Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što mislite, kolika je šansa da se ponovi scenarij na trenutak oživljenog mrtvaca? Mislim na globalne burze, jednako kao i na Crobex. Dakle, prije završnog pada s 12-og kata zgrade, indeks doživi spektakularan rast, da bi ubrzo potom doživio pad do krajnjih granica?

E ja se tome nadam, da načas izađem.
Nažalost ne vidim ništa na vidiku što bi moglo potaknuti nešto slično, možda Obamina inauguracija, koja je predaleko. Ili zadnji dani godine da fondovi malo našminkaju pad…

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


G

Znači možemo i gore i dolje, iako ako se uzme u obzir i negativne vijesti iz svijeta, prije dolje, jer i danas su futuresi negativni:

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



G

Znači možemo i gore i dolje, iako ako se uzme u obzir i negativne vijesti iz svijeta, prije dolje, jer i danas su futuresi negativni:

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures
[/quote]

Bili su i jučer pa je USA završila ovako
http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti

U narednim danima za naše tržište je izuzetno bitno što će kongres odlučiti glede spasa auto industrije u SAD-u. Po procjenama analitičara ako se spas ne izglasa Dow će potonuti na 6000. To je za cca 25%….
Situacija je takva da svi traže pomoć, a pitanje je samo gdje će se podvući crta.

Dow Jones indeks porastao je 1,83 posto, na 8.424 boda, dok je S&P indeks osvojio 0,98 posto, dosegnuvši 859 bodova. Nasdaq indeks porastao je, pak, 0,08 posto, na 1.483 boda. Cijeli dan vodeći su indeksi balansirali između pozitivnog i negativnog područja, a kako nije bilo prevelikog pritiska na prodaju, cijene dionica uspijevale su se održavati iznad najnižih razina u pet godina.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/wall-street-hewlett-packard-podigao-indekse,30503.html

GM/FORD/CHRYSLER trakavica. Što će biti?

Paulson kaže da ne planira TARP sredstva davati (propaloj) autoindustriji.

Britanski sindrom možda?

Zna li netko kada bi se o tome trebalo odlučivati (hoće li dobiti 25 milijardi baksa ili ne)?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Nikako na zelenu granu s dionicama. Futuresi u minusu preko -1%:

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

Znali bi danas pri kraju zatvaranja burze i mi još dodatno pasti, kad otvore na Wall Street-u.


U narednim danima za naše tržište je izuzetno bitno što će kongres odlučiti glede spasa auto industrije u SAD-u. Po procjenama analitičara ako se spas ne izglasa Dow će potonuti na 6000. To je za cca 25%….
Situacija je takva da svi traže pomoć, a pitanje je samo gdje će se podvući crta.

Ma izglasat će ga sigurno, i Obama je reka nešto da o tome nema govora. O njima ovisi 2 i po miliona radnih mjesta, zamislite što bi se dogodilo da se ona izbrišu pa makar na kraći rok, dok se sve ne restrukturira. A da ne govorimo o njihovom nacionalnom ponosu, autoindustriji, da ne mogu kupovati ružne, ogromne autine od 5000 kubika, a imaju 120 konja i troše 40 litara.
Samo je pitanje da li će se opet igrati sa živcima investitora, pa kao sa bankarskim bejlautotom, vi ričd an agriment, vi hevnt ričd an agriment, pa rušit i dizat burzu, i na koji način će pomoć realizirati. Mislim da kupovina udjela ne dolazi u obzir ( iako su to dijelom napravili s bankama, suprotno prvotnom planu, ali ovo je ipak drugo) jer se boje bilo čega što im miriše na komunizam ko đava tamjana. Možda prodaju OPEL Švabama, iako vele da nisu tome skloni.
Sve u svemu, kod njih će neko gadno zaraditi na svemu ovome. Naravno oni koji o svemu odlučuju, kongresmeni, senatori i slični, tj. oni koji znaju kada će nešto proći, a kada ne, da se utovare ili istovare.
Mišljenja sam da su oni sve ovo namjerno izazvali iz razloga:
– Arapi, Rusi, Kinezi i ostali uložili su ko zna koliko u njihove vrijednosnice. Ne vjerujem da ni oni nisu imuni na burzovni efekt krda, pa su spašavali što se spasiti dade, na taj način USA je vratila dio para i imovine koje su prethodno transferirane njima kroz enormno visok američki javni dug i vanjskobudžetski deficit. Svi gubitci svih svjetskih banaka zapravo leže u onim njihovim hebenim papirima koji su postali bezvrijedni slomom američkih hipotekarnih zajmova. Daklem, i na taj način Amerika je smanjila dio duga na način da je čitavi svijet dijelom prenio na svoja leđa njihove pizdarije, financiranje ratova i slično. Zato je FED promijenio prvotnu odluku o bejlautu, da neće kupovati obezvrijeđene vrijednosnice, jer bi postale likvidne i one koje drže američke banke, ali sljedom toga i one koje se kriju iza njih a u svom portfelju ih imaju sve svjetske financijske institucije. Siroti Islanđani su najviše nahebali jer su se malo previše izložili.
O namjerno izazvanom fin. slomu ide u prilog i činjenica nitko nije ni za što odgovarao, za svoje "budalaštine" iz bejlauta su si izglasali 70 miljardi bonusa, neki od njih koji su ostali bez fotelja dobili su nove u FED-u i drugim bankama, itd, itd. Ekonomija će se stabilizirati kada za to dođe vrijeme, a dobro je ljude malo držati u strahu…
I sam sam govorio da su buševa administracija i vodstvo američke financijske industrije budalaši. Ne, oni nisu budale, oni su jednostavno genijalci svjetskog financijskog inžinjeringa, di su sa jednom krizicom jednostavno pokazali svijetu da su, na moju veliku žalost, i dalje svjetska batina bez premca, i da je cijeli svijet i dalje dužan financirati njihov standard i što je puno gore pokolje po Iraku, Afganistanu itd., itd. Ubiše nekoliko muha jednim potezom. O moći manipulacije putem dolara kao vodeće svjetske valute da ne govorimo.

E sada me možete optužiti da sam neki teoretičar zavjere, ali zavjere jednostavno ne postoje, postoje samo činjenice, i nevjerojatno moćna medijska mašinerija koja posložene činjenice imenuje teorijom zavjere…

Eto, ja reka…

http://money.cnn.com/video/ft/#/video/fortune/2008/11/03/news.tully.110308.cnnmoney

A krobijev P/E je puno niži od američkog, pa sad ti vidi…

Ali bitna je i rečenica, možda u short- termu i izgubiš, ali na rok od 10 godina napravio si puno bolji posa nego da si kupova bilo kada prije…

Dakle, šansa je tu je li, za onoga koji je spreman na dugoročniju imobilizaciju love…

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



Eto,
ameri se i jučer odbili od potpore.
Danas je D-dan.
Velikih 3 traže 25$ mlrd bailout te govore da u protivnom bi cijeli svijet pretrpio ogromnu štetu.

Lovu će dobiti naravno,
a kaj je sa crobex-om?

Sanader nam je uzeo božić, dali će nam mirovnici darovati drugi?


Pogledaj samo npr. MACD svjetskih indexa pa i crobi. Je to po tebi stvarno danas znači dan D kao signal za kupnju?
[/quote]
Dan -d za odluku senata a ne moju ili tvoju kupnju.
Ako puste GM da propadne onda ybe bye.
Ameri su se već nekoliko puta odbili od dna kao od zida, i još da im daju 25 mlrd$ onda bi to bio veliki poticaj z a USA, samim time za ostatak svijeta a ako raste cijeli svijet pa valjda bi i crobex.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

[/quote]
Dan -d za odluku senata a ne moju ili tvoju kupnju.
Ako puste GM da propadne onda ybe bye.
Ameri su se već nekoliko puta odbili od dna kao od zida, i još da im daju 25 mlrd$ onda bi to bio veliki poticaj z a USA, samim time za ostatak svijeta a ako raste cijeli svijet pa valjda bi i crobex.
[/quote]

Što će biti s GM nakon što potroše 25 mlrd$ za koji mjesec, jer taj im novac treba za tekuću likvidnost. Doći će ponovno državi i reći mi nemamo novca pomozite nam i tako u nedogled. Novac bi trebalo usmjeriti u strukturalno rješavanje problema, onda bi trebalo jako puno novca.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@striko

pa koga je briga sto ce biti za koji mjesec?
nek daju ponovo i ponovo dok kriza ne zavrsi….
cujem da ce Kina najvise nastradati u ovoj krizi…
jel to moguce?

jel itko zna tko se iskrcava danas?

New Report

Close