Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidit ćemo na kraju dana, al britanci i njemci redovito ispadnu najveća telad……..u ovom dijelu europe.

Ma taj BLS report uvijek fulava… Nebuju oni nikad pogodili. Ili ce podbacit ili prebacit. Imaju problem sa malim poduzetnicima, njihovi podaci kasne. Onda koriste neku statisticku metodu da to ispeglaju, ali metoda im je malo optimisticna. Recimo ispada da su mali gradjevinari skoro cijelu godinu neto dodavali poslove… Vrlo optimisticno. Jednom kad to pogode, taman ce im okrenut trend, pa ce racunat godinu dana da otpustaju, dok ce ovi dodavat poslove. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Anyway, nezaposlenost je "trailing indicator". Iliti kasni za stanjem. Da su u recesiji to su vec skuzili. I burze im imaju to uracunato. Sad se samo mogu cijenkat koliko duga i teska ce biti recesija.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pending Home Sales m/m -4.6%, ocekivano -3.4%, prosli mjesec +7.5%

Nista interesantno IMHO… Odoh, ima pametnijih stvari od ovih Amerikanaca koji su izgleda Wall Street sagradili na indijanskom groblju…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ford kvartalni gubitak 2,98 milijardi $… vjerojatno više nego zajednička ovogodišnja dobit svih firmi na našoj burzi… eto kakvo smo mi kikiriki tržište u usporedbi s njima…

Vaš link

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9c108744-d174-4afe-86c8-15ce03cafb93&ref=lastadd

Dolaze bolji dani na WALL STREET-u

Dobar govor Obame; poziv na hitnu akciju.
Najčudnije meni je da se Demokrata zalaže za rezanje poreza.
U svakom slučaju jako dobro primljeno u poslovnim krugovima.

EU i USA završili s +2% do +3% a mi ostali u minusu. Uopće ne sumnjam da ćemo u ponedjeljak skupa s njima u minus jer kao padaju oni pa ćemo i mi. Fascinantno je to kako ih nikad ne pratimo u rastu, ali u padu ne da ih pratimo nego ih još i preskočimo, da se vidi tko su face [angry]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Amerikanci završili u lijepom plusu, sjajan govor Obame. I mene je iznenadilo to šta se zalaže za rezenje poreza. Mislim da nas sljedeći tjedan očekuje malo više zelenila nego ovaj.

..........................................................................................

Dow 8,943.81 +248.02 +2.85%

Nasdaq 1,647.40 +38.70 +2.41%

S&P 500 930.99 +26.11 +2.89%

A kako ce to nama pomoci…BSN ili SH ? [kiss]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

danas na TXT najavljen svjetski samit gdje bi trebale biti usvojene mjere za spas svjetskog gospodarstva, ali to je tek za 23. veljače 2009., nakon Obamina preuzimanja vlasti
jesu oni ludi? to je tek za 3 mjeseca!! pa što će biti s burzama do tada? potonit ćemo kao kamen, jao si ga nama

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


danas na TXT najavljen svjetski samit gdje bi trebale biti usvojene mjere za spas svjetskog gospodarstva, ali to je tek za 23. veljače 2009., nakon Obamina preuzimanja vlasti
jesu oni ludi? to je tek za 3 mjeseca!! pa što će biti s burzama do tada? potonit ćemo kao kamen, jao si ga nama

Lako za burze, sto ce biti sa svjetskim gospodarstvom!?

Sto se tice nas, dobro za pogledat:

http://tinyurl.com/64tvdg

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close