Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moguci problemi Obame kao predsjednika

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


danas na TXT najavljen svjetski samit gdje bi trebale biti usvojene mjere za spas svjetskog gospodarstva, ali to je tek za 23. veljače 2009., nakon Obamina preuzimanja vlasti
jesu oni ludi? to je tek za 3 mjeseca!! pa što će biti s burzama do tada? potonit ćemo kao kamen, jao si ga nama

Ne znam šta oni prate, ali je činjenica da je danas i sutra sastanak ministara financija i guvernera banaka grupe G20 u Sao Paolu. Zadatak im je pripremiti materijale za sastanak na vrhu koji će se održati 15. i 16. ovog mjeseca u Washingtonu. Nakon toga ide operacionalizacija zaključaka; većinom u smjeru hitnih mjera i drastičnih izmjena u načinu funkcioniranja i kontrolinga financijskih institucija.

Dobar dan.

WASHINGTON (AP) – "Regulators shut down Houston-based Franklin Bank and Security Pacific Bank in Los Angeles on Friday, bringing the number of failures of federally insured banks this year to 19."

Berkshire quarterly net income falls 77%

"Berkshire Hathaway said late Friday that third-quarter net income came in at $1.06 billion, or $682 per class A share, down 77% from a year earlier."

E moj Warrene, još malo pa će tebe trebati spašavati od bankrota. [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



danas na TXT najavljen svjetski samit gdje bi trebale biti usvojene mjere za spas svjetskog gospodarstva, ali to je tek za 23. veljače 2009., nakon Obamina preuzimanja vlasti
jesu oni ludi? to je tek za 3 mjeseca!! pa što će biti s burzama do tada? potonit ćemo kao kamen, jao si ga nama

Ne znam šta oni prate, ali je činjenica da je danas i sutra sastanak ministara financija i guvernera banaka grupe G20 u Sao Paolu. Zadatak im je pripremiti materijale za sastanak na vrhu koji će se održati 15. i 16. ovog mjeseca u Washingtonu. Nakon toga ide operacionalizacija zaključaka; većinom u smjeru hitnih mjera i drastičnih izmjena u načinu funkcioniranja i kontrolinga financijskih institucija.
[/quote]

Točno je što kažeš sava, ali točno je i ovo od dynamita.
Ovo što ti spominješ su u biti pripreme za taj svjetski summit krajem veljače 2009. jer se bez Amerike ne može ništa bitnoga napraviti osim vatrogasnih mjera koje svaka država poduzima u svom dvorištu. Problem je što Obama tek u siječnju stupa na dužnost, zatim će donijeti program za pomoć Americi, a tek onda je taj svjetski summit. Prvi rezultati svega toga vidjet će se (ako uopće?) tek u drugoj polovini 2009.
Nisu baš vesele perspektive. Najbolje bi bilo ugasiti comp i izbjegavati praćenje bilo kakvih vijesti o burzama i gospodarstvu u idućim mjesecima.

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Samo nek zatvaraju banke,sav kukulj treba povadit..Warren je netko za kog se ne trebas brinuti.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Samo nek zatvaraju banke,sav kukulj treba povadit..Warren je netko za kog se ne trebas brinuti.

Ne brinem se ja za njega, kolega, nego za one jadnike koje je Warren navukao na kupovinu dionica svojim stalnim istupanjem u medijima kako je ono bilo dno i kako su dionice jako jeftine i kako je najgore iza nas i kako treba imati povjerenja u financijski sustav itd,itd.
Od kad je on to izjavio ljudi su izgubili milijarde dolara a izgubit će još

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Tranzicija je počela i nema nikakvih sporova. Obamin i Bushov tim skupa rade, nema razmimoilaženja glede mjera koje treba poduzeti. S druge strane Pelosi će u najkraćem roku skupiti sazvati Kongres, amjere teške cca 100 milijardi dolara bi bile već slijedeći mjesec donesene.
Također velika injekcija kapitala u Detroit, plus porezno rasterećenje. Sve piše na WSJ, MW…


Dobar dan.

WASHINGTON (AP) – "Regulators shut down Houston-based Franklin Bank and Security Pacific Bank in Los Angeles on Friday, bringing the number of failures of federally insured banks this year to 19."

Berkshire quarterly net income falls 77%

"Berkshire Hathaway said late Friday that third-quarter net income came in at $1.06 billion, or $682 per class A share, down 77% from a year earlier."

E moj Warrene, još malo pa će tebe trebati spašavati od bankrota. [bye]


http://www.berkshirehathaway.com/qtrly/3rdqtr08.pdf

Mean people suck and nice people swallow!

kolege ima tko kakav fini člančić o tome kakve i kolko česte su recesije bile kad USA nije imala centralnu banku?

Pad proroka: Ogroman pad dobiti Buffetove tvrtke

Berkshire Hathaway, investicijska tvrtka najbogatijeg čovjeka na svijetu Warrena Buffeta, prijavila je golemi pad dobiti u trećem tromjesečju, javlja Bloomberg.
Buffetova tvrtka tako bilježi čak 77-postotni pad dobiti u trećem tromjesečju, pa tako njezina dobit iznosi "samo" 1,06 milijardi dolara u odnosu na 4,55 milijardi iz istog razdoblja prošle godine.

Radi se o četvrtom uzastopnom kvartalnom padu dobiti ovog investicijskog diva, pri čemu je operativna dobit osiguravateljskog dijela Buffetove tvrtke zabilježila najveći pad, za čak 83 posto.

Ukupni prihodi Berkshire Hathawaya pali su za 7 posto, na 27,93 milijardi dolara, a operativna dobit za 18 posto na 2,07 milijardi dolara.

Warren Buffet, ikona Wall Streeta kojeg su odavno prozvali "prorokom iz Omahe", napisao je u jučerašnjem izdanju New York Timesa kako je "financijski svijet u potpunom neredu".

Buffet sugerira kupnju dionica američkih kompanija: "Osobno sam kupovao američke dionice. Govorim o kupnji za vlastiti račun, na kojem ranije nisam posjedovao ništa drugo doli američki državnih obveznica. Budu li cijene i dalje ovako atraktivne, moja imovina koja nije u Berkshireu sastojat će se 100 posto od američkih dionica".
Business.hr

A Buffet je Obamin financijski savjetnik!? Što onda svijet može očekivati od Obame? Bojim se da će biti [bye] Buffet i [bye] Obama

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

ne cvatu ruže ni GM-u

Kvartalni gubitak GM-a 2,5 milijardi dolara

Najveći američki proizvođač automobila General Motors jučer je izvijestio o kvartalnom gubitku te je upozorio da bi početkom sljedeće godine mogao ostati bez gotovine.

Neto gubitak navedenog autoproizvođača u trećem je kvartalu iznosio 2,5 miljardi dolara, što je mnogo veći gubitak od konkurentskog Forda koji je izvijestio o gubitku od 129 milijuna dolara, prenosi Reuters. GM je također izjavio da se potreba za gotovim novcem povećala na 6,9 milijardi u četvrtom tromjesečju, te da će vladina pomoć biti ključna za izbjegavanje kolapsa, zbog usporavanja gospodarstva i kreditne krize. Zbog pogoršanja gospodarskog stanja u SAD-u, GM je zabilježio 50-postotni pad prodaje u listopadu, dok je prodaja Fordovih vozila pala za 30 posto. GM je također naglasio da odustaje od preuzimanja manjeg rivala Chryslera. (PD)

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!


EU i USA završili s +2% do +3% a mi ostali u minusu. Uopće ne sumnjam da ćemo u ponedjeljak skupa s njima u minus jer kao padaju oni pa ćemo i mi. Fascinantno je to kako ih nikad ne pratimo u rastu, ali u padu ne da ih pratimo nego ih još i preskočimo, da se vidi tko su face [angry]

e pa kak da ih pratimo u rastu kad se ZSE zatvara popodne u 16 …
a WALL se u to vrijeme otvara (pola sata prije)
pratit ćemo mi amere i u rastu ali samo ako ako budu rasli 3 dana za redom…i ako im futuresi budu zeleni po mogučnosti cijeli dan od 10 -16 po našem vremenu….sva tri dana…hhhhehh

New Report

Close