Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DOW
Day’s Range: 7969.24 – 8872.85
Close: 8,839.40
+ 6,72%
(u jednom dijelu dana bio je oko -4%)
[proud]

Amerikanci završili u plusu preko 6%! Odlučio sam da sutra ulazim i sa ostatkom novaca, pa kud puklo da puklo. Očekujem daljni rast još barem u ponedjeljak i tu bi se dalo zaradit za dva dana 10- 15%. Neda mi se više čekat. Mislim da je sad pravi trenutak za ući.

..........................................................................................


Amerikanci završili u plusu preko 6%! Odlučio sam da sutra ulazim i sa ostatkom novaca, pa kud puklo da puklo. Očekujem daljni rast još barem u ponedjeljak i tu bi se dalo zaradit za dva dana 10- 15%. Neda mi se više čekat. Mislim da je sad pravi trenutak za ući.

Sumnjam da ćeš sutra uspjeti uči.
Očekujem na početku 30-40 blokada u plusu.
Suta rastemo oko 8-10% [thumbsup]

DOW +6,69%
NASDAQ +6,50%
S&P 500 +6,92%

Ha,ha,ha,ha [bye]
Ide to up,up.
Kriza je gotova, burze uvijek reagiraju unaprijed i najgore je iza nas [sealed]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE




Bushu mogu podići spomenik na Wall Streetu.
8 godina Busha je osam godina prosperiteta, 8 godina Bull marketa!
[/quote]

Da, Bush je faca.
Nakon minusa od 4 %, trenutno + 7 %. Kakva volatilnost..
Oni izgleda mogu..CAN WE? [wink]
[/quote]

YES WE CAN !!! ali u suprotnom smjeru. U crvenilu smo svjetski prvaci.

Ja ne vjerujem, odem na cugu, ameri -2%, vratim se i pogledam a oni +6%…. [lol]


Puno lijepih stvari o free marketu i najavi američkog oporavka.
Suradnji sa prijateljima diljem svijeta.
Povijesni govor po mom mišljenju. Čak su i u studiju CNBC-a pljeskali.

Podebljao sam 3. stvari zbog kojih bi oporavak trebao biti siguran.

Tko šiša ogroman deficit, GM na rubu sloma i 3.000.000 ljudi pod znakom upitnika u svezi posla.
[/quote]

Da mogu kupovati na US burzi, kupovao bih ovih dana upravo GM.
Obama je rekao, nema propasti auto industrije. To bi bio domino efekt.
Uostalom prekjučer je cijena dionice GM-a pala na razinu uz 1943. godine. Može li gore.
Može, ali može i puno bolje.
Mislim da oni mogu, pitanje je možemo li mi?
Mislim da i mi možemo. Ohrabruju najave iz vlade za slijedeću godinu, pojas se steže , ali tamo gdje treba. Investicije u infrastrukturne projekte, nisu prekinute. Kada gospodarstvo zahvate teškoće, banke suspregnu kredite, tada država mora uskočiti. Inaće nema rasta, a kamoli rasta od 2 %.
A što se kredita tiče, i tu HNB poduzima mjere za osiguranje likvidnosti.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Amerikanci završili u plusu preko 6%! Odlučio sam da sutra ulazim i sa ostatkom novaca, pa kud puklo da puklo. Očekujem daljni rast još barem u ponedjeljak i tu bi se dalo zaradit za dva dana 10- 15%. Neda mi se više čekat. Mislim da je sad pravi trenutak za ući.

Sumnjam da ćeš sutra uspjeti uči.
Očekujem na početku 30-40 blokada u plusu.
Suta rastemo oko 8-10% [thumbsup]
[/quote]

Minimalno
[thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures
Ameri u zadnjim minutama doslovno rasturaju,hmm mogao bi sutra biti praznik za oči i na našoj burzi… [thumbsup]

POKRET OTPORA


Ja ne vjerujem, odem na cugu, ameri -2%, vratim se i pogledam a oni +6%…. [lol]

Rocky, ajde ti na cugu sutra ujutro, oko pola deset.
Navrati poslije ručka…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Sumnjam da ćeš sutra uspjeti uči.
Očekujem na početku 30-40 blokada u plusu.
Suta rastemo oko 8-10% [thumbsup]

Prošli puta kad su ameri završili između +4 i 5 % mi nismo doživjeli nikakav poseban rast i hrpu pozitivnih blokada.
Evo ovdje graf. Nismo više tako sinhronizirani sa amerikancima kao ranije…

Dow ends up nearly 553 in rebound from selloff

Some analysts also said investors were positioning themselves ahead of a meeting of Group of 20 leaders in Washington. The meeting could bring decisions on mending the troubled global financial system.

There was "some anticipation that we’ll hear some good news from that meeting," said Jack A. Ablin, chief investment officer at Harris Private Bank. Thursday’s rally was "part hopeful, part technical. But certainly welcome."

http://biz.yahoo.com/ap/081113/wall_street.html

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

New Report

Close