Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Jedno je sigurno, sutra ćemo jako porasti i vi tu nemožete više ništa. Možete drukat za dolje koliko god hoćete.

Toliko drukanja i opet ništa u porfelju, ni za čevape sutra [lol] [lol]
[/quote]

Nema problema samo vi kupujte dionice koje fondovi jedva čekaju da vam uvale, a kome će te vi prodati!!!???
Možda u petak ili pondjeljak fondovima ponovo!?
Kada vam sutra postave visoki start, a onda slijedi četvrtak i petak, pa budemo vidjeli, samo nemojte zazivati Samodola i Hanfu!
Ovo nije druk, nego otvoreni stav, naravno da ćemo sutra rasti, isto kao što ćemo od četvrtka pa nadalje padati i to je jasno kao dan.
[/quote]

Pa šta?!
Nemam nikakvih problema da dionice koje sam kupio juče i prekjuče sutra i prekosutra prodam po cca 20% višoj cijeni. U normalnim okolnostima za takav rast su potrebni mjeseci.

[/quote]

Baš me zanima tvoja teorija.
20% surfanja po valovima je bilo u onim sigurnim vremenima, a danas [bye]

Primjetio sam već 3X da se ti skroz ukrcaš na dnu, da li je to prirodni dar?

http://www.seebiz.eu/hr/burze/drugi-najveci-skok-dow-jonesa-u-povijesti-11-posto,28811.html
[thumbsup]

@ Rocky5

Ti zbilja misliš da ćeš moći kupiti HT na 150 kn dok je realna vrijednost 350 ?
Ako se tako nešto i dogodi onda je to samo odraz manipulacije TK tržištem, a ni prekjučer nismo
morali biti baš toliko nisko. Grobeks je pao skoro 65 % od svoga vrha, a pojedine dionice su u
ovoj godini već izgubile i do 85 % svoje vrijednosti. Tvrdim da je rizik manji za pad nego za rast.

Evo ti primjera INGRE
Vrh od 433 kn istopio se na 100 kn prekjučer, to je pad od cca 77 %, ulagači znaju što vrijedi i
ne vjerujem da će se brzo srušiti na 85 % od vrha tj. na 65 kn. Da se to i dogodi mogu kratkoročno virtualno gubiti 35 kn .. po dionici, al zato već do sutra mogu zaraditi 50 kn (tko je kupovao po 100).
I na kraju, dugoročni znaju da u ciklusima vrijednost ide prema Vrhu, a od 100 do vrha može biti
preko 400 % rasta … o navedenim rizicima je riječ .

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Azija nam se baš i ne zeleni toliko, kao poslijedica pumpanja Amera.
Nikkei je dobro povukao, ali su ostali zastranili.
Ali dobro kad znamo da Nikkei ATH je na 35000, a trenutno je na 8200, sve je jasno.
Vaš link

Imače regionalne burze stagniraju ili tonu. Jučer.

Usporedi Nikkei sa DOW-om, vidjet ćeš da slijede obrazac Amera u stopu, ni sami ne znaju što činiti, pa slijede bez pogreške njihov obrazac, dok ostatak azije nije niti malo podjelio optimizam, prije bi se reklo suzdržani jer znaju što dolazi sutra.

DAX u MINUSU.
DAX 4,705.41 4:12AM ET 118.04 (-2.45%)

O tome ja pričam.

a šta bi moglo doči sutra obavezno pogledati stranicu svepsa !
i slijedeča dva linka na njemu
http://social.stocktock.com/video/video/show?id=2348194%3AVideo%3A3167

Ajmo sada, ako se Crobi non stop uspoređuje sa DAX-om, a DAX je trenutno -2.5% – -3.0% u minusu!?
Da jučer nije bilo WW-a DAX je bio većinom u neg. teritoriju.

EU indexi na +5% !!
sad čekamo uzlet crobexa odmah na otvaranju [smiley]

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen


@ Mamus

Poštujem i stah i pohlepu, a na burzi pohlepa stvara najveći strah i ja Vas sve mogu razumijeti, ali zato najbolje prolaze umjereni i odmjereni. Vjerojatnost da ćemo ispod 1900 je minimalna a time i rizik, suprotno, kao što ćete primjetiti ovih dana ljudi koji su kupovali na 2025 do 2100 postati će dugoročni ulagači sa vrhunskim budućim prinosima i beznačajnim rizicima.

Ako gledamo korelaciju sa Amerima onda smo mi bili na dnu ponora i još smo uvijek sada kada smo na cca 2100. Ameri su vrlo malo pali u bodovima za razliku od nas, koji nemamo krizu, imamo zdrava i vrlo vrlo uspješna poduzeća, a kažu usamljeni smo otočić u moru financijskog inženjeringa.

Dakle ako je američki Dow potegao preko 9000 bodova onda bi mi minimalno trebali zbog korelacije
povući preko 3000 bodova, a i na 3500 ne bi bilo loše, jer su nam poduzeća super zdrava i prepuna dobrih fundamentalnih vrijednosti !

Naravno uvijek je pitanje o kojim vremenskim razdobljima pričamo, svatko može slijedećih 15 godina tvrditi da ćemo na 500 .. i pogoditi, ali prije toga možda odemo na 15000
[smiley]

Kolega, vaš post gdje tvrdite da netko priželjkuje pad na posve nerazumne razine, odnosno potpuni lom tržišta je potpuna neistina!
Osobno mogu izraziti vlastiti ne baš pretjerani optimizam, odnosno pesimizam glede situacije na tržištu k. i za to uredno biti kritiziran, što je donekle o.k., ali stavljati u kontekst nečiji otvoreni stav i rauzmišljanje u sferu zle namjere ili priželjkivanja nečeg posve lošeg je zaista nekusno, površno i zlonamjerno.

kupnja se preskakuje, a još 20 minuta do otvaranja! Bit će ovo žestok start crobexa u zeleno [thumbsup]






Jedno je sigurno, sutra ćemo jako porasti i vi tu nemožete više ništa. Možete drukat za dolje koliko god hoćete.

Toliko drukanja i opet ništa u porfelju, ni za čevape sutra [lol] [lol]
[/quote]

Nema problema samo vi kupujte dionice koje fondovi jedva čekaju da vam uvale, a kome će te vi prodati!!!???
Možda u petak ili pondjeljak fondovima ponovo!?
Kada vam sutra postave visoki start, a onda slijedi četvrtak i petak, pa budemo vidjeli, samo nemojte zazivati Samodola i Hanfu!
Ovo nije druk, nego otvoreni stav, naravno da ćemo sutra rasti, isto kao što ćemo od četvrtka pa nadalje padati i to je jasno kao dan.
[/quote]

Pa šta?!
Nemam nikakvih problema da dionice koje sam kupio juče i prekjuče sutra i prekosutra prodam po cca 20% višoj cijeni. U normalnim okolnostima za takav rast su potrebni mjeseci.

[/quote]

Baš me zanima tvoja teorija.
20% surfanja po valovima je bilo u onim sigurnim vremenima, a danas [bye]

Primjetio sam već 3X da se ti skroz ukrcaš na dnu, da li je to prirodni dar?
[/quote]

Kakvo surfanje, sada kada mu fondovi namjeste u prvoj tisućinki trgovanja visoki start ( džon u lice ), ostaje mu par postotaka i to ako bude sretan, a sutra je već novi dan kao da današnjeg nikad nije ni bilo.


@ Rocky5

Ti zbilja misliš da ćeš moći kupiti HT na 150 kn dok je realna vrijednost 350 ?
Ako se tako nešto i dogodi onda je to samo odraz manipulacije TK tržištem, a ni prekjučer nismo
morali biti baš toliko nisko. Grobeks je pao skoro 65 % od svoga vrha, a pojedine dionice su u
ovoj godini već izgubile i do 85 % svoje vrijednosti. Tvrdim da je rizik manji za pad nego za rast.

Za Crobex na 1800 ne treba HT biti na 150, dovoljno je da je HT oko 200 a druge dionice da slično padnu. Zar zaista misliš da je to nemoguće?
A tokom lošeg perioda u gospodarstvu, vrlo lako se fundamenti firmi promijene na lošije.
Ne drukam za pad jer mi je stvarno dosta pada i minusa, ali želim biti (psihički i financijski) spreman i za tu varijantu.

New Report

Close