Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad potroše doći će opet po novu turu….To je ono što im ne ide u prilog…

flyeru

mene u cijeloj priči brine sljedeće:

mi još nismo odradili niti krizu u financijskom sektoru … kako zaostajemo za ostatkom svijeta … kako će nam tek izgledati burza kada kriza zahvati naš realni sektor …

ostaje za nadati se da će nas kriza samo okrznuti …

I love the Smell of Profits in the Morning

Zašto bismo mi trebali odraditi krizu u financijskom ili bankarskom sektoru kad smo zahvaljujući Rohatinskom najstabilniji u Europi? Koja je to banka kod nas propala zadnjih godinu dana? Niti jedna!
Kakve rezultate imaju banke vani, a kakve kod nas? Vani su mnoge propale, kod nas im je poslovanje rekordno! Kakva je štednja građana vani? U mnogim bankama vani pada štednja i depoziti, a kod nas je rekordna štednja građana itd…
O rezultatima kompanija vani i kod nas možemo roman napisati, ali u kratko: vani su osrednja ili loša izvješća, kod nas opet rekordna i to najvećih firmi, tako da kad kriza i dođe, zahvaljujući odličnom ovogodišnjem poslovanju, 2009. neće biti pitanje života ili smrti. Najteže bi mogao biti pogođen turizam, ali to je samo jedna sezona, a i to je pitanje jer do ljeta ima još 8 mjeseci, a to je jako dugo i mnoge stvari do tada će se popraviti. Kako mi idemo na zimovanje, doći će oni i na ljetovanje. [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@fazan

E, to je već malo dugoročnije gledano…Mene trenutno zanima sutra…
Ja osobno ne vjerujem da će se kriza previše odraziti na nas iz razloga što mislim da nismo toliko izloženi vanjskoj financijskoj industriji.

A kad smo već kod toga ono što mene brine na zse-u trenutno je povlačenje mirovinaca s sredstvima i preseljavanje u inozemstvo, te rast kamata na tržištu. Ne želim nikog kriviti, ali rast kamata nikako ne ide u prilog TK-u…


@fazan

E, to je već malo dugoročnije gledano…Mene trenutno zanima sutra…
Ja osobno ne vjerujem da će se kriza previše odraziti na nas iz razloga što mislim da nismo toliko izloženi vanjskoj financijskoj industriji.

kako nismo kada su nam banke u stranom vlasništvu ?

I love the Smell of Profits in the Morning

To je istina, ali ipak imaju neku svoju autohtonost…Mislio sam prije svega na izloženost bezvrijednim papirima "nove" financijske industrije (sekuritizacija svačeg; prvenstveno hipoteka)…To je ono što je uništilo vanjska tržišta, pa kad se na to još nadovežu aktivirane put opcije lanac se povećava…

Flyer

Znaš li da je zakon o sekuritazaciji na domačem bankarskom tržištu več bio spreman, nalazio se u nekoj ladici i samo je čekao izglasavanje u saboru. U međuvremenu dogodilo se to što se dogodilo te je inertnost zakonadavaca u ovom slučaju spasila stvar. Da nije, pjevali bi smo i mi borbene…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

http://finance.yahoo.com/

Bacite pogled Planica je zahebancija prema ovome.

DAX 4,435.97 9:29AM ET Down 143.50 (-3.13%)
U čemu je problem?

SA FOND MANAGEROM NA KAVU, PA GA ONDA BACIM U DRAVU !!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Previše filozofija.
Ako daju 25$ mlrd za aute ameri će do kraja godine up up up.
A mi tko to zna.

Ako nedaju lovu onda ameri sigurno počinju roniti i ovepotpore pucaju te sve odlazi u 3 p.m.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

kad glasuju?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close