Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas se pokazalo da vanjski rast uopće ne djeluje na nas, u EU indexi rastu danas po +7%, a mi smo završili jedva iznad +1%
Mi svijet pratimo samo u padu, u rastu ne. Sutra će vjerojatno biti korekcija u EU i USA zbog ovog naglog rasta, a tu ćemo ih 100% pratiti u stopu.
Kod nas je danas bio vrlo jadan promet od svega 32 mil.kn. Potvrdilo se ono što par kolega govori: OMF keš na burzu ne ulažu, pogotovo ne radi dizanja crobexa, već čekaju da OIF porikavaju i da od njih pokupe dionice. To bi se moglo dogoditi vrlo brzo jer dolazi božićni šoping i ljudi će opet vaditi još to malo uloga što imaju u OIF, a time će OIF-ove stjerati pred zid- rasprodat će još to malo dionica što imaju i ključ u bravu.
Još jedna stvar brine me na ZSE: dake, mirovinci pare skoro da ne ulažu, dijelom je to zbog ove situacije gore koju sam spomenuo. Međutim, sve češće se medijima pojavljuje vijest da je zbog pada kreditnog rejtinga RH državi zaduživanje postalo vrlo teško, skoro pa nemoguće i da ZATO OMF ČUVAJU KEŠ – DA USKOČE KREDITIRANJEM DRŽAVE radi vraćanja 6-7 milijardi dolara kredita iduće godine.
Ukoliko je ovo točno, cijela ZSE je u banani i visi o niti jer svježi keš nećemo vidjeti još mjesecima, a prodaja će i dalje fosirati rasprodaju i zamjenu dionica za keš bez obzira na cijenu.

A da, to samo govori o kvaliteti i strategiji ulagaca u OIF , a i horizontu nasih " INVESTITORA".
OIF su najvjerovatnije prisiljeni za rasprodaju , ali cemu drugi rasprodaju po ovim cijenam .
sve u svemu zanimljivo !

najvrednije stvari u životu su besplatne

http://bloomberg.com/apps/news?pid=20601109&sid=arEE1iClqDrk&refer=home

Što kažete na FED-ovo štancanje novih 7.4 trilijarde dolara?

Eksponencijalna funkcija je najstrmija baš u trenutku kada će roknuti. Prije mjesec dana je bilo 700 milijardi, sada je 7.4 trilijarde. Do nove godine možemo očekivati najavu ubacivanja 70 trilijardi u posrnulu ekonomiju. Ali nekako mislim da će se prije toga nešto drugo desiti:)

Hell is Empty and all the Devils are Here


Ameri potrošili 350 mlrd $ na Citigroup inc.
,a GM visi o končiću malome.

Nešto mi tu smrdi.

Jer ako GM okine, sliijedi nam duga i mračna zima.

Sve je tako i dogovoreno. Ko šljivi autoindustriju, sve pare treba dati bankama-štukama, kako bi mogli bonuse isplatiti svojim top menadžerima

Hell is Empty and all the Devils are Here

dogodit će se totalni kolaps američke ekonomije jer to štampanje novca nema pokrića ni u čemu…

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen


Ameri potrošili 350 mlrd $ na Citigroup inc.
,a GM visi o končiću malome.

Nešto mi tu smrdi.

Jer ako GM okine, sliijedi nam duga i mračna zima.

slijedi nam duga i mračna zima kako god okrenemo, spasio se GM ili ne… ovo pumpanje stock marketa zadnja 2 dana znači da su veći igrači navukli manje i uvaljali im dionice po +15% višim cijenama…pa sad opet novi krug i novo dno za DJIA i S&P

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen


http://bloomberg.com/apps/news?pid=20601109&sid=arEE1iClqDrk&refer=home

Što kažete na FED-ovo štancanje novih 7.4 trilijarde dolara?

Eksponencijalna funkcija je najstrmija baš u trenutku kada će roknuti. Prije mjesec dana je bilo 700 milijardi, sada je 7.4 trilijarde. Do nove godine možemo očekivati najavu ubacivanja 70 trilijardi u posrnulu ekonomiju. Ali nekako mislim da će se prije toga nešto drugo desiti:)

Neka štancaju,što fali??Koja je razlika između štancanja dolara ili recimo posuđivanja ili ti zaduživanja?Nema nikakve razlike osim što dug treba vratiti s kamatama a na štancane se ne plača kamata.I ne treba nikoga ništa moliti.Zato živjela štamparija [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Danas se pokazalo da vanjski rast uopće ne djeluje na nas, u EU indexi rastu danas po +7%, a mi smo završili jedva iznad +1%
Mi svijet pratimo samo u padu, u rastu ne. Sutra će vjerojatno biti korekcija u EU i USA zbog ovog naglog rasta, a tu ćemo ih 100% pratiti u stopu.
Kod nas je danas bio vrlo jadan promet od svega 32 mil.kn. Potvrdilo se ono što par kolega govori: OMF keš na burzu ne ulažu, pogotovo ne radi dizanja crobexa, već čekaju da OIF porikavaju i da od njih pokupe dionice. To bi se moglo dogoditi vrlo brzo jer dolazi božićni šoping i ljudi će opet vaditi još to malo uloga što imaju u OIF, a time će OIF-ove stjerati pred zid- rasprodat će još to malo dionica što imaju i ključ u bravu.
Još jedna stvar brine me na ZSE: dake, mirovinci pare skoro da ne ulažu, dijelom je to zbog ove situacije gore koju sam spomenuo. Međutim, sve češće se medijima pojavljuje vijest da je zbog pada kreditnog rejtinga RH državi zaduživanje postalo vrlo teško, skoro pa nemoguće i da ZATO OMF ČUVAJU KEŠ – DA USKOČE KREDITIRANJEM DRŽAVE radi vraćanja 6-7 milijardi dolara kredita iduće godine.
Ukoliko je ovo točno, cijela ZSE je u banani i visi o niti jer svježi keš nećemo vidjeti još mjesecima, a prodaja će i dalje fosirati rasprodaju i zamjenu dionica za keš bez obzira na cijenu.

A da, to samo govori o kvaliteti i strategiji ulagaca u OIF , a i horizontu nasih " INVESTITORA".
OIF su najvjerovatnije prisiljeni za rasprodaju , ali cemu drugi rasprodaju po ovim cijenam .
sve u svemu zanimljivo !
[/quote]

zaboravili ste još jednu krucijalnu stvar: naši mirovinci, taj kapital koji im je još slobodan za ulaganje tj. nije rezerviran za državne kredite, uopće ne ulažu na ZSE nego na inozemnim burzama!!! čime će onda crobex rasti kad naši OMF našim novcem financiraju strane državne obveznice i strane dionice????!!!

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen


Ameri potrošili 350 mlrd $ na Citigroup inc.
,a GM visi o končiću malome.

Nešto mi tu smrdi.

Jer ako GM okine, sliijedi nam duga i mračna zima.

http://appsrv1.to-one.com/pls/b21web/vijesti.GetVijestDetails?p_vijest_ID=12643&p_nocache=43353

Jamstva su za 306 milijardi $…

Citigroup će također primiti novčanu infuziju u iznosu od 20 milijardi dolara, a u zamjenu za sredstva i garancije, vlada SAD-a dobit će povlaštene dionice banke, u ukupnoj vrijednosti od 27 milijardi dolara. Inače, grupacija je još prošli mjesec primila 25 milijardi dolara u sklopu američkog programa pomoći uzdrmanom financijskom sustavu…

Citygroup +50%…
http://marketrac.nyse.com/Light/index.html

Naći će oni rješenje i za autoindustriju…

DOW će do kraja dana završiti na blizu + 10. Što bi sutra trebali jamčiti eksploziju na milom nam crobiju

Hell is Empty and all the Devils are Here

No, kako je EU i amerika rasla 10% u prethodna 2 trg. dana, za očekivati je da sutra neće rasti. Što bi nas, koji nismo rasli uopće, moglo opet zaustaviti u rastu

Hell is Empty and all the Devils are Here


No, kako je EU i amerika rasla 10% u prethodna 2 trg. dana, za očekivati je da sutra neće rasti. Što bi nas, koji nismo rasli uopće, moglo opet zaustaviti u rastu

ne samo to nego bi mogli i past vise od njih…da se zadovolji crvenilo
i loleka i boleka (aka.Mamus i Ententinis)
[lol]
jedino mi zao sto nema pravih zarada kao i vani di se dobro i gubi ali i zaradjuje
+/- 1% i neda nesto posebno

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Ameri potrošili 350 mlrd $ na Citigroup inc.
,a GM visi o končiću malome.

Nešto mi tu smrdi.

Jer ako GM okine, sliijedi nam duga i mračna zima.


Kolega smrdi Vam trula amerika. [lol] [lol]
Ali vezano uz GM.
Dobit će oni lovu ali imaju vremena do 2 ili 3.12. da dostave plan kaj će sa lovom.

Btw kako sam već rekao onih 25$ mlrd nije niti trebalo biti iz onih 700$ mlrd već dio novog bailout-a.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close