Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ostalo je još pola sata do zatvaranja u US a dow i s&p su na -0,5% , sada bi moglo, po običaju , jedno zakucavanje od +/- 3%

ovo je postalo dosadno već.

DOW -2,63%
NASDAQ -2,29%
S&P 500 -2,58%

Sve ispod 5% minusa se može kvalificirati kao odbijanac [sealed]
Ide to up [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

prošli mjesec porast zahtjeva za hipotekarnim kreditima
ovaj mjesec porast industrijske proizvodnje
Amerika se polako oporavlja

Nafta raste nakon objave rasta američke industrijske proizvodnje

Cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru s isporukom u siječnju na robnoj burzi u New Yorku u ponedjeljak je pala za 3,66 posto, na 54,95 američkih dolara, na najnižoj razini od 29. siječnja prošle godine. Ispod svoje rekordne razine od 147,27 američkih dolara za barel dotaknute 11. srpnja ove godine, cijena sirove nafte spustila se 62,69 posto.

No, već u utorak rano ujutro, do trenutka pisanja teksta, cijena sirove nafte uzletjela je sa svoje najniže zadnje cijene u zadnjih 21 mjesec nakon što je objavljen porast američke industrijske proizvodnje, povećavajući očekivanja da će se potražnja za gorivom u zemlji njegovom najvećem potrošaču uskoro oporaviti. Industrijska postrojenja u Americi u listopadu su radila sa 76,4 posto kapaciteta, što predstavlja povećanje sa 75,5 posto u mjesecu rujnu.

“Američka industrijska proizvodnja bolja je od očekivane, ali brojke su još uvijek vrlo niske. U njima nema mnogo radosti, ali kako ipak nisu lošije od očekivanja, cijene su dobile kakvu-takvu potporu od njih”, izjavio je Mark Pervan, viši strateg za ulaganja na robne burze u Australia and New Zealand Banking Group Ltd.

Zalihe sirove nafte vjerojatno su porasle za milijun barela u tjednu koji je završio 14. studenog, sa 311,9 milijuna barela tjedan dana ranije, prema procjeni analitičara i uoči očekivanja objave tjednog izvješća američkog ministarstva energetike. Rafinerije vjerojatno rade na 84,6 posto kapaciteta, što je nepromijenjeno u odnosu prije tjedan dana.

Brent sirova nafta s isporukom u siječnju na ICE Futures Europe burzi u Londonu u ponedjeljak je izgubila na vrijednosti 3,6 posto, tjedan zaključivši na 52,31 američkih dolara za barel. PD

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

e da su vanka banke kao naše ne bi krize uopće ni bilo:

ZAGREB – Hr­vat­ske su ban­ke pre­ma naj­no­vi­jim po­da­ci­ma sre­dišnje ban­ke i da­lje vi­so­ko pro­fi­ta­bil­ne i sta­bil­ne. Do kra­ja ruj­na ostva­ri­le su čak 4,86 mi­li­jar­di ku­na bru­to do­bi­ti, što je oko mi­li­jar­du ku­na ili oko 26 po­sto više ne­go kra­jem ruj­na prošle go­di­ne. Naj­ve­će hr­vat­ske ban­ke pri to­me bi­lje­že rast ne­to do­bi­ti i do 50 po­sto. Isto­do­bno nji­ho­ve maj­ke vla­sni­ce ima­ju go­to­vo je­dna­ki pa čak i ve­ći pad do­bi­ti uz otpis imo­vi­ne i gu­bi­tke.

Re­zul­ta­ti do kra­ja ruj­na po­ka­zu­ju da su hr­vat­ske ban­ke sta­bil­ni­je od nji­ho­vih vla­sni­ca, a isti bi se trend, po oče­ki­va­nju ban­ko­vnih stru­čnja­ka, tre­bao na­sta­vi­ti i do kra­ja go­di­ne….Jutarnji list

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

Izgubio sam svaku nadu na zse, mi samo padamo i nemamo predah i li mali skok kao svi drugi vani.
Fondovi izlaze i novce troše na vanjskim tržištima, a Rohatinski rekao da niti jedna kuna iz banaka neće moći van, a šta je ovo na zse kukuruzi?! Čiji su fondovi?! Pa koga oni prave blesavim na čelu sa središnjom bankom?
Sanader štedi na božičnicama, a sa zse odlaze svakodnevo milioni preko granice. Jadno da jadnije ne može biti, mi smo valjda jedina zemlja u svijetu u ovom trenutku koja ne da ne brani svoje tržište nego ga ruši da bi kapital plasirali van. Nevjerojatno!!


Nevjerojatno!!

To je u redu. Ovi što sada prodaju i nose novce preko granice, neka ih i prodaju po najnižim cijenama, i neka što manje uzmu. Moje dionice neće dobiti, osim po puno višim cijenama kada se jednog dana vrate na ZSE.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Nafta raste nakon objave rasta američke industrijske proizvodnje

Cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru s isporukom u siječnju na robnoj burzi u New Yorku u ponedjeljak je pala za 3,66 posto, na 54,95 američkih dolara, na najnižoj razini od 29. siječnja prošle godine. Ispod svoje rekordne razine od 147,27 američkih dolara za barel dotaknute 11. srpnja ove godine, cijena sirove nafte spustila se 62,69 posto.

No, već u utorak rano ujutro, do trenutka pisanja teksta, cijena sirove nafte uzletjela je sa svoje najniže zadnje cijene u zadnjih 21 mjesec nakon što je objavljen porast američke industrijske proizvodnje, povećavajući očekivanja da će se potražnja za gorivom u zemlji njegovom najvećem potrošaču uskoro oporaviti. Industrijska postrojenja u Americi u listopadu su radila sa 76,4 posto kapaciteta, što predstavlja povećanje sa 75,5 posto u mjesecu rujnu.

“Američka industrijska proizvodnja bolja je od očekivane, ali brojke su još uvijek vrlo niske. U njima nema mnogo radosti, ali kako ipak nisu lošije od očekivanja, cijene su dobile kakvu-takvu potporu od njih”, izjavio je Mark Pervan, viši strateg za ulaganja na robne burze u Australia and New Zealand Banking Group Ltd.

Zalihe sirove nafte vjerojatno su porasle za milijun barela u tjednu koji je završio 14. studenog, sa 311,9 milijuna barela tjedan dana ranije, prema procjeni analitičara i uoči očekivanja objave tjednog izvješća američkog ministarstva energetike. Rafinerije vjerojatno rade na 84,6 posto kapaciteta, što je nepromijenjeno u odnosu prije tjedan dana.

Brent sirova nafta s isporukom u siječnju na ICE Futures Europe burzi u Londonu u ponedjeljak je izgubila na vrijednosti 3,6 posto, tjedan zaključivši na 52,31 američkih dolara za barel.

Cijena nafte i dalje pada koliko vidim.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

malo o dolasku krize na naše prostore
http://seebiz.eu/hr/tvrtke/kovacev-hbor-reze-kreditiranje-u-2009.,30455.html
http://seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/bajsov-krizni-stozer-spremni-smo-na-krizu%2c-i-osigurali-smo-sredstva,30440.html
http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/pbz-rast-iduce-godine-2-3%25%2c-inflacija-4-5%25,30466.html

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Vaš link


Sanader štedi na božičnicama, a sa zse odlaze svakodnevo milioni preko granice. Jadno da jadnije ne može biti, mi smo valjda jedina zemlja u svijetu u ovom trenutku koja ne da ne brani svoje tržište nego ga ruši da bi kapital plasirali van. Nevjerojatno!!

izgleda se opet ide na skijanje. a jedan dio mojih para se još nije vratio sa prošlog. [angry]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close