Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Strong rebound coming

http://www.cnbc.com/id/15840232/?video=935450306&play=1

…reci glasno da te "ceo svet razume"…jaki odbijanac dolazi

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Mislim da cemo tek iza 2h ,pocet se likvidno oporavljat

jedva čekam da čujem onu pjesnu sa TV NOVE: tko je jamioooooooo jamioooooooooo, tko je jamiooooo jamiooooooo [pray]

dan je pametniji od noći

U americi cijena benzina pala je za više od 50% u zadnjih par mijeseci,sa $4.11 na $1.98 za galon,glavno da se mi veselimo kad benzin pojetini za 2-3%

Gas prices sink below $2
National average price for unleaded hits $1.989, says AAA, falling more than 50% from this summer’s record highs.

http://money.cnn.com/2008/11/21/news/economy/two_dollar_gas/index.htm?postversion=2008112104

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


U americi cijena benzina pala je za više od 50% u zadnjih par mijeseci,sa $4.11 na $1.98 za galon,glavno da se mi veselimo kad benzin pojetini za 2-3%

Gas prices sink below $2
National average price for unleaded hits $1.989, says AAA, falling more than 50% from this summer’s record highs.

http://money.cnn.com/2008/11/21/news/economy/two_dollar_gas/index.htm?postversion=2008112104

A svakih 10centi pojeftinjenja goriva, oslobađa 12 miljrdi $ godišnje potrošačima. Pa ti vidi
[lol]


Mislim da cemo tek iza 2h ,pocet se likvidno oporavljat

Pa naravno kad fondovi tek u 15 45 počinju sa kupnjom ali onako da se zna da su živi.Ništa spektakularno a tako ćće i biti do 7.1 2009 ja tek poslje toga očekujem konkretniji rast, a do tada ćemo se valjat u blatu volatilnosti.

zlikovac



U americi cijena benzina pala je za više od 50% u zadnjih par mijeseci,sa $4.11 na $1.98 za galon,glavno da se mi veselimo kad benzin pojetini za 2-3%

Gas prices sink below $2
National average price for unleaded hits $1.989, says AAA, falling more than 50% from this summer’s record highs.

http://money.cnn.com/2008/11/21/news/economy/two_dollar_gas/index.htm?postversion=2008112104

A svakih 10centi pojeftinjenja goriva, oslobađa 12 miljrdi $ godišnje potrošačima. Pa ti vidi
[lol]
[/quote]

hebiga 2001 kad sam ja bio u USA galon bijaše 2.14$ a auto kurio ko da je furgon.Hm jel netko zna gdje je INA u toj priči. Pa mi nismo došli ni do 6kn. A da je pravde INA bi stavila cifru sad na 6kn. Ajmo otvoriti short selling na INU. Ko se kladi u pad? U Americi bi INU potopili ko drveni brod a naši bi još digli cijenu jer kao kroz Inin agregat nemože isteći puno i to ide sporo pa goriva neće biti [lol]

zlikovac

Bluup… blup….bluu …bl.. Neznam jel Motušić kupio ronilicu za Grobija..Ljudi ostajte trezveni, U Juropi vlada unovčavanje raste i stabilizacija do otvorenja amera. Dakle pričekajmo da vidimo što će reći NBC, CBC ABC

zlikovac



Strong rebound coming

http://www.cnbc.com/id/15840232/?video=935450306&play=1

…reci glasno da te "ceo svet razume"…jaki odbijanac dolazi
[/quote]

hm. EU se počela crveniti. crobex je sa +1,7% sad pao na samo +0,8%. prometi nikakvi, niko neće da kupi, svi čekaju daljnji pad ,valjda crobex na 1500. večina analitičara tek tu najavljuje jači otpor

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!




Strong rebound coming

http://www.cnbc.com/id/15840232/?video=935450306&play=1

…reci glasno da te "ceo svet razume"…jaki odbijanac dolazi
[/quote]

hm. EU se počela crveniti. crobex je sa +1,7% sad pao na samo +0,8%. prometi nikakvi, niko neće da kupi, svi čekaju daljnji pad ,valjda crobex na 1500. večina analitičara tek tu najavljuje jači otpor

[/quote]
Analitičari nemaju drugog posla nego da tumače aktualnu situaciju. Nemaju oni pojma o ničemu. Evo ja ću vam biti vrhunski analitičar. Dakle! Očekujem Crobex na 1600. Onda ću oćekivati na 1500 a poslje ćemo vidjeti. Ma nek se dozovu pameti! Nikad nismo bili jadniji! Čekamo da se Amerska automob. industrija oporavi da bi naš Grobi uskrsnuo. Samo neznam na koji način to mi ovisimo o njihovoj automobilsko ind, avionskoj ili kemijskoj. NA NIJEDAN. Na nas bi trebala utjecati samo financ.kriza a ona je prošla! Realno bi trebao pasti sektor turizma i brodarstvo ali ni on ne sada već u 3 mjesecu ako se vidi da su bukinzi slabi. Dakle sadašnji rezulati se temelje na jebenim pretpostavkama. Dakle nalazimo se u kladionici!

zlikovac

Više se nitko ne usudi prognozirati dno krize

Crobex je četvrtak opterećen lošim vijestima iz svijeta završio s minusom od 6,67 posto, čime je gurnut na razinu od samo 1696,91 boda, na kojoj se zadnji put nalazio još u siječnju 2005. godine. Samo od početka godine Crobex je izgubio čak 67,61 posto.
Teško je govoriti o tome gdje je dno za Crobex, ali je vrlo vjerojatno da dno nije na ovoj razini, komentirao je broker i financijski savjetnik u Abacus brokerima Dalibor Balgač. "Danas je i Zagreb jednostavno nastavio reagirati na cijeli niz loših vijesti iz realnog sektora i gospodarstva u cjelini na globalnoj razini", kaže Balgač i dodaje kako se dno još traži i na globalnim tržištima jer su investitori pogođeni nesigurnošću trajanja recesije u koju su ušle Sjedinjene Države i Njemačka. Što se tiče trgovine u četvrtak, likvidnost je bila zadovoljavajuća, ali je pad indeksa bio znatan, kaže Nada Ružić, predsjednica Uprave Argus vrijednosnica. Ružić kaže kako je teško i deplasirano pričati o dnu cijena dionica na domaćem tržištu, one će padati sve dok se ne pronađu rješenja za probleme koji su se na svjetska tržišta prelili iz Sjedinjenih Država.

Fer cijene dionica?
Nema sumnje da su cijene dionica na domaćem tržištu već dosegle svoje fer vrijednosti i njihova vrijednost po sebi nije upitna, napominje Ružić. Naš pravi oporavak počet će kad uđemo u novu zdravu globalnu konjunkturu, smatra Ružić. Prema njoj, trenutačno su sve oči uperene u rješavanje problema tri američka proizvođača automobila Forda, Chyrslera i General Motorsa koji traže pomoć američke vlade. Nekakvo dno, smatra Balgač, moglo bi se dosegnuti u trenutku kad kriza američkog nekretninskog tržišta dosegne dno, odnosno kad bude poznata konačna visina otpisa velikih globalnih banaka koje su znatno bile izložene izvedenicama iz sekundarnih hipotekarnih zajmova.

Kako je niz loših vijesti imao odjeka i u Hrvatskoj, vjerojatno su na prodaje bili prisiljeni i veliki institucionalni igrači poput fondova, a kako im je potrebna likvidnost za isplate, morali su prodavati najlikvidnije dionice, koje su zato u četvrtak padale, zaključuje Balgač. U Ilirika vrijednosnicama slažu se s kolegama iz Abacusa i Argusa o nedostatku dobrih vijesti koje bi pogurnule cijene dionica prema gore. Povodimo se za ostatkom svjetskog financijskog tržišta, koje su zapljusnule loše vijesti, a panična reakcija potaknula je novu seriju rasprodaja.

Nitko nije reagirao na dobre rezultate domaćih kompanija u devet mjeseci ove godine i očito je da postoji strah od daljnjeg razvoja situacije u gospodarstvu u 2009. godini. Dok su mali prometi bili manje zabrinjavajući, veliki prometi uz znatan pad cijene ipak upućuju na određeni trend kretanja tržišta, upozoravaju u Ilirika vrijednosnicama i podsjećaju kako je Crobex posljednji put na ovoj razini bio u siječnju 2005. godine kad je tržište bilo puno manje razvijeno i na njemu bilo manje likvidnih dionica. Gubici u regiji bili su gotovo jednaki ili više dramatični kao i u Zagrebu, pa je tako beogradski Belex 15 u četvrtak izgubio 4,38 posto i svoj pad od početka godine povećao na čak 75 posto, i već sedam dana testira nove povijesne minimume.

Navala loših vijesti
Više se nitko ne usudi prognozirati dno krize
U Ljubljani je pad u četvrtak bio i veći nego u Zagrebu pa je SBI20 pao 7,96 posto, na 3965,57 bodova, na razinu iz prosinca 2003. godine. Ovogodišnji pad indeksa iznosio je 65,12 posto. Ton trgovini na europskim burzama u četvrtak dao je katastrofalan završetak glavnih američkih indeksa u srijedu zbog novih najava produbljivanja recesije i pojavljivanja opasnosti deflacije…(business)

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!




Strong rebound coming

http://www.cnbc.com/id/15840232/?video=935450306&play=1

…reci glasno da te "ceo svet razume"…jaki odbijanac dolazi
[/quote]

hm. EU se počela crveniti. crobex je sa +1,7% sad pao na samo +0,8%. prometi nikakvi, niko neće da kupi, svi čekaju daljnji pad ,valjda crobex na 1500. večina analitičara tek tu najavljuje jači otpor
[/quote]
Eto kad ti znaš kad je dno ,onda svi čekamo 1500

New Report

Close