Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Azijske dionice u petak su pale, tako zaključujući njihov najgori mjesec ikada. Razlog pada njihove cijene prognoza je niže neto dobiti koju će poduzeća ostvariti i pad cijena metala, pišu Bloomberg News.

neka se zna zasto su pale…..IMAJU RAZLOGA DRUKERI!

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Evo me [lol]

Evo Azija se crveni, Evropa otvara u crvenom, futuresi crveni, sad konačno fondovi imaju alibi da nas ruše danas bez obzira što protekla 2 dana jedino mi nismo rasli ali im je valjda bilo neugodno da nas baš u minus tjeraju pa su nas na nuli držali.
zse je uistinu privatna prćija nekoliko menagerčića, mi ostali smo tu samo da popunimo broj, a vanjski investitorima smo presmiješni.

Eto ovaj put predviđam fini minus za danas pa da vidimo.
Ako je do mene (i da mi crobex zadnjih dana kontru tjera) onda možda čak i rastemo danas [lol]
No nebih se za tu slamku držao [wink]

Sumnjam kolega Eropa2 da bi moglo doći do rasta, očigledno je da dolazi faza novog testiranja dna, samo pošto Crobi nije toliko rastao u zadnja 3 dana, tolike su šanse da osjeti tek blaži pad, odnosno daljnju korekciju.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Zna li netko za koliko su pale ili koliko su vrijedile dionce na najnižoj razini za vrijeme krize 1929-1933 u odnosu na najvišu cijenu prije te krize?

Dow Jones je pao s 380 bodova koliko je vrijedio 26.08.1929, na dno od 41.63 bodova 5.07. 1932. Nakon toga je usljedio oporavak s usponima i padovima da bi se na razinu od 580 bodova vratio tek u studenome 1954 godine. Znači oporavak je trajao 22 godine.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

nema greške. danas padamo jer azija je gadno pala, a europa je pola-pola.
ako ništa drugo barem imamo alibi za pad jer azija je jako crvena, pa što bi kod nas bilo bolje.
A i futuresi su crveni. za danas barem postoji alibi pada :):):)

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


nema greške. danas padamo jer azija je gadno pala, a europa je pola-pola.
ako ništa drugo barem imamo alibi za pad jer azija je jako crvena, pa što bi kod nas bilo bolje.
A i futuresi su crveni. za danas barem postoji alibi pada :):):)

Ajde ljudi pišite onako kako je, samo je NIKEI potonuo 5 %, ostali su u plusu do 5%, Europa je li-la, ali su u protekla tri dana išli gore. a i Ameri su završili u plusu, tako da danas u najgorem slučaju trebali bi biti kao i jučer, u blagom plusu….

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Neznam za danas, ali ću vam dati povijesni graf dow-a iz kojeg se lijepo vide stepenice. Kad se graf strmopizdi dolje (kao u sadašnjem slučaju) treba mu godina do 3 da se vrati na ATH razine prije slobodnog pada. To bi u slobodnom prijevodu značilo da smo u najgorem slučaju 1.1. 2012. na razinama iznad 14k a naš grobi bi bio oko 5500.

Izuzetak je naravno kriza tridesetih gdje je trebalo 20 i kusur godina da se oporave tržišta, ali tu je bio i čičica s muha brčićima i svjetski rat bio u pitanju što su u svakom slučaju izvanredne okolnosti.

Evo i grafa

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Iskreno po ovom otvaranju Evrope danas je apsolutno sve moguće kod nas.
Nema smisla ni razbijati glavu predviđanjima.
Poslije izbora u USA i odgovora Dow-a na rezultate svi ćemo biti mnogo pametniji bar što se svjetskih trendova tiče i nadati se da po koji pozitivan val i nas zahvati [thumbsup]


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Zna li netko za koliko su pale ili koliko su vrijedile dionce na najnižoj razini za vrijeme krize 1929-1933 u odnosu na najvišu cijenu prije te krize?

Dow Jones je pao s 380 bodova koliko je vrijedio 26.08.1929, na dno od 41.63 bodova 5.07. 1932. Nakon toga je usljedio oporavak s usponima i padovima da bi se na razinu od 580 bodova vratio tek u studenome 1954 godine. Znači oporavak je trajao 22 godine.
[/quote]
To znači bude li trećeg svj. rata ameri će se oporaviti tek 2031.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Jučer su bosanci, srbi, crnogorci i i makedonci bili u minusu.

Još smo mi jučer pokupili balkansko vrhnje.


Nikkei 225 8,576.98 2:00AM ET 452.78 (-5.01%)
Europa u minusu malo jačem.

Bez zezancije mislim da bimi mogli danas gore.

ja mislim da bi mogli doli jos jace od europe jer kod nas se ocito ceka da neko pocrveni pa da mi imamo razlog padati..dobro je neko napisao da bi sljedece nakon borbe sa mafijom trebalo malo viditi kako stoje stvari i na zse ako i tamo ne vlada mafija

idući tjedan će bit bolje...

u 3. kvartalu GDP je u Americi pao za svega 0,3% u odnosu na 2. kvartal
znači stanje gotovo nepromijenjeno u odnosu na prethodni period
usporavanje je dakle skoro neprimejetno

New Report

Close