Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idINSP21264620081124?rpc=44

Za tehničare (katastrofičare) nešto iz teksta:

European stocks were expected to open sharply higher, with financial bookmakers calling the FTSE 100 .FTSE, CAC-40 .FCHI and DAX .GDAXI up around 4-5 percent.

Libija najavila $ 100 mlrd ulaganja u američko gospodarstvo
u zamjenu traže pristup znanstveno obrazovnim ustanovama za svoje studente
zeleno svjetlo za ovo bi značilo najavu uspjeha Obamine misije
i …velike globalne promjene

Citigroup na 3,05-3,53$
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Jedni postaju crne vijesti, drugi ružičaste…Točno se špo ovome može znati tko je u dionicama, a tko nije….
Terenutni semafor:
Europa dobro zelena
Futuresi u Americi prešli u crveno

i nafta zelena za 0,51 dolar

dan je pametniji od noći

i Azija fino crvena…

i dolar ide gore, jača

dan je pametniji od noći

Neka se desi par dobrih vijesti i Ameri će se brzo oporaviti ,a gdje smo mi

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

EU fino raste

gledam sinoć na cnn emisiju GPS …fareed zakaria … u studiju 2 sveučilišna profesora i jedan kolumnist …

raspravljalo se o trenutnom stanju gospodarstva …

Niall Ferguson, je na pitanje o krizi odgovorio kako je Europa u puno težoj situaciji, iz rasloga što banke u EU, a poglavito Njemačke, imaju puno veću financijsku polugu, nego američke …

moram priznati da sam ostao šokiran pred TVom kada sam ovo čuo … po njemu, za EU sranje ne da još nije počelo, nego tek dolazi i bit će puno gore nego u USA …

osim toga, rekao je da će europljanima biti teže oduprijeti se zato što nemaju jedinstveni sustav, jedinstvenu Centralnu banku, pa će se samim time teže dogovotiti …

volio bih da netko upućeniji komentira ovaj dio koji se odnosi na veću financijsku polugu eurospkih banka …

I love the Smell of Profits in the Morning

@fazan
…budi siguran da se jedna kancelarka kao što je Angela Merkel ne bi šalila sa izjavama koje daje u javnost…
…ne bi joj išlo u korist da izjavljuje gluposti…
…uostalom nije ona Sanader…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

kakve smo mi pameti nećemo pratiti Europu nego Ameriku!!!!
Vaš link [sealed] [sealed]

Four Star General

New Report

Close