Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A šta nas briga za njihov BDP, kaj to mi njima izvozimo bitnoga ?
Osim toga, nama je brko obećal na izborima +7 [lol]

Stav "a što nas briga" na TK tipično vodi u gubitke. Za domaću zadaću preporučam usporediti performance npr. S&P500 i Crobexa u zadnjih 3 mjeseca. Treba ti oko 20 sekundi za napraviti isto npr. na to-one.com. Nakon što vidiš korelaciju garantirano ćeš postavljati neka sasvim druga pitanja.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Dame i gospođe, u četvrtak vam je objava američkog BDP-a za treći kvartal.
Po prvi puta u sedam godina bi BDP trebao biti u minusu i tako službeno označiti početak recesije.

"GDP data for the third quarter is expected to show the US economy contracted for the first time in seven years, ending months of speculation that the economy had managed to skirt recession, despite a one-of-kind credit crunch."

Pa, majku mu staru, šta vam moram sve servirati na pladnju?
[smiley]

Ne sve, samo crnjake


Što ako su loši rezultati već uračunati u cijene dionica (sjeti se masovne likvidacije prije 2 tjedna) i očekivano loši rezultati (ili čak nešto bolji od očekivanih, makar i dalje u minusu) u četvrtak otpočnu novi rally? Ili čak novi višemjesečni bull ciklus?

Gle ententinis, sve na pladnju, samo za tebe. [wink] 1975 je bila vrlo slična situacija, prvo ronidba na naznaku recesije, te taman po objavi prvog negativnog kvartala početak rasta koji se lijepo nastavio kroz čak 3 negativna kvartala. Ne kažem da će tako biti i sada, naprosto da postoji mogućnost.

[img]http://i71.servimg.com/u/f71/13/01/91/22/197510.png[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Financial crisis moves to Gulf Arab nations

KUWAIT CITY (AP) – "Kuwait moved Sunday to prop up the country’s second-largest commercial bank and scrambled to protect depositors at other domestic banks, dashing hopes the oil-rich Arab Gulf would emerge largely unscathed from the global financial crisis.
The central bank halted trading in Gulf Bank shares because of high derivatives losses, just a day after Gulf finance ministers said the region’s banks were insulated against the liquidity crisis that has rippled through the global banking industry."

We are the world
We are the children…………
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Što ako su loši rezultati već uračunati u cijene dionica (sjeti se masovne likvidacije prije 2 tjedna) i očekivano loši rezultati (ili čak nešto bolji od očekivanih, makar i dalje u minusu) u četvrtak otpočnu novi rally? Ili čak novi višemjesečni bull ciklus?

Gle ententinis, sve na pladnju, samo za tebe. [wink] 1975 je bila vrlo slična situacija, prvo ronidba na naznaku recesije, te taman po objavi prvog negativnog kvartala početak rasta koji se lijepo nastavio kroz čak 3 negativna kvartala. Ne kažem da će tako biti i sada, naprosto da postoji mogućnost.

[img]http://i71.servimg.com/u/f71/13/01/91/22/197510.png[/img]
[/quote]

Tipični Double bottom na crtežu. Nakon toga slijedi rast. Ostaje pitanje da li smo to imali 10.10. i 24.10. Ja mislim da jesmo. Glede koliko GDP može utjecati zasigurno može, ali više pozitivno nego negativno jer negativan GDP je već uključen u cijenu. Pa svi ga već par mjeseci najavljuju.

Što ako su loši rezultati već uračunati u cijene dionica (sjeti se masovne likvidacije prije 2 tjedna) i očekivano loši rezultati (ili čak nešto bolji od očekivanih, makar i dalje u minusu) u četvrtak otpočnu novi rally? Ili čak novi višemjesečni bull ciklus?

Sve je moguće… [wink]

"Right now, despite an extraordinary confluence of events, the consensus thinking is that this event has already been factored into the markets. But there’s reason to second-guess that thinking, because the implications are unusually big.Brusca also says that the powerful negative reaction to weaker-than-expected British GDP data Friday “suggests these economies are weakening faster than people thought.
The consensus forecast, according to Reuters, is `for a decline of 0.5 percent in US GDP.
“It can only be a bad one,” says veteran money manager James Awad of the GDP data. “To the extent that people are depressed, it will depress them further. The mood is worse than anything I’ve seen.” [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

IMF loan agreed for Ukraine

WASHINGTON (AP) – "The International Monetary Fund said Sunday it has reached an agreement with Ukraine on a $16.5 billion loan to help the country out of its financial predicament.
Ukraine is struggling to keep its financial system afloat amid the global economic crisis. It is hurting from a fall in the price of steel, its main export, and by a steep drop in the value of its currency, the hryvna."

"We are the ones who make a brighter day
So lets start giving" [bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Što ako su loši rezultati već uračunati u cijene dionica (sjeti se masovne likvidacije prije 2 tjedna) i očekivano loši rezultati (ili čak nešto bolji od očekivanih, makar i dalje u minusu) u četvrtak otpočnu novi rally? Ili čak novi višemjesečni bull ciklus?

Gle ententinis, sve na pladnju, samo za tebe. [wink] 1975 je bila vrlo slična situacija, prvo ronidba na naznaku recesije, te taman po objavi prvog negativnog kvartala početak rasta koji se lijepo nastavio kroz čak 3 negativna kvartala. Ne kažem da će tako biti i sada, naprosto da postoji mogućnost.

[img]http://i71.servimg.com/u/f71/13/01/91/22/197510.png[/img]
[/quote]

Uspoređivati krizu u Americi sa onom 1974-te ***obrisano***
Ova krize je puno većih razmjera.

Ali ako te to veseli, raspali.



A šta nas briga za njihov BDP, kaj to mi njima izvozimo bitnoga ?
Osim toga, nama je brko obećal na izborima +7 [lol]

Stav "a što nas briga" na TK tipično vodi u gubitke. Za domaću zadaću preporučam usporediti performance npr. S&P500 i Crobexa u zadnjih 3 mjeseca. Treba ti oko 20 sekundi za napraviti isto npr. na to-one.com. Nakon što vidiš korelaciju garantirano ćeš postavljati neka sasvim druga pitanja.
[/quote]

Korelacija će sigurno za sve biti slična i za S@P i DJI i DAX…, a može mi dokazati jedino da oni "naši" koji upravljaju velikim količinama dionica testiraju dno i prije nego to naprave svjetski indeksi. Burza ne bi trebala biti ničiji igrokaz, burza bi trebala biti nepredvidljiva i zasnivati se na izlistanim poduzećima kojima se trguje i njihovim vlastitim fundamentima, a ne na njih preslikavati gubitke koje su proizvele tuđe banke i ekonomije. Po ovoj teoriji nije bitno u koju dionicu ulaziš i da li ona uopće vrijedi ili ne i koje virtualno ime nosi …( dakle drugim rječima sam kao investitor zaveden jer mislim da ulažem u recimo ATPL, INGR ili ZABA …, a u biti sam uložilo u GE, MS ili XOM … ) ?

To što su svi na našoj burzi i forumu prihvatili nečije igrice i copy-paste zbog neznanja kako bi burza trebala funkcionirati, to je druga priča.

Al kolega u pravu ste, korelacija je povoljna za odličan tj. nepogrešiv surf [wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

ententininininin ne mozes drukat ,ako imas sliku doticne na profilu,kao drugo,sto nam postas taj engleski non stop..Pokusavas nas zadivit,time da ga znas,ili ga ne znas,pa hoces komentar na post da vidis gdje si–
svako dobro
dakladd

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Dobra usporedba rooster. Tržište kapitala će se prije oporaviti nego realni sektor. Tako je to uvijek, kad je najviše straha na tržištu tad je vrijeme za kupnju. Oni koji si dopuste da ih strah obuzme čine pogrešku i padaju pod utjecaj tržišta umjesto da ga iskoriste. Ne reagram na vjesti koje su već objavljene, nego gledam kuda sve to ide. Oni koji drže keš i dalje čekaju mogli bi propustiti oporavak. Dakako neznam kud će tržište ovaj tjedan ili mjesec, no ako će dolje tad sam zainteresiran da dokupim recimo Zvijezdu na ispod 4000 ili Miv ispod 2000. Dio gotovine svakako držim za nepredvidljive dobre prilike. No ovo s duplim dnom me zaintrigiralo, mada se ne bavim dijagramima, a i imam dojam da smo blizu dna. Vidim da neki već predviđaju katastrofe, ko da je smak svijeta. Propasti će brodari, oporavak iz tridesetih je trajao više od 20 godina. Ajde molim Vas, pa 90% svjetske trgovine ide morem. U najgorem slućaju nove brodove naših brodara će se moći dobro unovčiti, a da neće vozarine biti profitabilne su bajke, pa kome je u interesu da ne vozi najjeftinijim prijevozom- ni ponudi ni potražnji. Katastrofa iz tridesetih, pa zar hitler napada Ruse. Bolesni strah, eto što Vam je to, ništa drugo To je uvijek dobar znak, jer je strah ušao u sve pore tržišta i treba ga iskoristiti dok nudi tako dobre cijene.

Ovih dana i tjedana sam u najvećem životnom šopingu, nikad nisam toliko kupovao. Treba biti zahvalan na tako dobrim cjenama.

Dobro jutro.

NIKKEI -6,24%

Na razini iz 1981. godine.
Kako bi to moglo pomoći europskim burzama i Crobexu? [bye]
BSN

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close