Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U Japanu se, zbog blagdana, danas ne radi.


Isprike!
Mea culpa.

nakon jakog rasta od prošlog tjedna, EU nastavlja zeleno:

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Azija također u zelenome, futuresi isto tako… valjda je vrijeme da trtaroši na ZSE konačno počnu trošiti novčeke od INE :-))

DAX je probio 5000! [thumbsup]

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen


nakon jakog rasta od prošlog tjedna, EU nastavlja zeleno:

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Azija također u zelenome, futuresi isto tako… valjda je vrijeme da trtaroši na ZSE konačno počnu trošiti novčeke od INE :-))

Pa kupuj kada ti je tako sve zeleno, samo kupuj, izvoli kupi, a da nagovaraš druge da troše svoj novac upravo sada, mislim da svatko ima svoju glavu da odluči!

Moje mišljenje, da, da, samo čekaju da kupe, evo , još nakon tvoje sugestije da dobiju dozu hrabrosti
, evo, samo što nisu …



nakon jakog rasta od prošlog tjedna, EU nastavlja zeleno:

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Azija također u zelenome, futuresi isto tako… valjda je vrijeme da trtaroši na ZSE konačno počnu trošiti novčeke od INE :-))

Pa kupuj kada ti je tako sve zeleno, samo kupuj, izvoli kupi, a da nagovaraš druge da troše svoj novac upravo sada, mislim da svatko ima svoju glavu da odluči!

Moje mišljenje, da, da, samo čekaju da kupe, evo , još nakon tvoje sugestije da dobiju dozu hrabrosti
, evo, samo što nisu …
[/quote]
Kolega Mamus kada već pišete na ovoj temi ajde nam molim Vas recite kada dolazi nova opasna izvješća u USA???

Nema ih na vidiku, tek za 2 tjedna, a dali imate ideje gdje će do tada biti DJ i svijet?

Kako stvari stoje Obama dobiva izbore, te u tome slučaju imat ćemo jedno bežanje up up up, jedino ako Mcain nekako dobije izbore onda očekujte nemire u USA i pad indexa.

Sve dok ne dođu nove loše vijesti ide USA a za njima i svijet up up up i to je normalno.
Veli Vlad korekcija nije gotova, pa nikada i nije, ide up up down dwon, ali za sada idemo up.

Valjda će se i to reflektirati na ovu hrpu jada i lopovluka kojom upravlja Dinko zvanu CROBEX

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

lako čemo mi s opasnim izvješčima iz USA ali što da radimo s ovime

Nakon najgoreg mjeseca u povijesti burze fondovima ispražnjeni portfelji

Business.hr/Hina

Smirivanje donedavno izrazito visoke volatilnosti i niska likvidnost osnovna su obilježja prošlotjednog trgovanja na Zagrebačkoj burzi, pri čemu je Crobex indeks zaključio tjedan gotovo bez promjena.
Nakon što je početkom tjedna u jednom trenutku pao na 2032 boda, najnižu razinu od sredine siječnja 2006., Crobex indeks bilježio je u drugom dijelu tjedna blage dobitke, tako da je u petak dosegnuo 2192 boda, što je samo 0,05 posto manje nego tjedan dana prije.
Smirivanje naglih oscilacija cijena dionica bilo je popraćeno i smanjenjem redovnog prometa dionicama, koji je iznosio 284 milijuna kuna, što je za trećinu manje nego u prethodnome tjednu.

"Protekli tjedan na domaćoj burzi obilježila je znatno niža likvidnost nego u tjednu ranije. Razlog tome treba prvenstveno tražiti u financijskoj slabosti mješovitih i dioničkih otvorenih investicijskih fondova, koji nakon velikih rasprodaja proteklih mjeseci imaju svega oko 7 milijardi kuna vrijednu imovinu, od čega oko 800 milijuna do 1 milijardu vrijednosti domaćih dionica", ističe Tihomir Antunović, investicijski savjetnik u brokerskoj tvrtki Agram brokeri.

U proteklih godinu dana imovina otvorenih investicijskih fondova s javnom ponudom smanjila se s otprilike 25 na oko 8 milijardi kuna. Procjenjuje se da od ukupnog smanjenja imovine za 17 milijardi kuna, oko 7 milijardi kuna predstavlja pad vrijednosti financijske imovine u portfeljima, a oko 10 milijardi kuna predstavlja izravno povlačenje uloga.

Sličan scenarij predviđa se sada i na razvijenim tržištima za industriju hedge fondova. Stoga je za očekivati kako će se na inozemnim tržištima nastaviti rasprodaja financijske imovine te daljnji negativan smjer kretanja cijena, napominje Antunović…

mirovinci ne kupuju već danima, bit če da čekaju crobex na 2000 ili ispod, izgleda da samo mi mali kupujemo [embarass]

Čuvajte hlače da ne odu i gaće!

Futurusi crveni,evropa sve više crvena [angry] Taman sam htio mjenjati avatar,svidja mi se jedan s rogovima.Dobro da nisam. [bye]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Watchlist for November 3, 2008

Gapping Down

Select oil/gas names showing weakness with crude lower: BP -3.4%, RDS.A -2.8%, TOT -2.5%… Select financial stocks trading lower: AEG -5.6%, NCC -5.6%, UBS -5.3%, STD -4.7%, CS -3.1%, LYG -2.8% (Lloyds TSB could face rival bid for HBOS: Newspaper – Reuters), BAC -1.1%… Other news: VSE -60.4% (preparing to file for bankruptcy protection – WSJ), ATRC -26.5% (announces investigation by the Department of Justice; also downgraded to Hold at Roth), VOD -6.9% (still checking for anything specific), CEG -1.3% (provides update on liquidity and strategic initiatives)… Analyst comments: FDRY -3.7% (downgraded to Hold at Kaufman), PTEN -3.5% (downgraded to Underweight from Neutral at JP Morgan), IP -2.7% (downgraded to Neutral at Goldman – DJ), BA -2.1% (added to Convictiontion Sell List at Goldman – DJ), CIEN -1.9% (downgraded to Underweight at Merrill).

Gapping Up

In reaction to strong earnings/guidance: SOL +19.4%, DRYS +17.0%, OSK +11.0%, GT +9.9% (light volume), DAC +2.9%, STO +2.5%, PMI +2.4%… M&A news: UBB +15.7% and ITU +9.8% (Itau, Unibanco announce merger – DJ)… Select drybulk shipping names trading higher following DRYS and DAC results: TBSI +11.0%, EXM +8.8%, DSX +8.2%, FRO +5.7%, GNK +3.1%… Select metals/mining names showing strength: BHP +4.4%, GOLD +4.2%, BBL +4.0%, SLV +3.9%, SLW +3.6%, AEM +1.8%, GLD +1.4%… Other news: VMED +30.2% (lenders vote to allow delay of GBP1.66 bln loan repayments – WSJ), HIG +8.9% (comments on capital position; says capital margin would be approx $2 bln at year end), LVS +7.1% (still checking), DPTR +6.2% (Board of Directors to review Tracinda Corporation offer and provide recommendation), NOK +4.2% (still checking for anything specific), MRO +4.0% and BWP +3.7% (Cramer makes positive comments on MadMoney), AIG +3.7% (still checking), BIDU +2.4% (announces $200 mln share repurchase program), MON +1.7% (to invest in technologies for sugarcane with acquisitions of CanaVialis and Alellyx)… Analyst comments: TE +4.0% (upgraded to Buy at KeyBanc Capital Mkts), BIIB +3.4% (upgraded to Outperform at Baird), TSO +2.4% (upgraded to Neutral at JPMorgan), WMT +1.5% (upgraded to Overweight at JPMorgan).

http://tradermike.net/2008/11/watchlist_for_november_3_2008/

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

A zakaj se ne čudim da su ameri već lagano zeleni? Pa ne žele si upropastiti ono kaj su stoljeće i pol delali.
Kod nas je drugi slučaj, imamo one koji nas baš žele upropastiti.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

Izglada da će demokrati u euforiju do kraja dana ?
Dow Jones Industrial Average
(DJI: ^DJI)
Index Value: 9,373.35
Trade Time: 9:43AM ET
Change: Up 48.34 ( + 0.52%)
Prev Close: 9,325.01
Open: 9,326.04
Day’s Range: 9,291.95 – 9,373.35
52wk Range: 7,773.71 – 13,850.90

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

http://www.poslovni.hr/97351.aspx

a kako su nas novinarcici prosli tjedan obasipali s naslovom Pad kreditnog rejtinga HR….
a u tekstu pisalo "razmatra se mogucnost"

zivio senzacionalizam u poslovnom novinarstvu [thumbsup]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


A zakaj se ne čudim da su ameri već lagano zeleni? Pa ne žele si upropastiti ono kaj su stoljeće i pol delali.
Kod nas je drugi slučaj, imamo one koji nas baš žele upropastiti

Firmama će ova kriza bit samo jedna opomena o zaduživanju u povijesti poslovanja. Ako si previše riskirao, sam si se upropastio, radije onda nauči nešto iz ovog.

Zanimljiva je ovo situacija kad su američki i europski indeksi (prvenstveno mislim na dax) volotilniji od crobexa. Mi smo izgleda uzeli pauzu od svega. [rolleyes]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close