Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bolje secernu bolest nego da mi svezu cement blok oko nogu pa buc u Savu [tongue]

a nista onda punt-r-a nisam gledao jel on sto pao ili je dosao do nule pa sad u minus [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada



^GDAXI DAX 4,096.28 5:34AM ET Down 423.42 (9.37%) Chart, More

Ovo je bilo dno …. ne smiju probiti 4000


JOŠ MALO i probice fali trenutno 17 poene
[/quote]

Nisu probili al su zato narasli cca 300 bodova do kraja. Trejdaju i oni i Ameri sve u 16

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


No poručujem sve konjine koje tako revno prate svjetske indexe da onda malo bolje i pogledaju koje dionice čine te indexe. Kod indexa DAX najveću ulogu u padu igra automobilski sektor + kemijskki sektor- cca 15-20% ostali su na – 2-3% A bogme kod nas sve tresnulo 10%. Pa daj nek mi netko objasni koji je nam je klinac????? Da ne napominjem da se naša burza zatvara ranije nego vani pa ćemo ostati na velikom minusu. A njima u okrežunje do 17.30 će se taj pad znatno ublažiti. Isto kao jer amerima
Ili produžiti rad burze do 17.00 ili svi nek idu na burzu rada

Potpuno si u pravu, o ovome upozoravamo mjesecima, no kod nas je in "dvaput je dvaput" pa makar se radilo i o padu, sviđaju im se crveni postoci i moš ga …..

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


bolje secernu bolest nego da mi svezu cement blok oko nogu pa buc u Savu [tongue]

a nista onda punt-r-a nisam gledao jel on sto pao ili je dosao do nule pa sad u minus [lol]
[/quote

[lol] [lol] [lol]

Nije još ali uskoro, zadnja 1.40.

Ma mogla bi ona, ali koja ti je brokerska kuća? Javlja se problem, ako imaju minimalnu šteta provizije, a ako ko bi računa proviziju.

O.6 % do 2 % od 1.40 = ?

Alstom! Pa onda Peugeot, hm, OK to smo rekli da necemo auto industriju gledat (jadan nas ADPL), zatim nesto bankara i na kraju Schneider ciji se proizvodi koriste u gradevinarstvu i brodogradnji. [bye]

Možeš to tumačiti kao dobar znak, cijene će padati na račun materijala i izvođenja, a marža može ostati ista ili veća. Sve skupa će ići na ruku krajnjem potrošaču ili korisniku
[bye]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

bit cu kratak.
uz ovu krizu,sam kud i kamo postao vise hrvatina..
prije jeo crunchchips,sada samo k plus…
prije pio coca colu sada samo fani sokove….
prije helmans sada zvijezda….
prije nutela,sada cokolino namaz…
prije prsut sad parizer…tu sam oduvijek bio sklon nasim proizvodima,no razlika je vidljiva,bio je poli parizer sada je neki srot—
prije fa gelove sada k plus…
nekad blenda med,sada samo saponiine paste(zirodent mislim)…

i osjecam se dobro..

pozdrav vojsko..
ps.
gdje je KAROJE????

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones

Kze čo’jek da je jevtino i da je sve u panici, psihologiji i margin callovima..

At some point the selling will be done and we will have to assess the debris that is left. The most pessimistic estimate I have seen for earnings next year (for the S&P 500 index) is $60. The consensus is still way, way above that. But let’s use $60. With the S&P average now around 875 the implied price/earnings multiple is 14.5.

Krobeks ce uskoro imati P/E cca7.

[smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Pa dobro što je ovo? Kad sam zadnji put gledao EU bili su na -10%, a mi na – 7,8%, futursi su bili na -6,6% i najavljivali totalni krah USA burze! Pogledam sada: Eu na nekih -4%, USA na -2,5%, a usrani crobex na -7,58% !!!!
Opet smo ispali zadnja telad, NAŠE FIRME KOJE SU OSTVARILE REKORDNE REZULTATE PALE SU KAO DA SMO MI DOŽIVJELI KRAH, A NE USA I EU BANKE!!! ZABA je ostvarila rekordne rezultate i za nagradu pala sa 300 kn na 235 kn, tj. -22% !!!! Ovo je totalni idiotizam, dabogda u ponedjeljak sve poraslo +20% pa da ovi pametnjakovići glavom lupaju o zid. Jeste li čuli da 95% ljudi izgubi novce na burzi? Jeste? E pa sad znate i zašto!

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Nek me netko ispravi, kao što veli jedan kolega, prema trenutnom stanju preko bare ispada da su Ameri ova dva zadnja dana zbrojano na nuli u odnosu na prije 3 dana. S druge strane mi smo na -10% skupa sa eurošupcima.

I'LL BE BACK

Ova tema je postala ko AA skup [wink]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Eto mi smo u ovome tjednu ukupno u minusu, 16,59 posto……. a amerikanci 5,5 posto u gubitku, pa gdje je ta kriza u RH ili u SAD-u?

Izašla izvješća Zaba izvješće bolje 44 posto u odnosu na prošlu godinu
KOEI skoro 46 posto bolje nego prošle godine,
a uskoro će izaći od INE, od HT-a od PTKM sve sami plusevi niti blizu gubitka……….

A naše tržište pada brže od kamena kada ima slobodni pad…………..

A bitno je da je tržište likvidno, danas skoro 200 milijuna redovnog prometa………..

Ako HRVATI znaju, jedino znaju rušiti i gubiti novac…………
ali ima izuzetaka

24.10.2008 2.192,85 – 7,58 93,15 – 1,03
23.10.2008 2.372,63 – 1,60 94,12 0,00
22.10.2008 2.411,16 – 5,48 94,12 – 0,21
21.10.2008 2.551,01 – 1,13 94,32 – 0,19

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close