Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolege, što mislite hoće li G20 weekend meeting imati ikakva utjecaja na nas?

naravno da hoće, idući tjedan bit će zelen [smiley]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


ako danas Ameri povuku gore biti će dobro, da se dobije malo na vremenu, dok dvadeset svjetskih vladara ne donesu odluku kuda idemo.

ako se sastaju, nije mi logično da bi odlučivali da se ide dolje jer to već jesmo,(to znaju mislim i naši analitičari) da li će biti snage,volje i dogovora za popraviti situaciju to je bit,ako 2009=1929 onda uzalud svi skupovi i sastanci

Zanimljiva priča za hedge fondove

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

nakon onog jučerašnjeg zaleta u Americi,
u završnici su u samo sat vremena na s&p porasli skoro 100 poena,
za očekivati je da se na početku dana i malo povuku
ali završetak je vrlo vjerojatno u jučerašnjim okvirima ili u plusu


Na redu za bankrot su (ne nužno i ovim redoslijedom):

1) GM
2) Ford
3) Citigroup
4) Bank of america
5) AMEX

Pa, dovoljno bi bilo samo Ford i GM, čak samo Ford! [bye]



Na redu za bankrot su (ne nužno i ovim redoslijedom):

1) GM 0%
2) Ford 0%
3) Citigroup 100%
4) Bank of america 50%
5) AMEX 25%

To su šanse da će se to dogoditi.
Jesam u cashu ali ne vjerujem da će dozvoliti da propadnu te firme.
Ford i GM idu u jednu firmu i dobivaju oko 6$ mlrd.

Teška su vremena, netko će morati propasti ali će propadati manje tvrtke gdje ima manje zaposlenih i koji posluju sa manje ili bez kooperanata.

Samo neznam kako će to nama pomoći ili odmoći.
Tko i sa čime će dizati crobex???

To je ono kaj mene mući.
[/quote]

1. Nemaju oni što dozvoliti ili ne dozvoliti, one će vrlo vjrojatno propasti
2. To nama neće pomoći, ali sam apsolutno siguran da će nam odmoći
3. Nitko i sa ničim neće dizati Crobex.
4. Zaključak donesite sami! [bye] [undecid]

nije me bilo sat vremena a EU ponovno preko 3% u plusu
Ameri konačno obrnuli trend te su futuresi ispod 1% u minusu
nafta isto kao jučer sa trendom dizanja cijene
dolar isto kao jučer
danas će ipak biti lagani rast što je dobro za ponedjeljak, bar mi se čini

dan je pametniji od noći

DAX iznad 4800
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

vani je sve jako zeleno, a mi smo na nuli uz minimalan promet. očito se svi boje potegnuti prema gore jer se boje iskrcaja trejdera, ali realno, za to nema neke velike šanse jer oni koji su jučer kupovali nisu puno kupili, a niti bitno jeftnije od sadašnjih cijena…
ipak, kao što ne rastemo, tako niti ne padamo, pat pozicija….jučerašnji dan pokazao je da nema dovoljne količine straha/panike za probijanje crobexa na 2000 koji se počinje pokazivati kao čvrsta točka otpora…obzirom na sutrašnji sastanak na vrhu i vjerojatnu euforiju na burzama idući tjedan, puno je vjerojatniji rast crobexa drugi tjedan od oko +10% nego nekakav pad….stoga bi pred kraj dana kupci na ZSE mogli postati nervozni i početi kupovati u strahu da ne propuste očekivani rast idućeg tjedna, pogotovo ako i USA danas otvori zeleno, a što je sve izglednije

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe



dva događaja su ovih dana gotovo sinhronizirana:
objavljeno ime Obaminog podpredsjednika
povratak Hillary u kampanju

u slijedećim danima ćemo moći procijeniti je li joj možda ponuđeno mjesto državnog tajnika
ili nešto slično

[/quote]

ovo su moji postovi iz kolovoza ove godine,

a ovo je objavljeno danas:

"Sen. Hillary Clinton, is being considered to serve as secretary of state in the Obama administration, NBC News

Dakle, ipak Hillary za državnog tajnika


vani je sve jako zeleno, a mi smo na nuli uz minimalan promet. očito se svi boje potegnuti prema gore jer se boje iskrcaja trejdera, ali realno, za to nema neke velike šanse jer oni koji su jučer kupovali nisu puno kupili, a niti bitno jeftnije od sadašnjih cijena…
ipak, kao što ne rastemo, tako niti ne padamo, pat pozicija….jučerašnji dan pokazao je da nema dovoljne količine straha/panike za probijanje crobexa na 2000 koji se počinje pokazivati kao čvrsta točka otpora…obzirom na sutrašnji sastanak na vrhu i vjerojatnu euforiju na burzama idući tjedan, puno je vjerojatniji rast crobexa drugi tjedan od oko +10% nego nekakav pad….stoga bi pred kraj dana kupci na ZSE mogli postati nervozni i početi kupovati u strahu da ne propuste očekivani rast idućeg tjedna, pogotovo ako i USA danas otvori zeleno, a što je sve izglednije

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

upravo tako, ja sam kupovao još prekjučer, jer sam očekivao već sad kod nas jači odbijanac, ali niš od toga, zasad…
[thumbsup]

ma kakav cash-r-a, 100% in

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/francuska-ugodno-iznenadila-ubrzanjem-rasta%2c-recesija-izbjegnuta,30159.html

New Report

Close