Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ameri okrenuli u zeleno, nešto europa zna jutros a mi ćemo saznati u idući ponedjeljak [tongue]

dan je pametniji od noći

Evropa raste 3-4%, crobex 0,80% [thumbsup]
Nema straha kad se krene dolje omjeri će se obrnuti [thumbsup]
Kad ta kretanja pogleda netko s hrpom para mora biti mazohist da ulaže na zse. [sad]



@fazan

…budi siguran da se jedna kancelarka kao što je Angela Merkel ne bi šalila sa izjavama koje daje u javnost…
…ne bi joj išlo u korist da izjavljuje gluposti…
…uostalom nije ona Sanader…

na što si točno mislio?

I love the Smell of Profits in the Morning

Markelica je izjaviula da će teško stanje u Njemačkoj tek slijediti….a DAX ide gore danas preko 4%
danas će Ameri ići gore preko 6%, živi bili pa vidjeli
ići ćemo i mi negdje oko….

dan je pametniji od noći


Markelica je izjaviula da će teško stanje u Njemačkoj tek slijediti….a DAX ide gore danas preko 4%
danas će Ameri ići gore preko 6%, živi bili pa vidjeli
ići ćemo i mi negdje oko….

Normalno je da su se svi naviknuli na luksuzan život punog kreditima, skijanje, novi auto, stan na kredu. I da im je sada šok na ovakve vijesti.

Pitajte seljaka koji ima kuću, kokoši, krave, šta on misli o krizi.
Sigurno će reli da ga ne brine niti ga dotiče. [thumbsup]

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!


Točno se špo ovome može znati tko je u dionicama, a tko nije….

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=africa
[bye]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Točno se špo ovome može znati tko je u dionicama, a tko nije….

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=africa
[bye]
[/quote]
[lol] [lol] [lol]
Tako treba kolega.
Malo humora.
Baš sam se nasmijao.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Evo za one koji ne vjeruju Vladu:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=655a36db-a6a3-4831-8b8d-fee9de9a5211&ref=lastadd



Markelica je izjaviula da će teško stanje u Njemačkoj tek slijediti….a DAX ide gore danas preko 4%
danas će Ameri ići gore preko 6%, živi bili pa vidjeli
ići ćemo i mi negdje oko….

Normalno je da su se svi naviknuli na luksuzan život punog kreditima, skijanje, novi auto, stan na kredu. I da im je sada šok na ovakve vijesti.

Pitajte seljaka koji ima kuću, kokoši, krave, šta on misli o krizi.
Sigurno će reli da ga ne brine niti ga dotiče. [thumbsup]
[/quote]
on je konstantno u krizi..

voit Ime munaa, Alien


Evo za one koji ne vjeruju Vladu:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=655a36db-a6a3-4831-8b8d-fee9de9a5211&ref=lastadd

VRLO CRNE, VRLO REALNE PROGNOZE !!!
trenutno je na djelu klasični bull trap, veliki guraju cijene gore da se iskrcaju, a mali naivno ulijeću u njihove mreže i od njih kupuju. Za par dana sadašnje razine croebxa bit će ulagački san.

MMF: Nema oporavka do 2010., najgore tek dolazi

Business.hr/Hina

Glavni ekonomist Međunarodnog monetarnog fonda upozorio je da će se globalna financijska kriza pogoršati te da stvari neće krenuti nabolje prije 2010., prenosi preko vikenda švicarski tisak.
"Najgore tek dolazi", kazao je Olivier Blanchard u razgovoru za list Finanz und Wirtschaft, dodajući kako treba proći dosta vremena dok se situacija ne normalizira.

Istaknuo je kako se oporavak gospodarskog rasta ne očekuje prije 2010. a i da će biti potrebna barem još jedna godina da se globalna financijska situacija ponovno normalizira.

MMF je u prošli petak obećao pomoći Latviji da lakše riješi gospodarsku krizu, nakon što je već priskočio u pomoć Islandu, Mađarskoj, Ukrajini, Srbiji i Pakistanu.

No, Blanchard je upozorio kako međunarodna financijska institucija nema novaca za rješavanje svakog gospodarskog problema ni svih financijskih pitanja, ponajprije problema s likvidnošću.

Povlačenje kapitala koje je dovelo do problema u likvidnosti može biti toliko značajno da im se MMF neće moći sam suprotstaviti, tumači Blanchard, dodajući da bi golemo povlačenje ulaganja iz zemalja u nastajanju moglo dosegnuti iznose od stotina milijardi dolara.

"Mi nemamo toliko novaca. Nikada nismo ni imali", kazao je.

MMF je petinu svoga 250 milijardi dolara vrijednog fonda utrošio tijekom posljednje dvije godine, tumači Blanchard.

Nadalje, pozvao je središnje banke diljem svijeta da snize kamatne stope, nakon što ih je za golemi jedan postotni bod prošli tjedan snizila švicarska središnja banka.

Središnje banke moraju sniziti kamatne stope što je bliže moguće nultoj razini, poručio je.

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala


Evo za one koji ne vjeruju Vladu:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=655a36db-a6a3-4831-8b8d-fee9de9a5211&ref=lastadd

O kakvom Vladu ti govoriš, to su uglavnom tvrdili dečki sa Medvjeđeg brloga, pa ste ih omolavažavali i vrijeđali.
Samo poslije .ebanja nema kajanja.
A bolje bi vam bilo da ste ih pažljivo čitali.
Sad bi i guzice dali da možete prodati na 3 ili 4 soma crobexa.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

Poslovno povjerenje u Njemačkoj na najnižoj razini u posljednjih 16 godina

Poslovno povjerenje u Njemačkoj palo je u studenom na najnižu razinu u posljednjih 16 godina, s obzirom da se globalna financijska kriza nepovoljno odrazila na izvoz.

Indeks poslovne klime, kojeg mjeri institut Ifo iz Munchena, pao je u studenom na 85,8 bodova, najnižu razinu od veljače 1993. godine. Za usporedbu, prethodni mjesec je njegova vrijednost iznosila 90,2 boda. Bloombergovi analitičari očekivali su pad na 88,7 bodova. Iz Njemačke je u posljednje vrijeme stiglo podosta loših vijesti. Tamošnje velike kompanije, poput BASF-a, BMW-a i Daimlera nedavno su najavile smanjenje svoje proizvodnje, zbog pada potražnje za svjetskim tržištima. Njemačko gospodarstvo ušlo je pak u trećem kvartalu u najgoru recesiju u posljednjih 12 godina. Također, dionički indeks DAX potonuo je gotovo 50 posto od početka ove godine. PD

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

New Report

Close