Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovako je izgledao naš pad u tjednu koji je završavao s 10.10.2008.




@Tuna
&Prinos.

Duhovito. IStina ni Opela ni BMW-a nema kod nas ali isto tako nije bilo ni LehmanBrothersa ni Bank of Scotland, ni onih smrznutih ribica sa Islanda kojima je dosadilo lovit oslice po sjevernom moru pa smislili kako ce imati banke, ni drugorazrednih hipotekarnih kredita ni… …. a ipak je nasa burza otisla dolje za duplovise….

A dodaj k tome još i trenutni (just now) rezultat rasta Morgan Stanleya od +67,77 % i zamisli da smo mi prošli tjedan pali -26 % a Ameri samo -18 i sada su već u +7 %…. o tome svakako treba snimiti film …

… sutra bi po tome INGRA trebala na + 118 % da nadoknadimo loše procjene 🙂

[/quote]


"Nek me netko ispravi, kao što veli jedan kolega, prema trenutnom stanju preko bare ispada da su Ameri ova dva zadnja dana zbrojano na nuli u odnosu na prije 3 dana. S druge strane mi smo na -10% skupa sa eurošupcima."

Ovaj tjedan smo mi pali po Grobeksu – 13,40 %, nemrem naći koliko je Dow pao ovaj tjedan ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Dow je ovaj tjedan pao samo -5.09%
Svaka riječ je suvišna.


Pošto smo mi upravo zatvorili, mogu pustiti ova dva linka bez straha da će me netko optužiti "za ovo i ono":

http://www.moneyandmarkets.com/the-credit-virus-spreads-worldwide-2-27718
http://www.moneyandmarkets.com/urgent-warning-crash-today-27728

Bit će zanimljivo vidjeti je li Martin stvarno faca, ili samo blefira (objavio 15 minuta prije otvaranja u Americi)…

kad je bal nek jebal … možda će imat još koju šansu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


bit cu kratak.
uz ovu krizu,sam kud i kamo postao vise hrvatina..
prije jeo crunchchips,sada samo k plus…
prije pio coca colu sada samo fani sokove….
prije helmans sada zvijezda….
prije nutela,sada cokolino namaz…
prije prsut sad parizer…tu sam oduvijek bio sklon nasim proizvodima,no razlika je vidljiva,bio je poli parizer sada je neki srot—
prije fa gelove sada k plus…
nekad blenda med,sada samo saponiine paste(zirodent mislim)…

i osjecam se dobro..

pozdrav vojsko..
ps.
gdje je KAROJE????

Kao da konzumiranje Cro proizvoda nešto znači za dionice na Zse, pa da je porast dobiti firmi koji proizvode navedene proizvode i 200% veća od prošlogodišnje, oni bi ju opet rušili. Hebe se njima za rezultate firmi, odlučili su srušit i to će i napravit, a mi se možemo tužit upravi vodovoda.

Surround all arround when it hits the ground

Kad su svi rasli bili smo brži od Europe , Azije i Amera .
Sad svi padaju , ali tko se može mjeriti s nama .
Mi smo opet najbrži !Mi smo prvaci !
Izgleda da mi ne pratimo Amere , Azijate i Europu ,
izgleda da oni pokušavaju pratiti nas .
Neka samo pokušavaju , ne mogu oni s nama .
Ovako bih ja prokomentirao utjecaj nekih ili nečega na nas .
[pray]



Pošto smo mi upravo zatvorili, mogu pustiti ova dva linka bez straha da će me netko optužiti "za ovo i ono":

http://www.moneyandmarkets.com/the-credit-virus-spreads-worldwide-2-27718
http://www.moneyandmarkets.com/urgent-warning-crash-today-27728

Bit će zanimljivo vidjeti je li Martin stvarno faca, ili samo blefira (objavio 15 minuta prije otvaranja u Americi)…

kad je bal nek jebal … možda će imat još koju šansu.

[/quote]

Prodaja je također rizična , pogotovo onih sa večim minusom.Ako se dionice mogu brzo vratiti možda je najbolje ne prodavati več pomalo nadokupljivati.

Od kada je sjela lova od INE nešto je zamrla potražnja za kunama na tržištu novca. Da to možda Dinkec nije posudio zabi kešovinu da poprave likvidnost pa mora prodavati IGH.
Strane banke su nas opet preveslale. Lova koja je uplaćena njihovim fondovima umjesto na burzi završila je u depozitima koje su im uplatiti njihovi MIF i OIF. Samo me je strah da EUR koje je uplatio MOL nisu ostali u njihovim bankama majkama što se može pretpostaviti po tečaju Eura. Umjesto da padne zbog velikog priljeva eura i potražnjom za kunom, činimi se da lagano i raste.

Još mi je nešto palo na pamet, a to je dogovor države, HNB, MIF-ova i banaka.
Mifovi i braniteljski fond lovu od INE oročavaju u bankama, a banke tu istu lovu posuđuju državi jer dospijeva 3,5 mlrd kune otplate kamata na vanjski dug i svi sretni i zadovoljni.
Država je platila kamate, banke su zaradile na razlici kamata i trenutno popravile likvidnost, te EUR mogu prodavati polako bez rušenja tečaja. Mifovi i braniteljski fond će zaraditi 7-8 % kamata, sruštit burzu i natovariti se do bola jeftinim dionicama.

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

[lol]



Pošto smo mi upravo zatvorili, mogu pustiti ova dva linka bez straha da će me netko optužiti "za ovo i ono":

http://www.moneyandmarkets.com/the-credit-virus-spreads-worldwide-2-27718
http://www.moneyandmarkets.com/urgent-warning-crash-today-27728

Bit će zanimljivo vidjeti je li Martin stvarno faca, ili samo blefira (objavio 15 minuta prije otvaranja u Americi)…

kad je bal nek jebal … možda će imat još koju šansu.

[/quote]

Budi siguran da se taj lik i njegova ekipa sad opako trpaju. Takvi i slični su najavljivali cijenu nafte od 200 do 500 USD kad su se istrpavali. Vidjećemo za pola godine hoće li tko pričati o financijskoj krizi
ili će se zaboraviti i reći kako je ipak sve bilo napuhano. [bye]


Još mi je nešto palo na pamet, a to je dogovor države, HNB, MIF-ova i banaka.
Mifovi i braniteljski fond lovu od INE oročavaju u bankama, a banke tu istu lovu posuđuju državi jer dospijeva 3,5 mlrd kune otplate kamata na vanjski dug i svi sretni i zadovoljni.
Država je platila kamate, banke su zaradile na razlici kamata i trenutno popravile likvidnost, te EUR mogu prodavati polako bez rušenja tečaja. Mifovi i braniteljski fond će zaraditi 7-8 % kamata, sruštit burzu i natovariti se do bola jeftinim dionicama.

[thumbsup] Mašine za mužnju im dobro šljakaju !
Usput …
Prije Aprecijacija na kunu da bi doteklo što više Eur, sada obrnuto da za Eur dobiju čim više kn, al ne smiju puno .. moraju vratiti Eur nisko kod svake kvartalne transakcija za vanjski dug.
(inače bi lova od prodaje Ine tek nadomjestila tečajnu razliku 🙂 )
Dakle Eur bude relativno stabilan, ali kaj će biti s onima kojima su kreditne rate vezane uz Švicarce ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Možda sam naivan, ali ne mislim tako. Međutim, da bi se trebao ispričati svima (zbog naslova), to svakako stoji i prava je šteta što je to do sada propustio.

Pratim njihov rad već dosta dugo i smatram ga razumnim i korisnim. Uz dosta pogodaka bilježim im i dva značajna promašaja (ovaj članak i tvrdnja, prije tjedan-dva, da je sada pravi trenutak za ulaganja u Kinu; istina, par dana kasnije, su "izmijenili svoj stav"). Nitko nije savršen…

New Report

Close