Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/buffettov-berkshire-povecao-udio-u-conocophillipsu,30217.html
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/g-20-o-krizi-jaci-nadzor%2c-ali-ne-i-regulacija,30207.html
http://www.seebiz.eu/hr/burze/ina-od-kraja-javne-ponude-izgubila-40%25-trzisne-vrijednosti,30199.html

Mi nikako da vidimo ono šta veliki igrači čine,nego vodimo neku svoju politiku.
Bogati iz ove krize izlaze još bogatiji,a siromašni postaju još siromašniji.
Nažalost!
Ali tako je to i tako je funkionirala burza od kada postoji.



http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/buffettov-berkshire-povecao-udio-u-conocophillipsu,30217.html
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/g-20-o-krizi-jaci-nadzor%2c-ali-ne-i-regulacija,30207.html
http://www.seebiz.eu/hr/burze/ina-od-kraja-javne-ponude-izgubila-40%25-trzisne-vrijednosti,30199.html

Mi nikako da vidimo ono šta veliki igrači čine,nego vodimo neku svoju politiku.
Bogati iz ove krize izlaze još bogatiji,a siromašni postaju još siromašniji.
Nažalost!
Ali tako je to i tako je funkionirala burza od kada postoji.
[/quote]

Ma kakva kriza za HR.
S 20 vijadukta i 5 mostova prosječne dužine od cca 200m niskogradnja izlazi iz tzv krize.
Isto tako supstitucijom uvoza hrane od cca 300 milijuna eura.
Na ostale sektore uopće neću iako ima prostora. Ovo mi je prvo palo na pamet.
A Rohatinski umjesto da soli pamet koliko bi trebala biti kutija cigareta u HR neka skine eskontnu stopu s 9% na cca 6%. Nismo ni mi papci da ne znamo da ovakva kamatna stopa nema i političke implikacije. Sada se monetarnom politikom moraju poticati investicije a ne gušiti.

Sava ne kužiš ti ozbiljnost krizne situacije kod nas [lol]
Tako je ozbiljno da se svi državni zaposlenici moraju odreći poklona Djeda Mraza, umirovljenici moraju ponovo plaćati zdravstveno, zaposlenicima se ne smiju dizati plaće iduće godine (Rohatinski čak to savjetuje i privatnom sektoru no ne savjetuje da poslodavci smanje luksuz)… pitanje dana kada će prepoloviti porcije u pučkoj kuhinji jer "svi moraju podjednako ponijeti teret krize" kako premijer kaže [lol]
Svi mediji koordinirano plaše recesijom kod nas i mogućim odkazima, živa panika ‘ko preživi pričat će [lol]
Bez obzira što je jasno da se kod nas ništa tako drastičnoga neće dogoditi svejedno će zasluge zato pripasti svemogućem Sanaderu (koji nas je btw prije neki mjesec plašio enormnim cijenema energenata i kako oni nikad više neće pojeftiniti i na osnovu toga mnogi proizvodi široke potrošnje nepovratno poskupili).
Sad je "recesija" dobar izgovor za zakinuti one koji i ovako najmanje imaju, ono što amerikanci rade cijelom svijetu to uzak krug ljudi kod nas širokom puku.
Jel sad malo jasnija ova naša privatna recesija? [lol]
Kako nam se ZSE ponaša kod nas je kriza veća nego igdje, treba iscijediti male prije nego veliki poberu vrhnje bila zato izgovor recesija, kriza u regiji ili nešto treće…


Sava ne kužiš ti ozbiljnost krizne situacije kod nas [lol]

Sve ja kužim kolega… U staroj socmaniri bogati pozivaju sirotinju na štdenju, da bi bogati bili bogatiji, a sirotinja još siromašnija. Samo je hebeno i naopako u HR što je sirotinja štedljiva i ima ekstremno visoku štednju u bankama. I sada bi ta kriza trebala pojesti njihove ušteđevine.
I ponovno s jednim ciljem da bi rastrošna elita bogate učinila još bogatijima a sirotinju još siromašnijima. Da Ameri imaju štednju ko mi DJIA bi im bio 20.000 a ne 8.500.
Sad procjeni koliki bi trebao biti CROBEX u normalnoj a ne izluđenoj , kao što je sada, HR.

Sve ja kužim kolega…

Eto, sve jasno ko dan [lol]
Samo se treba odlučiti kojoj skupini se pridružiti bogatoj ili siromašnoj [undecid]
U bogatoj je ugodnije samo teže se učlaniti [wink]

@mavan

Da ima pameti, ali na žalost nema, u sadašnjoj situaciji bi s 25% štednje poćistili kompletan Free float na ZSE. S tim bi riješili više od 3/4 problema koji se javljaju u Mirovinskom i Zdravstvenom osiguranju. Znači pojedinci koji imaju ušteđevinu skinuli bi se u budućnosti s jasala države.
Šta radi Rohatinski????
Štiti strani kapital u HR bankama umjesto da ih potopi ako su krivo radili, a ušteđevinu preusmjeri u HR burzu i poduzeća.

November 15, 2008, 3:04 pm
White House Fact Sheet: Agreements of G-20 Summit
The White House released a fact sheet of the G-20 summit. The full text follows:

Summit On Financial Markets And The World Economy

Vaš link

Uglavnom nije bilo disonantnih tonova.

sava, gdje mogu naći podatke o međusobnim posuđivanjima banaka po ffr …

jer na ny fed stranicama ili negdje drugdje ….

volio bih naći i slično za ecb ako ima …

thnx

I love the Smell of Profits in the Morning

Abu ali, 16.11.2008. u 03:33
Da Ameri imaju štednju ko mi DJIA bi im bio 20.000 a ne 8.500.

Samo bih se htio osvrnuti na nelogicnost ovog argumenta. Treba biti obrnuto, visina indeksa ovisi o kolicini novca u opticaju, s obzirom da je u Americi bilo viska novca (fiktivnog) u opticaju. Visak novaca uzrokuje rast a manjak pad, kao sto se moze vidjeti trenutacno. Znaci da su amerikanci stedljivi indeks treba biti 4000.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


pofuk, 16.11.2008. u 03:42
Da Ameri imaju štednju ko mi DJIA bi im bio 20.000 a ne 8.500.

Samo bih se htio osvrnuti na nelogicnost ovog argumenta. Treba biti obrnuto, visina indeksa ovisi o kolicini novca u opticaju, s obzirom da je u Americi bilo viska novca (fiktivnog) u opticaju. Visak novaca uzrokuje rast a manjak pad, kao sto se moze vidjeti trenutacno. Znaci da su amerikanci stedljivi indeks treba biti 4000.
[/quote]
upravo tako


sava, gdje mogu naći podatke o međusobnim posuđivanjima banaka po ffr …

jer na ny fed stranicama ili negdje drugdje ….

volio bih naći i slično za ecb ako ima …

thnx

Možda ovo?
Vaš link



sava, gdje mogu naći podatke o međusobnim posuđivanjima banaka po ffr …

jer na ny fed stranicama ili negdje drugdje ….

volio bih naći i slično za ecb ako ima …

thnx

Možda ovo?
Vaš link
[/quote]

I ovo.

Vaš link

New Report

Close