Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


bok,

sto ce ameri napraviti danas?
jel zna itko?
a ako padnu ocemo li i mi pasti sutra?

ja sam mislila nesto kupiti, ali sad ne znam hocemo li rasti, pa se ne bi htjela zeznuti…
[smiley]


TO SAM BOG ZNA…
i danas smo trebali ak se usporedjujemo sa DAX-om ili DOW od jucer…a i od danas…
no izgleda da volimo crvenu boju…CRVENO JE BOJA LJUBAVI!!
zato kad padamo to radimo sa stilom.
[wink]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

danas mozda i nisi trebala al jucer i u petak ko nije kupovo, neka rade ugasi komp i ne gleda vise ikakav oblik shortanja. Bez uvrede ljudima koji se ne bave spekulacijama

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!




Pretpostaviti koliki će biti GDP u 3Q je vrlo težak posao, to pokazuju i vrlo velike razlike izneđu pojedinih projekcija. Npr netko kaže -2% a netko kaže +2%. Konsenzus je oko -0,5%.
Međutim ja mislim da bi mogao biti pozitivan jer se smanjio deficit, a istovremeno je došlo do jačanja zaliha. Također došlo je i do pada cijena.

Da se nadovežem na ovo. Već tri kvartalna izvještaja se priča o negativnom GDP-u u USA, a on nikako da stigne. I svaki put su rezultati bolji od očekivanja. Pa me tako ne bi začudilo ni da se sutra ne ispune očekivanja.
[/quote]

Loš rezultat, tj puno niže od 2Q je već ukalkuliran u cijene. Ako bude bolji od očekivanog moglo bi značiti da se u 4Q neće nastaviti neg trend, a to znači da će DJ brzo na stare visine.
[/quote]

Kad tebe čujem, odma znam di bi mi mogli sutra krenuti.
Inače najavljuju jako loše 4Q.

FED FUNDS RATE -0.5% to 1%

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Europe

lololllll
danas su bila neka izvješća i sva su bila puno puno bolje od očekivanih…
kamata je smanjena….

sutra bdp i to je to…
samo da ameri danas ne polete previše…bilo bi čak boljeda budu 2% u minusu pa onda sutra opet 5% gore…hehehehehheheheh

čekamo 9 h da vidimo zatvaranje…
pozz i uživajte

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


FED FUNDS RATE -0.5% to 1%

zemo ovo je izvrsna vijest samo kad bi sutra bila jos dobra mislim da bi to bilo to,idu izbori,nova nada… [thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada



FED FUNDS RATE -0.5% to 1%

zemo ovo je izvrsna vijest samo kad bi sutra bila jos dobra mislim da bi to bilo to,idu izbori,nova nada… [thumbsup]
[/quote]

Ameri nisu baš oduševljeni, očekivali su (možda malo iracionalno) rezanje od 1%…

Vaš link

Vaš link

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Mislim da je apsurdno i bezpredmetno govoriti o krizi u SAD!

[color=blue][/color]vizionar

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Hmmm… s obzirom kako dolar klizi dole ocigledno je da se nesto zna samo je pitanje sta… od 1.23 evo ga dosa je nadomak 1.3 prema euru i to sve u jednom danu… sa naglim padom burze koliko pratim doslo je i do njegovog naglog jacanja… znaci li to da vrijedi i obratno… ko ce to znat… mozda ovi sta se razumu u analize… sta se tice minusa i plusa… odavno su minusi kod svih samo kome manji kome veci… nego vjerovatno bi se i neko iz fondova treba malo zabrinit za svoje zdravlje kad vec ne brinu za ono za stabi trebali… nasem narodu nije u krvi da se baca i vjesa kad burza rikava ka ameri… ali da nadu krivca i da ga nabiju sakom, kolcem, sabljom ili metkom… o to daaaaaa…. ebate zamislite da se to desi sa bar jednim od fondovskih managera… nudim okladu da bi crobex bija u zeleno bar sljedecih mjesec dana bez obzira na okolnosti u svijetu… i ps zar zbilja mislite da ce ameri dozvolit da izvjesca u ovim okolnostima budu negativna ???

Dolar klizi jer se znalo da danas FED reže kamatne stope po našem vremenu u 19:15 i to
se već dogodilo, odrezano za 0.5% …

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

oprostite ali još nisam načisto s tim, kako FI američkih firmi može utjecati na kretanje indeksa i cjena firmi u hrvackoj?
Ajde, koliko toliko mi klapa priča oko banaka i financ. sektora, ali ovo….bojim se da govorimo o kruškama i jabukama, ili?!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

oprostite ali još nisam načisto s tim, kako FI američkih firmi može utjecati na kretanje indeksa i cjena firmi u hrvackoj?
Ajde, koliko toliko mi klapa priča oko banaka i financ. sektora, ali ovo….bojim se da govorimo o kruškama i jabukama, ili?!

Pročitaj zadnjih 100 stranica ove teme, siguran sam da se na bar 20 od njih pisalo o tome…

Pork Bellies (CME) +0.58 10/29 1:59pm
[thumbsup]

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0

New Report

Close