Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



It was the longs getting out,’‘ says Fleckenstein. “Probably the insiders.
…"

a što si mislio, da shorteri izlaze dok pada cijena ? smanjuju si zaradu? [undecid]
[/quote]

Ajde procitaj malo bolje o cemu je rijec…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Fondovi nas danas fino nasankali, cijela Evropa na +4 do +5%, a mi jedva iznad nule, tja!

Topi se minus na DOW, samo polako ekipa, bice joše jedna livada danas, kad FED oznani rate cut..
http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI
U najgorem slucaju sitni minus, posle ovakvog ralliya jucer i ocekivan.. Vidjecemo..Uf..DOW je vec u plusu, veli CNN.. [thumbsup]




It was the longs getting out,’‘ says Fleckenstein. “Probably the insiders.
…"

a što si mislio, da shorteri izlaze dok pada cijena ? smanjuju si zaradu? [undecid]
[/quote]

Ajde procitaj malo bolje o cemu je rijec…
[/quote]

ne znam što su htjeli reći s ovime … kada cijena pada, longaši izlaze da bi smanjili gubitke …
koliko je u igri shortera u tom trenutku … po meni nebitno …
ako ih je bilo manje nego inače, znači da nisu očekivali ovakvu situaciju …

I love the Smell of Profits in the Morning

A zasto su onda zabranjivali short selling, ako je problem u tome sto ovi long izlaze? Sto nisu zabranili prodaju? [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Pretpostaviti koliki će biti GDP u 3Q je vrlo težak posao, to pokazuju i vrlo velike razlike izneđu pojedinih projekcija. Npr netko kaže -2% a netko kaže +2%. Konsenzus je oko -0,5%.
Međutim ja mislim da bi mogao biti pozitivan jer se smanjio deficit, a istovremeno je došlo do jačanja zaliha. Također došlo je i do pada cijena.

Da se nadovežem na ovo. Već tri kvartalna izvještaja se priča o negativnom GDP-u u USA, a on nikako da stigne. I svaki put su rezultati bolji od očekivanja. Pa me tako ne bi začudilo ni da se sutra ne ispune očekivanja.
[/quote]

Loš rezultat, tj puno niže od 2Q je već ukalkuliran u cijene. Ako bude bolji od očekivanog moglo bi značiti da se u 4Q neće nastaviti neg trend, a to znači da će DJ brzo na stare visine.


A zasto su onda zabranjivali short selling, ako je problem u tome sto ovi long izlaze? Sto nisu zabranili prodaju? [thumbsup]

Nisam skužio što si htio reći s ovime. Moja poanta je bila u tome da je normalno da su longaši imali veći utjecaj u ovom padu o shortera. Uvijek ima više bikova od međeda. To je u ljudskoj psihi.

Koliko se sjećam zabranjivali su nacked short sel.

I love the Smell of Profits in the Morning

nakon porasta prodaje novih kuća
sada objavljen i porast naruđbi trajnih dobara u rujnu za 0,8%
ovo nisu naznake recesije
signali definitivno pozitivni,
postaje zanimljivije,… samo pažljivo

evo i p&g izvrsni rezultati…
mora da korekcija jedino kod nas nije gotova…

koliko će dugo trajati recesija u lijepoj našoj?
5 godina?
15?
dali se očekuje depresija u Hrvata…izgleda da da….

još kada sutra dođe solidan bdp kaj onda?
onda bumo rekli pa to je u usa a ne kod nas…

ajmo ajmo možemo mi u minus

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


A zasto su onda zabranjivali short selling, ako je problem u tome sto ovi long izlaze? Sto nisu zabranili prodaju? [thumbsup]

Dodatak, ako je bio zabranjen short selling, zašto su dionice svejedno padale?

I love the Smell of Profits in the Morning

Amerika okrenula u plus, mi tonemo prema minusu!

USA okrenula u zeleno, bit će ovo lijep završetak dana kod njih
http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones

EU još više pojačala pluseve, sad su već na prosječno iznad +6%

a crobex se vrti na bijednih +0,60% iako je poveći broj naših firmi objavio izvješća s rastom dobiti od +50% dok su firme u USA i EU uglavnom upisale solidne minuse, a mnoge banke im otišle u stečaj… baš smo banana tržište

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close