Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lopina

Kolega, kad sam govorio o tome da je uz drybulk sad počeo padati i tankerski segment,
mislio sam na vozarine, ne na dionice.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Government, mortgage industry to announce assistance effort for Fannie Mae, Freddie Mac loans
http://biz.yahoo.com/ap/081111/meltdown_mortgages.html

Step forward definitivno.
Neurednim platišama omogućuje se pomoć u otplati postojećih hipotekarnih kredita.Na CNBC upravo, klijenti će morati plačati max. do 38 % mjesečnih primanja u svrhu otplate kredita. Ostatak će preuzeti država + povećanje roka otplate do 40 godina, što će smanjiti anuitete.
To bi moglo dovesti do pada prisilne prodaje nekretnina u USA, što će smanjiti ponudu, dakle i manji pritisak na cijene nekretnina. Naravno to je pozitivan utjecaj na ciejne derivata…
Reakcija u USa je trenutno smanjenje minusa DOW sa 3,5 % na trenutno oko 1 %.

Analitičari na CNBC-u se slažu, definitivno pozitivan korak prema naprijed. Vidjet ćemo implikacije ovoga narednih dana.
[/quote]

Ljudi misle da ovi poput Plavog, koji se izgleda da ima iskustvo, ali nije tako.
Čovjek se puno puta preračunao, naročito sa INGROm, tako ljudi kažu.

Puno je ljudi slušalo Plavog i gubilo velike novce.
Brzi su dobijali, ali takvih je malo.

Pogledajte rezultate koraka naprijed u Americi naravno.
Prerano si se veselio.
Bez ljutnje, ali nisi mjerodavan da daješ bilo kakve nade.
Vaš link

Ako netko uspije uočiti više od 5 zelenih (+3%) nek javi [lol]



@lopina

Kolega, kad sam govorio o tome da je uz drybulk sad počeo padati i tankerski segment,
mislio sam na vozarine, ne na dionice.


TNPL je pala više od stranih brodara.Pa valjda je ona na svjetskom tržištu i taj pad ili rast vozarina,kao i eventualno smanjenje vrijednosti brodova je već uračunat u sadašnje cijene dionica
stranih brodara,a TNPL je čak diskontirana više od 50% uračunavajući i taj pad.

Ovo je moj prigovor na vaš komentar,reži i bježi.To je trebalo napraviti prije,a možda je sada trenutak upravo suprotan od takve preporuke.Kupuj kada svi prodaju,prodaji kada svi kupuju.
Dali ste se možda zapitali sa ovakvim pisanjem potičete nekoga vlasnika dionice TNPL,koji je već
pretrpio velike gubitke ,da kapitalizira gubitak.A za dva dana bi trebalo doći vjerovatno najbolje
izvješće TNPL za poslovanje u tri kvartala u cijeloj povijesti ove kompanije.

U iznošenju loših vjesti trebate imati mjeru i komentarom ublažiti tu lošu vijest.

.

DOW -4,41%
NASDAQ -4,79%
S&P 500 -4,87%

Sad će odbijanac [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Ako netko uspije uočiti više od 5 zelenih (+3%) nek javi [lol]


Ne budi tako tragikomičan,informacija sa iste stranice;

FTBK 3.43 33.98% 2559095 Top Gainers
FMAR 1.91 26.49% 52073 Top Gainers
LEA 1.75 24.11% 3740404 Top Gainers
CTCM 4.38 18.38% 2144950 Top Gainers
ATAI 5.03 18.91% 100919 Top Gainers
CHIC 8.19 18.80% 1999169 Top Gainers
HTX 19.10 16.39% 1654992 Top Gainers
IPSU 14.19 14.53% 112804 Top Gainers
PLA 1.92 14.29% 309691 Top Gainers
SMG 27.28 14.00% 2774658 Top Gainers
WLB 7.34 12.92% 78864 Top Gainers
GNLB

[shocked]

Aha, stvarno se odbilo [thumbsup]

Dow -411.30 -4.73%
8,282.66

Nasdaq -81.69 -5.17%
1,499.21

S&P -46.65 -5.19%
852.30

Mislim da je sutra vrlo mala šansa da budemo u plusu.

Američke dionice u srijedu potonule 5,2 posto

U srijedu su američke dionice pale treći uzastopni dan zbog usporavanja potrošnje koje je ukazalo da je kreditna kriza daleko od završetka, piše Bloomberg News.

S&P 500 indeks u srijedu je na vrijednosti izgubio 5,19 posto, a Nasdaq Composite indeks izgubio je 5,17 posto. Tijekom zadnja tri dana S&P 500 indeks na vrijednosti je izgubio 8,5 posto, spustivši se 45 posto ispod svoje rekordne razine iz listopada prošle godine. Energetske dionice u sastavu S&P 500 indeksa potonule su 7,3 posto, a proizvođači sirovih materijala 6,4 posto.

Cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru s isporukom u prosincu na robnoj burzi u New Yorku u trenutku pisanja teksta pala je za 6,07 posto, na 55,73 američka dolara. Indeks financijskih dionica u sastavu S&P 500 indeksa skliznuo je 6,9 posto, spustivši se najniže od 1996. godine, a od početka godine na vrijednosti je izgubio 57 posto. S&P 500 indeks IT dionica skliznuo je 5,1 posto, na najnižu razinu od 2003. godine.

Dionica American Express Co. na vrijednosti je izgubila 10 posto zbog vijesti da će poduzeće možda trebati državnu pomoć da prebrodi financijsku krizu. Citigroup Inc. i indeks financijskih dionica u Standard & Poor’s 500 indeksu skliznuli su najniže u zadnjih 12 godina nakon što je riznica američkog ministarstva financija odbacila plan otkupljivanja loših hipotekarnih zajmova i usredotočila se na potrošačke kredite. Morgan Stanley je na vrijednosti izgubio 15 posto.

Best Buy Co., najveći prodavatelj elektroničke opreme, na vrijednosti je izgubio 8 posto nakon priopćenja da će pasti njegova neto dobit. Occidental Petroleum Corp. izgubila je na vrijednosti 11 posto nakon što je cijena sirove nafte potonula ispod 56 američkih dolara za barel. AK Steel Holding Corp., četvrti po veličini američki proizvođač čelika, na vrijednosti je izgubio 25 posto.

“Teško je pobjeći od tutnjave negativnih vijesti. Priopćenje Best Buy-a sugerira da osobna potrošnja snažno usporava”, izjavio je Liam Dalton koji kao izvršni direktor u Axiom Capital Managementu upravlja sa 1,3 milijarde američkih dolara (PD)

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Crude futures drop 5% to close near a 22-month low
Energy Department trims outlooks, sees 2009 average oil price of $63.50

Vaš link

Hmm… ajd bar ćemo se jeftino voziti iako si nećemo moći priuštiti ni ćevape… [lol]

Samo vi plašite ,ostalo vam je još par mjeseci da plašite. [wink]

SAM PROTIV SVIH

rovadC, 13.11.2008. u 05:16
Mr. Paulson said he would continue to resist efforts to force banks to lend the money they receive from Treasury.
"No one wants to push anyone to make a loan they don’t want to make," he said, adding that "creating confidence in the banks and having the banks be well-capitalized is the most important thing you can do."

Vaš link

Izgleda da se s bankama i međusobnim povjerenjem nije ništa do sad bitnog napravilo. Očekivao sam ipak da će to brže riješiti. Nažalost bez toga nema nikakovog oporavka.
Optimista sam glede toga i Paulson će to rješiti. Ovakav bankarski kaos ipak ne može dugo potrajati.


DOW -4,41%
NASDAQ -4,79%
S&P 500 -4,87%

Sad će odbijanac [bye]

Da, da, evo samo što nije! [sad] [cry]

New Report

Close