Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pri kraju trgovanja u US evidentan porast prometa. Ne samo na kraju kao inače, već porast zadnja dva sata, a zadnjih pola sata intenzivno – dvostruko. Sutra bi oni mogli odraditi odbijanac. A mi? Možda prekosutra? Iako smo sa minusom u debeloj prednosti i ovaj ćemo "vrejojatno" ispratiti. A što možemo kad ne znamo sami razmišljati svojom glavom.



ali da se maknemo od metafora – sekuritizacija sama po sebi je dobra, problem je što onaj koji je kupvao sekuritizirane hipoteke nije provjerio što kupuje. Isto kao i onaj koji je kupovao Crobex na 5,400.

istina, po meni bi se HABOR trebao baviti takvim stvarima …

sekuritizaicija sama po sebi nije loša, ali ako vi stavite triple A, na nešto što nije čak niti D … e onda …
[/quote]

Ma sekuratizacija je zlo sama po sebi. Dva su najveca problema kod bankarskog sektora asimetrija informacija i moralni hazard. Sekuratizacija je otvorila pandorinu kutiju oba dva. Sekuratizacija je cisto utjelovljenje bankarskog zla. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kažu na Blumbiju da je 98% bio down volume, nevjerojatno!
BTW, ima li netko kakav link gdje se može pratit ovaj promet?
Hvala

Ne mislim na ukupan promet, to ima na svakom drugom financijskom portalu, nego na up odnosno down volume, ono što ponekad spomenu na Bloombergu i pokažu onaj semafor.
Pa ako netko ima link… Hvala

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

kaj cekas 3 dana, downa preko 90% pa da udejs? [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


kaj cekas 3 dana, downa preko 90% pa da udejs? [tongue]

Ma ne, sviđa mi se taj podatak, baš je simpa za pratit! A mi ćemo ga na ZSE monitoru imati vjerojatno početkom idućeg stoljeća!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



Kažu na Blumbiju da je 98% bio down volume, nevjerojatno!
BTW, ima li netko kakav link gdje se može pratit ovaj promet?
Hvala

Ne mislim na ukupan promet, to ima na svakom drugom financijskom portalu, nego na up odnosno down volume, ono što ponekad spomenu na Bloombergu i pokažu onaj semafor.
Pa ako netko ima link… Hvala
[/quote]

Mislite na ovo,kolega?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Biće da je na redu prvi globalni slom kapitalizma uzrokovan slomom monetarnog sustava, a ne niti jednim drugim faktorom

Hell is Empty and all the Devils are Here

Što znači da ne možemo niti naslutiti što će se dogoditi sutra, a kamo do kraja godine

Hell is Empty and all the Devils are Here

Malo sam se smrznuo od brojaka dolje:

Given the speed at which the federal government is throwing money at the financial crisis, the average taxpayer, never mind member of Congress, might not be faulted for losing track.

CNBC, however, has been paying very close attention and keeping a running tally of actual spending as well as the commitments involved.

Try $4.28 trillion dollars. That’s $4,284,500,000,000 and more than what was spent on WW II, if adjusted for inflation, based on our computations from a variety of estimates and sources*.

Note: 4284.5 billion = $4.2845 trillion. Or a stack of thousand dollar bills 299 miles high. If you were on the space shuttle you’d still have 100 miles of thousand dollar bills towering above your head.

Hell is Empty and all the Devils are Here

A jeza me zahvaća i radi ovoga:

http://www.chrismartenson.com/forum/china-buy-4000-tons-gold/8921#comment-5453

Ako je istina, onda dollar bye-bye.

Hell is Empty and all the Devils are Here

NIKKEI -6,89%

Nadam se da ste pripremili pancirke,šljemove i zaštitne rukavice jer će se danas pucati iz svih oružja.
Zaboravite Ženevsku konvenciju.
Ovaj dušman kleti ne bira sredstva.
Ni ranjenici neće biti pošteđeni.
Gdje su sad plave kacige?

NE BOJTE SE [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

The market’s plunge has made investors reluctant to look for bargains. S&P 500 companies traded for 13.5 times “normalized” earnings at the end of October, the lowest since the 1980s, according to a report distributed this week by Minneapolis-based investment firm Leuthold Group LLC. The firm’s figure is calculated using the average of five years of profit.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

New Report

Close