Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sjetimo se uvodjenja PDV-a… Drzava je zahvatila znatno veci dio kolaca (na racun crne ekonomije) i ode Hrvatska u recesiju.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Zašto u recesiju?

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

Zato sto su sanse za ulazak privrede u recesiju proporcionalne drzavnoj potrosnji. Sto vise drzava trosi, to losije za privredu.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Lalic sve što kažeš stoji. Ali nisi napomenuo najvažniju stavku restrukturiranja a to je smanjenje proračuna. Država nam je pola ekonomije. Sav teret je na grbači malog sloja ljudi koji nešto rade.

Čak bi se usudio ovo izgovoriti, makar smrdi ko govno, al mislim da ne treba a priori smanjivat proračun, nego ga bolje rasporediti.
[/quote]

Zašto ga ne treba smanjivati? država nema svoj novac nego ga uzima od privatnog sekotra i time uskraćuje profitabilnost akumulaciju kapitala i nove investicije. nikada državna administracija nije napravila neki bitan napredak i dostignuće, oni uvijek dolaze iz privatnog sektora. udio države u bdp-u nam je katastrofalno visok

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

A kad smo kod inpsekcije, financijske policije i slično, evo čime bi se oni trebali pozabavit:

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=5789&pg=1

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Mene fascinira jedan paradoks… Svi manje-vise vjeruju da su politicari korumpirani, pokvareni, nesposobni, rade uglavnom za svoju korist itd. Medjutim, svi vjeruju da jos vise svog novca trebaju povjeriti tim istima na upravljanje!? To je neka zavjera epskih proporcija.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




Lalic sve što kažeš stoji. Ali nisi napomenuo najvažniju stavku restrukturiranja a to je smanjenje proračuna. Država nam je pola ekonomije. Sav teret je na grbači malog sloja ljudi koji nešto rade.

Čak bi se usudio ovo izgovoriti, makar smrdi ko govno, al mislim da ne treba a priori smanjivat proračun, nego ga bolje rasporediti.
[/quote]

Zašto ga ne treba smanjivati? država nema svoj novac nego ga uzima od privatnog sekotra i time uskraćuje profitabilnost akumulaciju kapitala i nove investicije. nikada državna administracija nije napravila neki bitan napredak i dostignuće, oni uvijek dolaze iz privatnog sektora. udio države u bdp-u nam je katastrofalno visok
[/quote]

Tako je, država nema svoj novac financira se iz poreza, trošarina itd da sad ne duljim, no ne sječam se više na faksu smo to radili, zašto je neke poslove bolje ne davati privatnicima možda se netko sječa. A i ima u javnim finacija lijepa objašnjenja na početku knjižice kako funkcionira država i koje poslove obavlja i zašto je potrebna.
No kao što sam napisao da treba racionalizacija, a ne da primjerice božo prka prima 3000 kuna pomoći, ej tri tisuće kuna, pa lik to zaradi u jedan dan, a kolko još takvih primjera "trošenja" proračunskog novca

Eventualno bi se proračun smanjio kad bi se neki profitabilni poslovi privatizirali, tako da se tu mogu složiti s tobom.


….

Ovo su sve problemi koji se guraju godinama pod tepih.
I sad je vrijeme da ih se riješi.
NEbitno kaj ja mislim o ekipi na vlasti, oni su na vlasti i oni MORAJU odlučiti za nas, to im je u opisu radnog mjesta.
Nemaju što sindikati odlučiti niti se ima vlada vaditi na to da je netko drugi kriv za ovo ili ono.


Nema te političke snage kod nas koja može riješiti dotične probleme (jer bi si sami odrezali granu na kojoj sjede).
Ne može se tu ništa učiniti (premali broj radnika hrani preveliki broj neradnika).
Može se čekati, da se sve lijepo uruši, pa se onda mogu početi slagati neke nove kockice.
Eto tako je, svidjelo se to nekome ili ne.

There's no easy money on Wall Street.


NIZOZEMSKA PROTIV
Hrvatska nije spremna za Europsku uniju


Zna se sto njima interesantno – poljoprivredno zemljiste. Kada se to uredi – odmah cemo biti spremniji.

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford



@sava

nema te policije koja ce stati na kraju poslovanju na crnu s ovakvim zakonima. kao prvo treba mijenjati zakon, smanjiti harač davanja na i iz plaće. ali mentalni sklopovi kod nas i dalje idu u istom smjeru… eto skoro su uveli i dodatnih 5 kuna harača na cigarete…

Ne treba policija; treba samo malo reda uvesti.
Svi poslovi su normirani i vrlo precizno mogu se odrediti potrebe za radnom snagom.
Ni jedan se posao ne bi mogao raditi a da uz projekt i troškovnik ne ide i precizna procjena potrebite radne snage. To je jedan od jednostavnih pristupa i ne traži dodatna sredstva u proračunu RH.



NIZOZEMSKA PROTIV
Hrvatska nije spremna za Europsku uniju


Zna se sto njima interesantno – poljoprivredno zemljiste. Kada se to uredi – odmah cemo biti spremniji.

[/quote]

ne njih jebe Haag..
oni bi sve u cuzu zbog ratova 91-95.

imaju griznju savjesti zbog Srebrenice.
ne mislim da ce biti problema sa Niskozemskom, a valjda ce Mateja rijesiti Slovence
[lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

sava, svi poslovi koje država daje idu preko javnih natječaja, a za veće i međunarodni tenderi pa je o svemu ovome bespredmetno filozofirati

Sve što pišem je osobno mišljenje, ne invest. savjet!

New Report

Close