Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja prenesem vijest da je Warrenova firma treći kvartal završila sa 77% manjom dobiti a mig meni veli da ja učim Warrena ulaganju.
Da ja učim Warrena ulaganju nebi on sad bio 77% u minusu nego bi bio u plusu,kao i ja.
Ajmo mi radije o ozbiljnim stvarima.
Recimo decoupling.Nama je mig obećao decoupling ali izgleda da ništa od toga.
Inače kolega mig je priznati teoretičar.
Nego mig, kad će taj odbijanac?
Još uvijek čekamo tvoj obrnuti h&s, majku mu staru, pa nikako da dođe.
Crobex i Dow već promjenili 36 patterna a naš mig još čeka obrnuti h&s.
Što se tiče tvojih kupovina na dnu mislim da ne treba trošiti previše riječi.
Pa brate mili ti si toliko dionica kupio na dnu, i to toliko puta, da je jedno vrijeme čak došlo do nestašice dionica na tržištu.
Sva sreća da se PBZ Equity odlučio iskrcavati jer ja ne znam od koga bi ljudi kupovali.
Vipy, daj nam malo izračunaj dcf KODT-a.
Čujem da kad si ti kupovao na 3000 da je KODT ustvari vrijedio 10 000.
To je fakat bio dobar deal.
Čestitam.
Vas dvojica bi trebali osnovati fond.
Prirodno ste talentirani

[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Ja prenesem vijest da je Warrenova firma treći kvartal završila sa 77% manjom dobiti a mig meni veli da ja učim Warrena ulaganju.
Da ja učim Warrena ulaganju nebi on sad bio 77% u minusu nego bi bio u plusu,kao i ja.
Ajmo mi radije o ozbiljnim stvarima.

Ima manju dobit ali nije u minusu.
Izvrćeš stvari i padaš u kontradikciju.

@savarakatinis

To još nisam vidio, ocjena moderatora 1%.
O čemu se tu radi?
Da li su moderatori procijenili da si ti najlošiji forumaš, ili ..?
Na koliko se čeka Crobex?
500?
Možeš li molim te dati svoje povijesno viđenje situacije sa Crobex-om recimo za jedno par godina….kada bude pisalo, ako bude… Crobex u 2008. pao recimo 60%. koje će biti objašnjenje?
Zašto?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Ja prenesem vijest da je Warrenova firma treći kvartal završila sa 77% manjom dobiti a mig meni veli da ja učim Warrena ulaganju.
Da ja učim Warrena ulaganju nebi on sad bio 77% u minusu nego bi bio u plusu,kao i ja.
Ajmo mi radije o ozbiljnim stvarima.

Ima manju dobit ali nije u minusu.
Izvrćeš stvari i padaš u kontradikciju.
[/quote]

77% je u minusu u odnosu na treći kvartal 2007.
Što je tu nejasno?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ako je ententinus prenio samo info o rezultatima Warrenove firme onda je u pravu i nije ga učio…ali to nije razlog da se iznosi "šporka roba" već je puno važnije da se kolege pomognu sa informacijama ne bi li se šta lakše prebrodila ova teška vrimena. Moje skromno mišljenje da top 10 sa visokom točnošću predočava naša predviđanja i procjene pojedinaca sa svojim portfeljima, ljutili se oni ili ne… [cool]


@savarakatinis

To još nisam vidio, ocjena moderatora 1%.
O čemu se tu radi?
Da li su moderatori procijenili da si ti najlošiji forumaš, ili ..?
Na koliko se čeka Crobex?
500?
Možeš li molim te dati svoje povijesno viđenje situacije sa Crobex-om recimo za jedno par godina….kada bude pisalo, ako bude… Crobex u 2008. pao recimo 60%. koje će biti objašnjenje?
Zašto?

Da, kolega Plavi ja sam vam najgori forumaš.
Pa vi bar znate koliko sam loš, pa družili smo se godinama ovdje , udarali temelje ovog foruma.
A oni me za nagradu ocrne po medijima, rašire glasine, podijele ocjene i ostave me na milost i nemilost našem pravosuđu za koje znate kako je nedjelotvorno.
I tako vam to obično završi po principu "Dva loša ubiše Miloša".
No, ne žalim se.
Još uvijek ima divnih ljudi na ovom forumu koji znaju prepoznati istinske vrijednosti i koji su mi podrška i ne padaju pod utjecaj zlih i jalnih ljudi koji su popušili puno novaca pa bi sad i da mi ostali popušimo.
Ali neće ići.
Što se tiče Crobexa,meni je potpuno svejedno na koliko će.
Ja sam ovdje ionako jer imam viška vremena i novaca.
A moram priznati da postaje jako dosadno i predvidljivo.
Sva sreća da sam se primio realnog sektora pa tu nalazim izazov.
A trenutno stanje u stvarnoj ekonomiji je toliko loše da se nitko niti ne usudi o tome pričati

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

@ententinis

Kolega, ne znam na što mislite, niste pisali kada sam ja pisao u počecima foruma, barem se ja ne sjećam, ali je nick otvoren u samom početku, da..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Sva sreća da sam se primio realnog sektora pa tu nalazim izazov.
A trenutno stanje u stvarnoj ekonomiji je toliko loše da se nitko niti ne usudi o tome pričati

Rezultati 3Q koma to si htio reći.
Na svu sreću tu nisi u pravu.


Ja prenesem vijest da je Warrenova firma treći kvartal završila sa 77% manjom dobiti a mig meni veli da ja učim Warrena ulaganju.
Da ja učim Warrena ulaganju nebi on sad bio 77% u minusu nego bi bio u plusu,kao i ja.

Dakle, ako sam dobro razumio, da je njegova firma treći kvartal završila sa 77% većim gubitkom, on bi sada bio 77% u plusu.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Isto tako sam među prvima pisao i na temi tehnička analiza ali vidim da i toga nema više.

Nije tema izbrisana, samo ste toliko često pisali na njoj da se zagubila.
Skoro 10% postova na toj temi su tvoji postovi…

Vaš link

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



@Mig

bravo za ove postove! Stotke od mene!

Sorry stari , od mene samo jedinice. [bye]

Izgleda da osobni animoziteti isključuju bilo kakvu razumnu komunikaciju. A ima se stvarno puno toga, bar pokušati, pojasniti.
Pokušao sam vam staviti bubicu u uho glede 3Q GDP-a i 9. i 10. mjeseca nezaposlenosti i gospodarstva u USA koje je presudni čimbenik svjetskog gospodarstva, a sve kroz prizmu štrajka u Boeingu koji je počeo 6.9. a završava sutra. Dakle okruglo 2 mjeseca američko gospodarstvo je trpilo posljedice štrajka i normalno je da se sve to i reflektira kroz brojke.

Evo par činjenica.
Dva mjeseca 27.000 radnika Boeinga nije primalo plaću; prosječna plaća u Boeingu 9.000 dolara mjesečno.
Ukupno 486 milijuna dolara smanjena primanja.
Na Boeing direktno vezano oko 175.000 radnika kod kooperanta. Prosječna stopa otpuštanja minimalno 30% što je daljnjih 52.500 nezaposlenih. Uz prosječnu plaću od 7.000 dolara to daje daljnjih 735 milijuna dolara smanjenih primanja. Na to bi još trebalo dodati smanjenje u ostalim djelatnostima koje nisu povezane direktno na Boeing.

Glede utjecaja na GDP Boeingovi dnevni gubitci su bili oko 100 milijuna dolara. Dakle na godišnjoj razini oko 36 milijardi dolara. Gubitci kod kooperanata nek su polovica od toga već dolazimo na cifru od 54 milijarde dolara. I to bez utjecaja na ostale grane gospodarstva.

Pitanje je jednostavno: Što će se dogoditi kada se radnici Boeing sutra vrate na posao?
Kakve će biti posljedice na gospodarstvo?

New Report

Close