Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u 3. kvartalu GDP je u Americi pao za svega 0,3% u odnosu na 2. kvartal
znači stanje gotovo nepromijenjeno u odnosu na prethodni period
usporavanje je dakle skoro neprimejetno
Kakav ce im biti 4q, Božicni šoping ce biti mizeran naspram druge godine,a danas je objava potrosnje i zaduzenosti.

Božicni šoping nemože bit mizeran bez obzira na sve, šoping je smisao života

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

futuresi odrađuju lijep rastući pravac,a burza ih fino prati—lijepo za gledat!Bravo!
http://finance.yahoo.com/echarts?s=ESZ08.CME#chart2:symbol=esz08.cme;range=5d;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined
…a koga da mi pratimo na našoj burzi,odkad se zapucalo…fond menageri i ini zabušavaju…zaokupljeni mafijom….ahhh ta lovvaaa..
,,,svaka sličnost -slučajna- [thumbsup]

POKRET OTPORA

Ovdje upišite svoj komentar…

i eto crobexa na +0,44%. netko je odlično napisao neki dan da je ovo sada stabiliziranje tržišta uz lagani rast tako da više neće biti margin callova, iskrcavanja trejdera, pretjerane psihoze ni euforije. Ovakvim laganim tempom mogli bismo se do kraja godine vratiti na 3000, a nikome se sada ne isplati prodavati kad cijene rastu polako ali sigurno. ako danas prodaš, sutra ti je već malo viša cijena
uz sve ovo nikako ne smijemo zaboraviti fantastične rezultate mnogih HR tvrtki: ZABA, PTKM, KEOI, DLKV, IGH i brojne druge! Mi kao da smo ušli u razdoblje procvata gospodarstva, a ne recesije kakv aje u svijetu [thumbsup]
fundamenti i rezultati poslovanja uskoro će opet biti na cijeni, čim se riješimo ovih paničarskih navika: danas kupi, sutra prodaj s +5% zarade [wink]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Pogledajte današnje naslove
Jamnica povećala dobit na 92,1 milijuna kuna
Dobit Plodina 19 milijuna kuna
Grupa Petrokemija ostvarila gotovo sedam puta veću dobit
IGH ostaje bez projekta zračne luke Zagreb?
Dobit Nexe grupe 149 milijuna kuna
HPB ostvario dobit od 8,8 milijuna kuna
Dobit Francka 39 milijuna kuna
Kraš i Uljanik plovidba popunili trezore
Konzum udvostručio dobit

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Božicni šoping nemože bit mizeran bez obzira na sve, šoping je smisao života

Slažem se u potpunosti. Posebice kada se uzme u obzir činjenica da su Ameri, koji inače vrlo malo štede, u 2Q i 3Q ostavili s strane oko 436,3 milijarde dolara! Zasigurno imaju love na računima da se prepuste blagdanskim šopinzima. Neka od toga potroše cca 25% to će se itekako vidjeti na GDP-u.

Usporena inflacija u eurozoni

Godišnja stopa inflacije u 15-članoj eurozoni u listopadu se spustila na 3,2 posto, pokazuju objavljene prve procjene europskog statističkog ureda Eurostata.

Usporedbe radi, u rujnu je stopa inflacije iznosila 3,6 posto, dodaje se u priopćenju statističkog ureda. Analitičari su predvidjeli da bi pad cijena energenata i usporavanje globalnog rasta mogli dovesti do daljnjeg slabljenja inflacije idućih mjeseci, prenosi Hina. Naftom se u petak na europskim tržištima trgovalo po cijeni od 63 dolara za barel, nasuprot rekordnim razinama od gotovo 150 dolara zabilježenih u srpnju. Prema usklađenim europskim standardima, godišnja stopa inflacije u Njemačkoj, najvećem gospodarstvu eurozone, spustila se s rujanskih 3,0 posto na 2,5 posto u listopadu, što je njezina najniža razina u proteklih više od godinu dana, pokazali su također ovih dana objavljeni podaci. (posl.dnevnik)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

idući tjedan pred kongres ide prijedlog novih mjera za poticaj realnom sektoru
vrijednost paketa u prijedlogu ide do 300 mlrd usd
Ameri se očito ne žele prepustiti recesiji, djeluju na vrijeme
ovakve vijesti ohrabruju ali pozivaju na oprez

Dow 9,410.63 +229.94 +2.50%
Chart for Dow
Nasdaq 1,735.68 +37.16 +2.19%
Chart for Nasdaq
S&P 500 979.36 +25.27 +2.65%
Chart for S&P 500
10 Yr Bond(%) 3.9510% +0.0120

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Kolko god mi blatimo i crnimo sve Ameri nam pokazuju da se iz svog smeća polako koprcaju,neće oni samo tako potpisat kapitulaciju,to možemo samo mi bit.Hrvati su ipak naj……. narod.
Nema se kog optuživat jedino se naoružat strpljenja,ipak smo mi jedna mala zemlja sa Velikim ribama.

Ma Ameri imaju mozak na vrhu države, ameri su lopovi kao i mi ali funkcioniraju, ameri se već solidno izvlače iz ovoga a mi????

***obrisano***

Govorili su nam da padamo radi stanja u svijetu a vidi ih sada???
Sramota.
Jadne li nam države.
Kakva izvješća dolaze na ZSE a ono ništa.
I onda još moramo plačati te iste mirovnike, strava.

POD HITNO MIJENJAT MIROVINSKI SUSTAV. NEMA KAJ MIROVNIK PRODAVATI KAJ JE KUPIO DANAS. MINIMUM 5 GODINA OD DANA KUPNJE NEBI SMIO PRODAVATI DIONICE, A NE KUPOVATI PRODAVATI I TAKO RUŠITI INDEX. PA POBOGU KRCATI SU CASHOM. LOPOVI JEDNI.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close