Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Brka se pojam bilijun i billion – američki billion je naša miljarda a naš bilijun je američki trillion

Inače, ne brine me toliko gdje će TARP završiti, kupovali toxic assets ili dokapitalizirali banke i jedno i drugo dugoročno ne vodi nikud. Od kuda im tih 700 milijardi? samo su 2 opcije: ili to financiraju Japanci i Kinezi ili je Bernanke pokrenuo štampariju.

700 milijardi dolara cca 5% GDP-a a ti se pitaš odakle.

[/quote]

Tebi je to malo? pogledaj im proračunske prihode i rashode pa ćeš vidjeti tko ih financira

Oni su postali borrow & spend ekonomija a tulum je upravo završio.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Foreign owners of US Treasury Securities (August 2008)

Nation billions of dollars percentage

Japan 585.9 21.38%
Mainland China 541.0 19.74%
United Kingdom 307.4 11.21%
Oil exporters 179.8 6.56%
Caribbean banking centers 147.7 5.38%
Brazil 146.2 5.34%
Luxembourg 77.5 2.82%
Russia 74.4 2.72%
Hong Kong 61.2 2.23%
Switzerland 45.3 1.65%
Germany 41.5 1.51%

a lova otiša na nove SUV-ove i bonuse ekipi s wall streeta

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




Brka se pojam bilijun i billion – američki billion je naša miljarda a naš bilijun je američki trillion

Inače, ne brine me toliko gdje će TARP završiti, kupovali toxic assets ili dokapitalizirali banke i jedno i drugo dugoročno ne vodi nikud. Od kuda im tih 700 milijardi? samo su 2 opcije: ili to financiraju Japanci i Kinezi ili je Bernanke pokrenuo štampariju.

700 milijardi dolara cca 5% GDP-a a ti se pitaš odakle.

[/quote]

Tebi je to malo? pogledaj im proračunske prihode i rashode pa ćeš vidjeti tko ih financira

Oni su postali borrow & spend ekonomija a tulum je upravo završio.
[/quote]

Pričaš totalne gluposti kolega jer ne znaš ili ne želiš spomenuti da su Ameri najveći ulagači u svjetsko gospodarstvo. Da krenu s malo jačom repatrijacijom tj povratom ulaganja u USA to bi bio moždani i srčani istovremeno za svjetsko gospodarstvo. Za početak pogledaj strukturu GDP-a.

Prije tjedan dana CROBEX 2050, danas 1818 = (-11,3)
usporedba DOW
Prije tjedan dana dodirnuo 8000, sada (u trnutku pisanja 8216 (+2,7%)
DAX prije tjedan dana dodirnuo 4550, sada 4354 (-4,3%)

Kakav utjecaj ima kretanje svjetskih indexa na HR tržište?
1. Pratimo redovito padove na ostalim burzama
2. ?


Da vozač nije bio pijan primjetio bi da nešto s autom nije u redu i odveo ga mehaničaru [proud]

Vidis konane, meni se cini da je vozac (jos dok je bio trijezan) isao kod mehanicara a ovaj mu govorio da je sve u redu… nemas beda itd…
Kad se vozac opio od muke jer me je auto ostao u k… mehanicar je cekao da ovaj takvim autom razlupa jos (sta vise!) ostalih auta!!!
Pa svi zajedno u red kod MEHANICARA!!

PS ne budimo naivni [wink]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.





Brka se pojam bilijun i billion – američki billion je naša miljarda a naš bilijun je američki trillion

Inače, ne brine me toliko gdje će TARP završiti, kupovali toxic assets ili dokapitalizirali banke i jedno i drugo dugoročno ne vodi nikud. Od kuda im tih 700 milijardi? samo su 2 opcije: ili to financiraju Japanci i Kinezi ili je Bernanke pokrenuo štampariju.

700 milijardi dolara cca 5% GDP-a a ti se pitaš odakle.

[/quote]

Tebi je to malo? pogledaj im proračunske prihode i rashode pa ćeš vidjeti tko ih financira

Oni su postali borrow & spend ekonomija a tulum je upravo završio.
[/quote]

Pričaš totalne gluposti kolega jer ne znaš ili ne želiš spomenuti da su Ameri najveći ulagači u svjetsko gospodarstvo. Da krenu s malo jačom repatrijacijom tj povratom ulaganja u USA to bi bio moždani i srčani istovremeno za svjetsko gospodarstvo. Za početak pogledaj strukturu GDP-a.

[/quote]

Za početak preporučam da kupiš "Economics for dummies"

O čemu ti pričaš? Pa nije npr McDonalds uložio u svoje restorane diljem svijeta da bi pomogao siromašnim narodima. Da u USA fali fast food restorana već bi ih otvorili.

Pogledaj US budget deficit, public debt… progooglaj Peter Schiffa, Jim Rogersa, Ron Paula….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Danas je ključno hoće li Dow Jones uspjeti se održati iznad razine od 8000 bodova. Ako se probije ta psihološka barijera, vrlo je vjerovatno da nam sljedi još jedan veliki val potopa svjetskih tržišta kapitala.
Nešto je slično kao s HT- om kod nas, ako padne ispod 200 kn, sljedi nam još jedan nagli pad Crobex-a ne usuđujem se predviditi koliko.

Nakon što progooglaš gore navedeno razmisli tko će htjeti i dalje financirati takvu ekonomiju i što će se desiti kada yield na US bonds bude morao ić gore.

Dow nema šta radit preko 10,000.

Druga je stvar što se njihov problem prelio i na naše tržište, više nego što bi trebao, kolateralna smo žrtva

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Druga je stvar što se njihov problem prelio i na naše tržište, više nego što bi trebao, kolateralna smo žrtva

Ajde objasni..kao se njihov problem prelio na naše tržište.
Samo nemoj citirati s televizije novina i radija.


Brka se pojam bilijun i billion – američki billion je naša miljarda a naš bilijun je američki trillion

Inače, ne brine me toliko gdje će TARP završiti, kupovali toxic assets ili dokapitalizirali banke i jedno i drugo dugoročno ne vodi nikud. Od kuda im tih 700 milijardi? samo su 2 opcije: ili to financiraju Japanci i Kinezi ili je Bernanke pokrenuo štampariju.

Obznanjeno je 700 mlrd dolara za bailout.
Tko zna koliko su već puta prebacili taj iznos.

Iskreno mislim da kad je kolega beholder rekao da je vrijednost za spašavanje američkog marketa 50.000 mlrd dolara, to je bliže istini.
700 mlrd dolara potroše u Iraku svake godine.

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!


Druga je stvar što se njihov problem prelio i na naše tržište, više nego što bi trebao, kolateralna smo žrtva

Ajde objasni..kao se njihov problem prelio na naše tržište.
Samo nemoj citirati s televizije novina i radija.
[/quote]

Uzmi graf Dow Jonesa i graf Crobexa pa pogledaj korelaciju. Pod tržište sam mislio na tržište kapitala.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


ali da se maknemo od metafora – sekuritizacija sama po sebi je dobra, problem je što onaj koji je kupvao sekuritizirane hipoteke nije provjerio što kupuje. Isto kao i onaj koji je kupovao Crobex na 5,400.

istina, po meni bi se HABOR trebao baviti takvim stvarima …

sekuritizaicija sama po sebi nije loša, ali ako vi stavite triple A, na nešto što nije čak niti D … e onda …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close