RADIT.
Od bi, ne bi pregovori ovo ono, samo mazanje očiju….

Za 10 min gledajte futurse, možda bolje za 20 min.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

a joooooooooooj
strašna brojka

pozz

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



Cijena nafte je najniža u zadnje 3 godine, padom potražnje za naftom, pada i sama cijena.
Najviše pad cijena nafte odgovara Kini, Indiji dakle zemljama koje su razvoju, dok u SAD-u cijena nafte je oko 3 Kn po litri benzina, dok u najskuplje vrijeme je bilo 5,5 Kn. To sve govori koliko su amerikanci prezaduženi i koliko su ekonomski neefikasni, a naše tržište pada jer pokazatelji su izvrsni, povećani broj noćenja i gostiju, sadašnja super kunska likvidnost banaka, i jedan dio kompanija u RH odlučio se u ovo vrijeme u kupovinu novih poduzeća………

http://easyemoney.tk

cijena nafte pada jer pada potražnja! potražnja pada jer je recesija! za privredu i burze bolje bi bilo da cijena nafte raste jer bi značilo da je krenuo oporavak! dokje nafta ovako jeftina oporavka nema na vidiku, okanite se demagogije!
još je gora demagogija pričati o našim izvrsnim firmama, pa stvarno se pitam…? pusti zadnje rezultate kad su firme rasle na enormno vioskom BDI (Brodari) ili pumpali prihode na državnim jaslama (IGH, INGR i ostali građevinari). a što sada? država odustaje od velikih projekata jer nam ne daju više kredite!turizam je u špici već ove godine imao podbačaj, a iduće će biti krah! čak da im je sve OK, profitabilnost im je skoro 0. jedini koji radi dobro jer radi cijelu godinuje HUPZ. sve ostalo su samo lijepe nekretnine koje samo na papiru puno vrijede! kad će se ti hoteli i krediti koji su za njhi dignuti otplatiti? koji je povrat ulaganja u turizmu?? to su desetljeća u pitanju!!
[/quote]
ovako jeftinog druka nisam dugo vidio..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Non-Farm Payrolls Fall by 533,000; Unemployment Rates Rise to 6.7%. (story developing)

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

DAX ispod 4400 bodova
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close