Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ako vam išta znači margina nema do nekih 1400.
eto dobio info dali je točna nemam pojima, ali to bi značilo do tada neće biti onog pravog kaosa.

Sve potpore padaju..strava.

I sada još tvrde da treba pustiti GM da propadne, jer i ovako i onako nema izgleda.
Btw ekipa jučer došla molit 25 $ mlrd svojim vlastitim avionom. Kako ih nije sram. Traže lovu a svako ima svoj Jet.
lol


To je sve samo igra vec vidjena nedavno dok su pregovarali za bailout te nemoze ovo te ono pa na kraju dali pare. Sad dosli ovi proizvodjaci prejadnih auta, poslije njih ce gradjevinari, stolari, vodoinstalateri…. Takav je trend, vidis da i kod nas vec ovi i z HUP-a zicaju debelog i intedanta da osnuju fond za pomoc i da u njega stave barem 15-20 milijardi Kn kako bi oni imali iz cega vracati ogromne dugove koji dolaze na naplatu slijedece godine. Za amere se ja ne brinem, al se bojim za nase. Nisam jos cuo kak misle vratiti one silne milijarde koje dolaze na naplatu u Veljaci 09.
Chrysler je npr. vec trazio pare tamo krajem sedamdesetih, dobio ih i vratio za 2 god. Zar mislis da ce US za pisljivih 25 miljardi $, koje mogu uzeti iz odobrenih 700, dovesti u opasnost 3 milijuna radnih mjesta? Pa kaj ak su isli privatnim jetom pa time poticu potrosnju za koju se svi u americi bore. Pa nece valjda vlakom ili stopom!?!?

VIVA LA REVOLUCION !!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



Ako vam išta znači margina nema do nekih 1400.
eto dobio info dali je točna nemam pojima, ali to bi značilo do tada neće biti onog pravog kaosa.

Sve potpore padaju..strava.

I sada još tvrde da treba pustiti GM da propadne, jer i ovako i onako nema izgleda.
Btw ekipa jučer došla molit 25 $ mlrd svojim vlastitim avionom. Kako ih nije sram. Traže lovu a svako ima svoj Jet.
lol


To je sve samo igra vec vidjena nedavno dok su pregovarali za bailout te nemoze ovo te ono pa na kraju dali pare. Sad dosli ovi proizvodjaci prejadnih auta, poslije njih ce gradjevinari, stolari, vodoinstalateri…. Takav je trend, vidis da i kod nas vec ovi i z HUP-a zicaju debelog i intedanta da osnuju fond za pomoc i da u njega stave barem 15-20 milijardi Kn kako bi oni imali iz cega vracati ogromne dugove koji dolaze na naplatu slijedece godine. Za amere se ja ne brinem, al se bojim za nase. Nisam jos cuo kak misle vratiti one silne milijarde koje dolaze na naplatu u Veljaci 09.
Chrysler je npr. vec trazio pare tamo krajem sedamdesetih, dobio ih i vratio za 2 god. Zar mislis da ce US za pisljivih 25 miljardi $, koje mogu uzeti iz odobrenih 700, dovesti u opasnost 3 milijuna radnih mjesta? Pa kaj ak su isli privatnim jetom pa time poticu potrosnju za koju se svi u americi bore. Pa nece valjda vlakom ili stopom!?!?
[/quote]
Stvar je u tome kaj tih 25$ mlrd sigurno ali sigurno neće dobiti od onih 700 mlrd.
O tome se radi.
Ovo je nova stavr.

Republikanci nedaju onu lovu za aute i to je to.
Zato i je takav problem i zato USA tako roni.

A ovo kaj se tiće Jet-a, trebao si vidjeti komentare, to su im i u senatu prigovorili da je to strava.
Pitali su ih isto dali će prodati te avione, pa su ovi šutili.
Malo drugačije to izgleda kada gledaš na telki ili kada čitaš na net-u.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Svi cekaju da se pomogne trio,pa cemo kratkorocno gore..no nece nas to spasiti bas..a i ovima sam za pocetak treba 25 mlrd ,pa opet problemi,gore dole lijevo desno..nebu dobro.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Istina ali će biti odmor barem do kraja godine, a onda, onda bolje ne pratiti burze i sve prodat i nestati do veljače.

http://data.cnbc.com/quotes/.SPX

Potpora skoro da nema.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Tribaju oni konzultirat Polančeca. Za energetsku strategiju. I Pankretića. Njemu nije jasno da Hrvatska uvozi puno hrane. Al to nema veze on je samo ministar poljoprivrede, ne bavi se uvozom. Tamo se hrana proizvodi pa bi se bolje snaša. To bi ukinijo. Odma bi počejo uvozit. Šta š se mučit kopat po zemlji kad moš sve uvest. I naravno Šukera. Kreditni aranžmani bi samo dolijetali. Cijena. Prava sitnica.. Em bi sve bejlautira. Naravno, sve bi tako fino objasnio tako da svatko ko ima više od dva razreda osnovne škole bi pomislijo A šta san ja iša u školu. Sanader bi odma smrza plaće svim Amerima, da ne mogu ništa trošit pa bi ekspanzija bila neminovna. Ulagalo bi se mahom u cestovnu infrastrukturu, pa cesta od njujorka do njudžerzija ne bi imala 18 traka nego četrestčetri. Nek se nađe. Jure bi dobijo zajeban zadatak projektiranja nadvožnjakaod od majamija do sijetla u državi vošington. I mosta od eleja do japana. Da in tojote i honde brže dođu. Kosorka bi se odma pobrinula za američke obitelji, jerbo ona je rastavljena, ko će ti bolje o obitelji od onoga ko je rastavljen. Dobro, možda ne znaju kako bi digli industrijsku proizvodnju jer toga u nas nema, ali tako talentirani ljudi snašli bi se u roku tjedan, dva. [tongue]

Mjerenje Crobexa je pocelo cini mi se 1.9.97. i to sa dogovernim pocetnim stanjem od 1000 bodova i shodno vrijednostima firmi koje su tada bile u sastavu. kako nam ide, ne daj boze, uskoro bi mogli testirati tu granicu ili cak pasti ispod. Postavlja se pitanje pa sto smo onda radili u ovih 11 godina? Kao tada su "dijonice" bile debelo podcijenjene a sada nakon 11 godina zaradjivanja i razvoja opet ce uskoro vrijediti isto. Jel to zato sto je vecina tog "rasta" odradjena umjetno tj. na stranim kreditima? Pa sad kad dolaze na naplatu pocinje panika jer nitko nije stvorio toliki visak vrijednosti da se pokrija posudba i da jos nekaj ostane ili je ipak to samo jedna dobra rezija. Meni se cini ipak ovo drugo i to od stvarno velikih igraca koji su izgleda slomili i starog dobrog Warenna Buffeta. Cica je u zadnjih mjesec-dva izgubio 16 miljardi $. U usporedbi s njim gubici svig nas su nistavni ali vjerovatno vise bole.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Nešto mi govori da ce biti zeleno u US na kraju danas, a sutra fini oporavak i kod nas. Danas je bio super dan za šoping, moguce da ce biti sutra još jeftinije, ali ako indijanci idu nazad preko 8k, onda je raprodaja bar privremeno završena. [thumbsup]

@ pobjeda. Vidio sam te stare prdonje senatore jucer na CNN. Pa to je bila jos jedna americka farsa. Tip sa bine postavlja ovoj trojici krajnje infatilna pitanja a oni mu odgovaraju napola u cudu, ali sto ce ipak je on vlast isto tako infatilno. Sjecam se jednog, Senator: zasto vi, pita ovog iz Forda, mislite da vam trebamo dati pare. ovaj iz Ford ce: Pa znate o nase 3 firme ovise radna mjesta 3 miljiona nasih uposlenika, kooperanata, deelaera autima pa zato mislim da nam date te pare pa da spasimo i nas i njih. 2. Senator, pravi se prepametan; zasto niste poceli raditi manje aute koji manje trose ili idu na alternativna goriva, GM: Pa znate ipak za aute raditi treba vremena, racunali smo kako je prije par godina nafta bila djabe da nam se ne isplati raditi elektricne automobile… To me podsjeca na onog idiota iz Xeroxa kad je odbio Gatesa i njegov operativni sistem s obrazlozenjem da se oni bave papirom a ne necim sto ce papir uciniti nepotrebnim. ipak ima donekle pravo pa za razvoj auta trebaju godine i hrpe para…
Cuo sam i tu o privatnom avionu, vrijedi i analogija u kojoj bih ja pitao senatora s cim se on vozi pa ako koristi, a sigurno da, barem business klasu zasto ne prijedje u ekonomsku ili zasto si ne izglasaju manje place…. zar stednja ne vrijedi za senatore koji su isto tako na grbaci poreznih obveznika? To je sve ista demagogija kao i kod nas, vi stezite remen a mi cemo vidjeti kako da vam ga stegnemo jos vise i jos vas zaj…. kad zaserete. Ko da su ovi iz GM, Forda i Chryslera krivi sto nema vise kredita za nove aute i sto su napumpali naftu, u kratkom roku, s 30tak na 150 $, pa ne razvijaju se auti u godinu dana ko sto se burze ruse ili dizu u nebesa. Znamo i ovako i onako da da nije bilo tog pumpanja kredita da nitko ne bi kupovao tolike kolicine njihovih auta jer su losi, puno trose, ruzni su… sve u svemu politicari su svugdje jednako arogantni, narcisoidni glupani a krivci su naravno uvijek oni drugi.

VIVA LA REVOLUCION !!!

UPDATE 3-SNB cuts interest rates by shock percentage point

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idINLK59712420081120?rpc=44


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ako vam išta znači margina nema do nekih 1400.
eto dobio info dali je točna nemam pojima, ali to bi značilo do tada neće biti onog pravog kaosa.

Sve potpore padaju..strava.

I sada još tvrde da treba pustiti GM da propadne, jer i ovako i onako nema izgleda.
Btw ekipa jučer došla molit 25 $ mlrd svojim vlastitim avionom. Kako ih nije sram. Traže lovu a svako ima svoj Jet.
lol


To je sve samo igra vec vidjena nedavno dok su pregovarali za bailout te nemoze ovo te ono pa na kraju dali pare. Sad dosli ovi proizvodjaci prejadnih auta, poslije njih ce gradjevinari, stolari, vodoinstalateri…. Takav je trend, vidis da i kod nas vec ovi i z HUP-a zicaju debelog i intedanta da osnuju fond za pomoc i da u njega stave barem 15-20 milijardi Kn kako bi oni imali iz cega vracati ogromne dugove koji dolaze na naplatu slijedece godine. Za amere se ja ne brinem, al se bojim za nase. Nisam jos cuo kak misle vratiti one silne milijarde koje dolaze na naplatu u Veljaci 09.
Chrysler je npr. vec trazio pare tamo krajem sedamdesetih, dobio ih i vratio za 2 god. Zar mislis da ce US za pisljivih 25 miljardi $, koje mogu uzeti iz odobrenih 700, dovesti u opasnost 3 milijuna radnih mjesta? Pa kaj ak su isli privatnim jetom pa time poticu potrosnju za koju se svi u americi bore. Pa nece valjda vlakom ili stopom!?!?
[/quote]
Stvar je u tome kaj tih 25$ mlrd sigurno ali sigurno neće dobiti od onih 700 mlrd.
O tome se radi.
Ovo je nova stavr.

Republikanci nedaju onu lovu za aute i to je to.
Zato i je takav problem i zato USA tako roni.

A ovo kaj se tiće Jet-a, trebao si vidjeti komentare, to su im i u senatu prigovorili da je to strava.
Pitali su ih isto dali će prodati te avione, pa su ovi šutili.
Malo drugačije to izgleda kada gledaš na telki ili kada čitaš na net-u.
[/quote]
A ne! Mislim da republikanci nisu podržali prijedlog jer su ih ovi kod izbora izdali,tj. podržavali su Obamu. E sad ovi nežele dići prstiće. Zato se čeka da u kongres zasjednu demokrati i preuzmu odgovornost na sebe. A baš se lijepo crveni sve. IDEMO RASFORDAJA

zlikovac


Šta vam kaže osjećaj, grafovi, druge informacije hoćemo li se sutra odbiti od 1700 prema gore i DJI se vratiti iznad 8000 (mislim isključivo kratkoročno) ili tonemo do neslućenih dubina sutra?
Pitanje je jednostavno i iziskuje jednostavan odgovor…
Eto ja tipujem da sutra idemo gore (ameri se odbijaju tokom dana prema gore) ali ja sam viječiti optimist, pa… i nije me strah da me sutra netko citira sa smješkom na kraju [proud]

bilo bi šteta da udjel vrijedi više nego što stvarno treba.. a subotom čovjek baš ima vremena da ode do svoje omiljene banke i izvadi novce iz fonda..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Nešto mi govori da ce biti zeleno u US na kraju danas, a sutra fini oporavak i kod nas. Danas je bio super dan za šoping, moguce da ce biti sutra još jeftinije, ali ako indijanci idu nazad preko 8k, onda je raprodaja bar privremeno završena. [thumbsup]

da, privremeno možda na jedan dan. ako sutra bude imalo zeleno sve ću rasprodati i ne ulazim dok gamad iz OMF-ova ne ostave zadnju kunu na ZSE, a tek tada će opet i moje pare na burzu. do tada ADIOSSSS
neće mi oni sad glumit jackove nakon što su sjebali cijelo tržište, meni bogme neće. prisjest će im i ovo što su danas kupili! htjeli ste crobex na 1700 šupci iz OMF-ova? e pa ja ga hoću na 1200 i ne vraćam se dok ne padne na toliko, a valjda će vas bar pola do tada dobiti nogom u debele guzice!

New Report

Close