Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hehe, baš mi ža amerikanaca, rade po cilom svitu šta ji volja, sada neka malo pate. Ionako su sve otrovali svojom potrošačkom kulturom. Da Bog dade da se zbog ove krize prestanu snimati one njihove debilne serije i filmove.
Inače, mislite da ovo sve nije namjerno izazvano. Sve će to netko platiti na kraju, ne bojte se. Arapi, Europljani, Kinezi. Svaki dolar koji su izgubile svjetske fin institucije koje su kupovale njihove kredite ostao je u Americi, ne zaboravite. A to su stotine miljardi dolara, moguće i tisuće. A te njihove propale banke proteklih su godina isplatile stotine miljardi dividenda. Stotine miljardi njemačkih, francuskih, islandskih, kuvajtskih, švicarskih i japanskih dolara.
A koliko para su u potrpali u džepove njihove naftne kompanije i hedge fondovi manipulacijama držeći cijenu nafte na nerealnim razinama
Al nebojte se vi za njih, neće oni propast, ni blizu. Svi će im dat šta god im treba. Evo odoše u Zaljev žicat 300 miljardi. Vi nama keš a mi ćemo za koji mjesec godinu opet nasadit naftu na 100, 150 USD, koliko treba. Jer ako oni ne budu nenormalno trošili i to nekako plaćali, šta će bit od ostatka svijeta, kome će prodavati.

Štampat će tih svojih državnih obveznica, prilivat u šupljeg u prazno, dok se ne desi nešto drugačije od ovoga što je sada bilo. Tj. dok se ostatak svijeta ne razvije u dovoljnoj mjeri da sve što god proizvede može sam potrošit. Pa će im reć, hebite se i vi i vaše obveznice, možemo mi i bez vas. Samo, neće možda ni tada, jerbo bi u tom slučaju moglo doći do pucnjave….

I dalje će GM i Ford proizvodit nenormalno ružne, neekonomične i nekvalitetne aute, ne sikirajte se. Jer takve aute Ameri vole. A oni što vole, kupe. Samo, malo presušili krediti, pa fali para. A van Amerike ih ne prodaju. Naravno da će im dat 25 miljardi ili 50 ali bit će malo farse, kao i s prvim bejlautom, čisto dramaturgije radi.Koju vole mediji. A oni vole medije. I da se natovare, naravno…

Inače i ja sam gledao malo te njihove političare koji govore o tom bejlautu, stvarno su ljigavi, taman bi se uklopili kod nas. Samo kod ipak njih imaš sudstvo, pa ako te ulove s prstima u marmeladi, naheba si ko žuti, ne gine 200 godina robije
[undecid]


… možemo zamijetiti da ovo što se događa danas za sada još nije ni malo zastrašujuće u odnosu na ono što se je događalo u prošlosti….

Za ilustraciju ovoga prilažem i grafove kretanja važnijih indexa kroz njihovu povijest.

Gospon Inovator, za početak bi bilo dobro da logaritamsku skalu (na y-osi) zamijenite linearnom – otvorit će vam se novi vidici …


Idemo teoreticari zavjere… sto ce se ponuditi kao rjesenje? AMERO?

još par dana ovakvog pada i preuzet će im arapi sve što imaju za dolar po dionici – a neke bi mogle ići i po 1 cent [bye]


sve crveno, negdje i dvocifreno ali GM danas zelen +3,23 % na 2,88 $, možda će ipak netko i zaradit a da nije bearish orijentacije [smiley]

…kladionica sa visokim koeficijentom na GM…dakle može se puno zaraditi…neće se GM ugasiti…a pravi investitori kupuju kad druge hvata panika…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


Idemo teoreticari zavjere… sto ce se ponuditi kao rjesenje? AMERO?

još ništa..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Kak su Ameri krenuli, Obama kad službeno i preuzme pitanje što će ostati od United state of America.. [bye]

Obama je najjači marketinški trik od 9/11 naovamo.. nakon njegove zakletve se dogadja dow jones na 4000

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Danas velika dilema.
Oćemo li slijediti Usa (jer su u debelom minusu) ili Aziju jer idu u dobar plus.
Predlažem da prvo idemo u minus, do podneva ,a poslije u plus, jer kažu da će Ameri onda po nama opet u plus.
Samo pitanje koga slijede ovi u Aziji? Osilili se u zadnje vrijeme pa bi mogli oni početi kolo voditi. Amerikanci počeli po svijetu moljakati za lovu. Ajme ni Amerika nije ko što je nekad bila.

Šalu na stranu, ovo ludilo više nema smisla.
Slažem se s mnogima, koji kažu kako nije problem u fundamentima i zaradama već o strahu i krizi povjerenja.
Brodovi voze po cijenama ispod praga rentabilnosti, nafta, nastavi li ovako, za tjedan – dva će se proizvoditi s gubicima…

Za utjehu, i Buffet gubi mnogo ovih dana
Vaš link

Nikkei 225 7,910.79 1:00AM ET Up 207.75 (+2.70%)
Seoul Composite 1,003.73 1:02AM ET Up 55.04 (+5.80%)
Shanghai Composite 1,986.31 1:08AM ET Up 2.55 (+0.13%)

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!

sorry
evo linka

Vaš link

Baš jutros gledao na CNBC-u nagradno pitanje, predviđanja razine DOW-a?
1. ispod 5000
2. između 5000-7000
3.između 7000-9000
4. iznad 10.000

!?


Hehe, baš mi ža amerikanaca, rade po cilom svitu šta ji volja, sada neka malo pate. Ionako su sve otrovali svojom potrošačkom kulturom. Da Bog dade da se zbog ove krize prestanu snimati one njihove debilne serije i filmove.

[lol] [lol] [thumbsup] [thumbsup]

dalje mi se nije dalo čitat. Predugo brate [smiley] Više od 8 redova čitam samo Hangera [tongue]

I'LL BE BACK

Futures u plusu od/do 3%, svjetlo u velikom tunelu ba za danas, vidjet ćemo kako će otvoriti Europa
Vaš link

New Report

Close