Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


DRYS otišao do 9,05…
Drugi brodari uglavnom isto u solidnim minusima.
http://finance.google.com/finance?catid=62524974

Pitanje!?

Kako bi se to moglo odraziti na naše brodare, jer koliko vidim naši brodari u biti rastu u zadnja dva tjedna, dok svjetski padaju, e sada mi tu ništa više nije jasno!? [undecid]




Švicarci i Austrijanci u minusu trenutno.
Da li su oni indikatora trenda u europi?

Nažalost izgleda da je tako. Svi Eu indexi smanjuju pluseve , a 4 indexa su već u crvenome [bye]
Po običaju crobex je među najgorima s -1,32%. Izgleda da ćemo danas opet pasti jedno -4%. Samo da ne probijemo psihološku granicu od 2000 jer [pray]
[/quote]

Navodno će HANFA braniti granicu 2000 bodova.
Broker mi rekao.
[/quote]

S čime!?
Da nije možda s onim novoosnovanim interventnim fondom!?

Pa da ostanu bez cijelokupne imovine u u jednom jačem trgovinskom danu!?

[lol]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Pa dokle oni misle ovako:
http://www.bloomberg.com/markets/stocks/wei_region1.html
Kako izgleda i danas nastavljaju istim tempom:
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures
a Azija ih i danas uzastopce prati:
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia


Samo vi plašite ,ostalo vam je još par mjeseci da plašite. [wink]

Kolega to ste već rekli prije par mjeseci i još par mjeseci prije nego ste rekli još par mjeseci

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Nikkei 225 8,238.64 1:00AM ET 456.87 (-5.25%)
Shanghai Composite 1,936.935 1:36AM ET 77.825 (-4.19%)


Kako bi se to moglo odraziti na naše brodare, jer koliko vidim naši brodari u biti rastu u zadnja dva tjedna, dok svjetski padaju, e sada mi tu ništa više nije jasno!? [undecid]

Kod nas je plitko tržište pa se može manipulirati cijenama. Moguće je da je netko umjetno održavao cijenu višom kako bi se iskrcavao. Ono po staroj prokušanoj metodi – ujutro zvekne koju milju po asku i ostatak dana se lagano iskrcava.

A moguće je da su naši brodari i u boljoj poziciji od njihovih jer imaju manja zaduženja (osim ULPL za kojeg se čudim da nije niže)





Švicarci i Austrijanci u minusu trenutno.
Da li su oni indikatora trenda u europi?

Nažalost izgleda da je tako. Svi Eu indexi smanjuju pluseve , a 4 indexa su već u crvenome [bye]
Po običaju crobex je među najgorima s -1,32%. Izgleda da ćemo danas opet pasti jedno -4%. Samo da ne probijemo psihološku granicu od 2000 jer [pray]
[/quote]

Navodno će HANFA braniti granicu 2000 bodova.
Broker mi rekao.
[/quote]

S čime!?
Da nije možda s onim novoosnovanim interventnim fondom!?

Pa da ostanu bez cijelokupne imovine u u jednom jačem trgovinskom danu!?

[lol]
[/quote]

Ha,ha, bravo kolega mamus.
Odličan point.
Mislim da smo već svi zaboravili na taj famozni interventni fond od kojeg nismo vidjeli apsolutno nikakve koristi.
Bila je to još samo jedna pričica za malu djecu i one koji se takvi osjećaju
[thumbsup]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Samo da napomenem da danas očekujemo gomilu ekonomskih indikatora u Americi.
Jobless claims, trade deficit, budget deficit koji bi trebao biti duplo veći nego u desetom mjesecu prošle godine.
Biće veselo

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Kako bi se to moglo odraziti na naše brodare, jer koliko vidim naši brodari u biti rastu u zadnja dva tjedna, dok svjetski padaju, e sada mi tu ništa više nije jasno!? [undecid]

Kod nas je plitko tržište pa se može manipulirati cijenama. Moguće je da je netko umjetno održavao cijenu višom kako bi se iskrcavao. Ono po staroj prokušanoj metodi – ujutro zvekne koju milju po asku i ostatak dana se lagano iskrcava.

A moguće je da su naši brodari i u boljoj poziciji od njihovih jer imaju manja zaduženja (osim ULPL za kojeg se čudim da nije niže)

[/quote]

Iz uprave ULPL rekli da imaju sve dugogodišnje ugovore i da ih ova kriza ne pogađa ako ne potraje jako dugo, e sad koliko je to točno…
Dosta su i kupovali vlastitih dionica u zadnje vrijeme (ili sam ja čitao obavjesti na zse baš kad se njihov trezor ukscava jer nisam baš redovit).
Vani su brodari mnogo volatilniji od naših, naši u glavnom ne bježe mnogo crobexu (ili crobex njima).

Barel nafte 55,03 američka dolara

Cijena sirove nafte pala je na najnižu razinu u zadnjih 21 mjesec zbog špekulacije da će se potražnja i dalje nastaviti smanjivati kako se gospodarstvo ključnih zemalja potrošača sirove nafte steže, piše Bloomberg News.

Cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru s isporukom u prosincu na robnoj burzi u New Yorku u srijedu je pala za 5,34 posto, na 56,16 američkih dolara. U četvrtak rano ujutro do trenutka pisanja teksta cijena sirove nafte nastavila je padati za 2,01 posto, na 55,03 američka dolara. Ta cjenovna razina najniža je od 30. siječnja 2007. godine. Ispod svoje rekordne razine od 147,27 američkih dolara za barel dotaknute 11. srpnja ove godine cijena sirove nafte potonula je 62,63 posto.

Američka potrošnja benzina prošli je tjedan pala 4,2 posto, pada dvadeset i deveti uzastopni tjedan, jučer je izvijestio MasterCard Inc. Japanske dionice pale su treći uzastopni dan slijedeći pad američkih dionica zbog zabrinutosti oko mogućeg pada buduće neto dobiti. Kineska industrijska proizvodnja rasla je najsporije u zadnjih sedam godina.

“Ljudi doživljavaju gospodarstvo kao što to odražava stanje potražnje. Sentiment cijelog tržišta je medvjeđi”, izjavio je Clarence Chu, diler opcijama u Hudson Capital Energy.

Sada ne postoji ništa što bi moglo zaustaviti medvjede. Strah oko smanjene potražnje za sirovom naftom produžit će se kroz 2009. godinu stvorivši pritisak na pad cijene sirove nafte”, izjavio je Victor Shum, viši savjetnik u Purvin & Gertz Inc.

MSCI Asia Pacific indeks potonuo je 4,9 posto nakon što je kineska industrijska proizvodnja u listopadu porasla 8,2 posto u odnosu na godinu dana ranije, nakon porasta za 11,4 posto u rujnu. Niti jedan ekonomist nije predvidio da će kineska industrijska proizvodnja toliko malo porasti.

Američko ministarstvo energetike srezalo je svoju prognozu potražnje za sirovom naftom i prognozu cijene barela. U srijedu objavljeno izvješće pokazalo je rast američkih zaliha sirove nafte. Brent sirova nafta s isporukom u prosincu na ICE Futures Europe burzi u Londonu u trenutku pisanja teksta potonula je na 51,72 američka dolara za barel.
(Poslovni dnevnik)

Tko uskoro ne bankrotira na burzi, vozit će se sve jeftinije i jeftinije [thumbsup]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL


Iz uprave ULPL rekli da imaju sve dugogodišnje ugovore i da ih ova kriza ne pogađa ako ne potraje jako dugo, e sad koliko je to točno…
Dosta su i kupovali vlastitih dionica u zadnje vrijeme (ili sam ja čitao obavjesti na zse baš kad se njihov trezor ukscava jer nisam baš redovit).
Vani su brodari mnogo volatilniji od naših, naši u glavnom ne bježe mnogo crobexu (ili crobex njima).

Ne znam baš koliko je to vjerodostojno.

Ka počnu objavljivati ovakva izvješća onda će to biti ono pravo. Naveli su sve brodove i TC ugovore koje imaju. No to ćemo valjda čekati još 20 godina… Glavno da su izmislili blokade i skrivene naloge… [rolleyes]

Vaš link


Iz uprave ULPL rekli da imaju sve dugogodišnje ugovore i da ih ova kriza ne pogađa ako ne potraje jako dugo, e sad koliko je to točno…
Dosta su i kupovali vlastitih dionica u zadnje vrijeme (ili sam ja čitao obavjesti na zse baš kad se njihov trezor ukscava jer nisam baš redovit).
Vani su brodari mnogo volatilniji od naših, naši u glavnom ne bježe mnogo crobexu (ili crobex njima).

ULPL je na ovim visokim razinama isključivo zato što kupuje trezor, svi ostali prodaju ali danas im ni trezor neće pomoći kad navali rasprodavati brdo ovih što su u 3 navrata dokapitalizirali ULPL po 400 kn, bit će i na burzi uskoro nominala!
Pa jel pratite vi brodare vani? u 2 zadnja dana pali su dodatnih -30% !!!!
Što očekivati od ULPL kad će danas ATPL (koji je puno bolja firma) tako žestoko okinuti da će zubi cvokotati?!?
Tankeraši se još dobro drže ali brodari rasutih tereta danas prelaze u podmorničare. Kursk je na vidiku!

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

New Report

Close