Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Gledam evropu, koda se malo oporavlja a i futuresi idu prema pozitivi.
Možda sutra odemo malo u plus.

Hewlett-Packard Says Fourth-Quarter Sales Rose to $33.6 Billion

By Julie Alnwick

Nov. 18 (Bloomberg) — Hewlett-Packard Co., the world’s biggest personal computer maker, said fourth-quarter sales climbed to $33.6 billion.

Net income climbed to 84 cents a share, the Palo Alto, California-based company said today in releasing preliminary results. Excluding some items, profit was $1.03 a share, compared with the $1 average of estimates compiled by Bloomberg.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Evo, ameri prešli u zeleno…
Što naravno ništa ne znači, jer oni po 5 puta okreću iz plusa u minus i naopako…

A inače su čudni investitori, gledaju stanje gospodarstva, vladine odluke koje se tiču ekonomije, nezaposlenost, čak se i ravnaju prema financijskim izvještaje kompanija…

Takvi bi kod nas odma bez gaća ostali [bye]

Wall Street nema razloga za optimizam

Terminski indeksi navješćuju daljnji pad cijena dionica na početku današnjeg trgovanja na Wall Streetu jer se ulagači plaše da će svjetsko gospodarstvo utonuti u dulju i dublju recesiju nego što se mislilo.

Dow Jones terminski indeks bio je oko 14,30 sati na gubitku 114, a Nasdaq indeks 20 bodova. S&P terminski indeks u minusu je 13 bodova i ispod je fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.
Među ulagačima vlada nervoza jer američka vlada i Kongres ne mogu naći zajednički jezik po pitanju financijske pomoći automobilskom sektoru.

Wall Street nema razloga za optimizamWall Street nema razloga za optimizam"Zaključak je mnogih da smo u globalnoj recesiji, a najviše se strahuje od daljnjeg rasta nezaposlenosti. Dok se ne razjasni situacija sa General Motorsom, tržište će biti pod pritiskom", kaže Andre Bakhos, predsjednik tvrtke Princeton Financial Group.

A zašto bi mi bili optimisti??????

Hewlett-Packard Says Fourth-Quarter Sales Rose to $33.6 Billion

By Julie Alnwick

Nov. 18 (Bloomberg) — Hewlett-Packard Co., the world’s biggest personal computer maker, said fourth-quarter sales climbed to $33.6 billion.

Net income climbed to 84 cents a share, the Palo Alto, California-based company said today in releasing preliminary results. Excluding some items, profit was $1.03 a share, compared with the $1 average of estimates compiled by Bloomberg.

HP ima sreće da nije uvršten na ZSE. Inače bi, nakon ove objave, završio u negativnoj blokadi u 10:00.
Još da se analitičari HAAB-a s njom pozabave, ubrzo bi mu koštala dionica 1 cent
[bye]


Hewlett-Packard Says Fourth-Quarter Sales Rose to $33.6 Billion

By Julie Alnwick

Nov. 18 (Bloomberg) — Hewlett-Packard Co., the world’s biggest personal computer maker, said fourth-quarter sales climbed to $33.6 billion.

Net income climbed to 84 cents a share, the Palo Alto, California-based company said today in releasing preliminary results. Excluding some items, profit was $1.03 a share, compared with the $1 average of estimates compiled by Bloomberg.

HP ima sreće da nije uvršten na ZSE. Inače bi, nakon ove objave, završio u negativnoj blokadi u 10:00.
Još da se analitičari HAAB-a s njom pozabave, ubrzo bi mu koštala dionica 1 cent
[bye]
[/quote]

Inače, odletijo u zrak 14 procenata [cool]

CROBEX

Opa..
obrušavaju se Ameri. Neće dugo zeleniti. Evo i prvog crvenila.

ja sam mislio da ce do danas biti duboko ispod 8000 ali uvijek iznenade.. kupiti nece nitko a onih koji moraju prodati ima dovoljno..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Evo ih na 8350, +80 +1% [shocked]

Pratim amere i imam dojam da se iskrcavaju……uglavnom ne sviđa mi se situacion….

to je ok (ja u cashu, barem onolko kolko je ostalo nakon 2 godine foruma [lol] ), nek padnu na 6000 pa smo mirni do nove godine..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close