Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Eto mi smo u ovome tjednu ukupno u minusu, 16,59 posto…….

Izašla izvješća Zaba izvješće bolje 44 posto u odnosu na prošlu godinu
KOEI skoro 46 posto bolje nego prošle godine,
a uskoro će izaći od INE, od HT-a od PTKM sve sami plusevi niti blizu gubitka……….

A naše tržište pada brže od kamena kada ima slobodni pad…………..

A bitno je da je tržište likvidno, danas skoro 200 milijuna redovnog prometa………..

Ako HRVATI znaju, jedino znaju rušiti i gubiti novac…………

Redovni promet je preko 200 milijuna kada se uključe ( cca 103 milijuna kn ).


Nek me netko ispravi, kao što veli jedan kolega, prema trenutnom stanju preko bare ispada da su Ameri ova dva zadnja dana zbrojano na nuli u odnosu na prije 3 dana. S druge strane mi smo na -10% skupa sa eurošupcima.

Meni se čini da bi bilo bolje da su zaronili kao i EU , kao i Azija , na minus 9 % , da se rasproda šta se mora rasprodati. U tom slučaju dionice bi konačno bile u čvrstim rukama i konačno bi se desila ta kapitulacija , ovako će ovo crvenili trajati i trajati , malo po malo. Sve ovo se odnosi samo na strana tržišta, mislim da smo mi u drugom filmu i da se ova kriza u svijetu samo koristi za alibi da se Crobex sruši što je moguće niže.

Ovo je gore trebalo biti : kada se uključe obveznice redovni je preko 200 mil kn.

Ukupni promet:
551.492.735,26 kn Ukupni promet
190.010.955,22 kn Redovni promet

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ukupni promet:
551.492.735,26 kn Ukupni promet
190.010.955,22 kn Redovni promet

Ovako je napisao kolega deimos :

86,6 milja su dionice…
103.403.850,00 je RHMF-O-15CA, sto je brijem neka obveznica. Kotira na ZSE, pa udje u promet. Na limunu je recimo nema na popisu, pa kad exportiram u xls i zbrojim, dobijem 86.607.105,22 za dionice.

Na http://www.zse.hr možeš provjeriti .

obveznice u redovnom danas …

103.403.850,00

imate mogućnost pregledavanja na zse ..

I love the Smell of Profits in the Morning

ZSE – statistika dionica

Rast: 14 13.59%

Pad: 84 81.55%

Bez prom: 5 4.85%

Promet: 86.607.105,22 kn

http://www.hrportfolio.com/

Nije bitno što je toliki promet to je parodija na današnje praćenje Europe ali i američkih indeksa

ako te prevare jednom zar nećeš naučiti, a oni tako varaju cijelu godinu a naši jedva čekaju da mogu rušiti……

Ma poanta da naše tržište je izolirano od kriza, kao otok koji je okružen s manjim otocima, pa je zaštićen od oluja……….

Samo tko će zaštiti tržište od kamikaza iznutra……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Merkel predlaže reformu financijskog tržišta

Njemačka kancelarka Angela Merkel je na Azijsko-Europskom sastanku na vrhu u Pekingu predložila opsežnu reformu financijskog tržišta.

Između ostalog ona se zalaže za to da Međunarodni monetarni fond dobije ovlasti kontrolora stabilnosti financijskog sustava. Uz to ona traži i da se rizici pojedinih financijskih proizvoda prikažu transparentnije. Promatrači očekuju da će na skupu u Pekingu biti zatražena usklađena akcija međunarodne zajednice s ciljem prevladavanja financijske krize u svijetu.

Pa to je kao da daš vuku da čuva ovce. Merkelica kao ni ostali još nije skužila igru Amera.

[bye] [bye]

a lijepo su nam ameri uvalili mi 7.5% UE 5% japanjezi 9% a oni lepega 3% da bi im futuresi opet bili -6% ma ko tu koga vise j… [angry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


a lijepo su nam ameri uvalili mi 7.5% UE 5% japanjezi 9% a oni lepega 3% da bi im futuresi opet bili -6% ma ko tu koga vise j… [angry]

Pa američkih danas 3 + futuresi 6 = japanskih 9, elementarna matematika. [lol]

Ah, ludi su ameri, priznajem i ja. Ali kriza je duboka i treba vremena da se sve stvari raspetljaju. Baš sam gledao nekog ludog lika na CNN-u kako razjašnjava "the cake is baking, but it needs time". Očigledno metafora na svu upucanu likvidnost kojoj treba vremena da prođe kroz sustav te da ovaj krene u oporavak. TED je danas lagano porastao, strah je i dalje velik.

Inače, ameri su po prilici tamo gdje su bili prije 14 dana i mi smo tamo gdje smo bili prije 14 dana, s te strane izjednačeni smo. Mene više zabrinjava što danas baš nisam vidio onih momačkih naloga od mirovinaca. Ali nisam jako detaljno pratio trgovinu, priznajem.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Nek me netko ispravi, kao što veli jedan kolega, prema trenutnom stanju preko bare ispada da su Ameri ova dva zadnja dana zbrojano na nuli u odnosu na prije 3 dana. S druge strane mi smo na -10% skupa sa eurošupcima.

[lol] [lol] [lol] [thumbsup] [bye]

New Report

Close