Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa što je sada?!

EU roni i preko 7%

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Za primjetiti je da su prometi danas (bar za sada) mnogo manji nego onaj petak kada smo dotakli dno.
Kako to komentirate?
Da ima još prostora za pad ili…?

ja sam već kao papagaj! lijev-desno glava po monitorima! Kad smo kod nelogičnosti ima ih jako puno! Npr. Jedna od već rečenih teza u knjigama, tv, … recesija se liječi investicijama u gradnju, ceste, energetski sektor! Kad to svi stručnjaci tvrde a i bogme gradi se, kako to da dionice građevnog sektora padaju, isto tako energetskog. Pa to je glupost par excellenceAko znamo da nam energija treba i uvijek ćemo trošiti , kako to pada. Još jedna nelogičnost. Nafta pada a ono padaju cijene u svim sektorim od straha jer usrani konoko exon i kompanija neće imati dobit od 2 milijarde $. Pa valjda će pad cijena potaknuti rast gospodarstva i aktivnost i samim time i rast dionica. Ma pratimo jebene svjetske budale. Naše gospodarstvo stoji još ok ali mi blejimo vani! Nikako nas nemože dirati ta recesija jer ponavljam već po 100-ti put ŠTO mi to izvozimo da očekujemo pad potražnje. Realno je da tresne brodarski sektor i turizam. Ostalo bi trebalo ići gore. Cijene čelika su na nižim razinama isto tako bakra itd. Pa valjda se sada isplati uzimati te materijale i graditi. A financirat će sve to POREZNI OBVEZNIK

zlikovac

http://www.net.hr/novac/page/2008/10/24/0027006.html


Izgleda da će ECB spustiti kamatu i to za cijeli bod

Da su to napravili prije 4 mjeseca kada su dizali kamatnjak ovo što se sada događa bilo bi puno bezbolnije. Nisi predosjetili dubinu krize. Slažeš se??


@pobjeda

na kolko vidis gornji otpor?

9000? ili 10000? ipak su ameri optimisti po naravi..


10000-10300
btw ne vidim ja nego ovi analitičari koje gledam svaki dan…
ubiti priča im je ista kao i vlad-u samo oni tvrde da bi prvo trebali do gornjeg otpora pa ako ih ne probijemo u pakao…ispod 6k

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Danas će opet biti nekakva izvanredna situacija da se smiri tržište u americi, i čak preko vikenda biti će mnoštvo sastanaka………..

naravno…

plus očekujem da će Buffet i banda podmetnuti svoja leđa…

ameri se danas odbijaju od otpora i idu prema gornjem otporu…
a onda kroz 2 tjedna počinje final knock down i trajat će dugo
[/quote]

jA OVDJE OČEKUJEM VELIKU NEIZVJESNOST DO IZBORA! A onda ako pobijedi Obama ide stabilizacija a ako ovaj drugi, možemo očekivati jad i biedu u svijetu, jer je ovaj još gori o bušanina. taj će učiniti sve da vlada rat i visoke cijene nafte.

zlikovac

*bolix
u potpunosti se slažem s tobom, ali možemo se, znaš što i u što, kada su naši "mađioničari" odgojeni na knjigama američkih autora!
Pogledaj samo popis biblija na poslovnom.hr.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA




Danas će opet biti nekakva izvanredna situacija da se smiri tržište u americi, i čak preko vikenda biti će mnoštvo sastanaka………..

naravno…

plus očekujem da će Buffet i banda podmetnuti svoja leđa…

ameri se danas odbijaju od otpora i idu prema gornjem otporu…
a onda kroz 2 tjedna počinje final knock down i trajat će dugo
[/quote]

jA OVDJE OČEKUJEM VELIKU NEIZVJESNOST DO IZBORA! A onda ako pobijedi Obama ide stabilizacija a ako ovaj drugi, možemo očekivati jad i biedu u svijetu, jer je ovaj još gori o bušanina. taj će učiniti sve da vlada rat i visoke cijene nafte.
[/quote]
Samo jedna stvar.
Dali znaš da Obama želi uvesti porez na bogate?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Izgleda da će ECB spustiti kamatu i to za cijeli bod

Da su to napravili prije 4 mjeseca kada su dizali kamatnjak ovo što se sada događa bilo bi puno bezbolnije. Nisi predosjetili dubinu krize. Slažeš se??
[/quote]
Apsolutno NE! problem nije u kamatnjaku ili neznam čemu! misliš da bi to spasilo kompanije smanjenih dobiti- PAZITE smanjenih dobiti. Po mojoj teoriji probleme je trebalo nasrati na jednu hrpu u isto vrijeme. Imali bi drastičan pad cijena ali onda više ne bi bilo loših vijesti jer smo sve to čuli i saznali. Ovako imamo multiplikativan učinak loših vijesti koje se nadovezuju i nikako da prestanu. Ja jebemu nemam herza prodati jer su ovo starno jebeno niske razine. Ovo je dno i nema više dna a rast će biti stopama kornjače

zlikovac

DAX na 4100 bodova
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Naravno da znam! I to je fer.Jer zašto bi se samo bogatili a da ništa ne plate! Čak štoviše kad krene katastrofa tko onda plaća? Mali bijedni porezni obveznik. E pa vrli ameri su izmislili razno-razne načine za trgovanje pa će izmisliti i kako da taj porez na njih toliko ne utječe. Ipak bi bilo fer i da se vrati društvu nešto, ne može se samo uzimati! To je knjiga o kojoj smo pričali! Kapitalizam ne poznaje socijalizam i zato se toliko bune svi na uvođenje poreza. Poanta je da nemožeš samo sisati ako i ne hraniš sisalicu!

zlikovac

New Report

Close