Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sumarno, Vlada može utjecati na gotovo 50 posto maloprodajne cijene tako da smanji trošarine i/ili naknade za HAC i HC. Vlada ima i drugu mogućnost, da promijeni osnovicu za PDV tako da iz osnovice isključi trošarine i naknade za HAC i HC, dakle da odustane od ubiranja poreza na porez.
Uredbom o visini posebnog poreza na naftne derivate propisano je plaćanje poreza u visini 1,65 kn za sve vrste bezolovnog benzina.

Upravo nešto tako sam i tvrdio. Hvala liepo!
[/quote]
[embarass] dubok naklon, kolega sava [smiley]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Još jedna nelogičnost u vezi padova dionica…………
cijena dolara raste, a ekonomija u SAD-u slabi, tako oslabe svjetsko gospodarstvo i sve pokupuju jeftino….. Jer u gospodarstvu se vrti jako puno dolara……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Još jedna nelogičnost u vezi padova dionica…………
cijena dolara raste, a ekonomija u SAD-u slabi, tako oslabe svjetsko gospodarstvo i sve pokupuju jeftino….. Jer u gospodarstvu se vrti jako puno dolara……..

[shocked] [rolleyes]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

GDP mojih britanaca očekivan bio -0,2, a došo -0,5…
inače redom sve loša izvješća jutros i padovi proizvodnje i u njemačkoj i francuskoj.
još existing home sales u 16.00 u americi.



Uredbom o visini posebnog poreza na naftne derivate propisano je plaćanje poreza u visini 1,65 kn za sve vrste bezolovnog benzina.

Upravo nešto tako sam i tvrdio. Hvala liepo!
[/quote]

dio se računa u postotku, a dio se plaća i fiksno …
[/quote]

Znam. Samo sam dao jednostavan model; okrugle brojke!

i konačno:
kolika bi trebala biti maloprodajna cijena dizela ako je na mediteranskom tržištu danas cijena 65 a prije mjesec dana 90dolara.

dan je pametniji od noći

Izgleda da će ECB spustiti kamatu i to za cijeli bod

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Danas će opet biti nekakva izvanredna situacija da se smiri tržište u americi, i čak preko vikenda biti će mnoštvo sastanaka………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Danas će opet biti nekakva izvanredna situacija da se smiri tržište u americi, i čak preko vikenda biti će mnoštvo sastanaka………..

naravno…

plus očekujem da će Buffet i banda podmetnuti svoja leđa…

ameri se danas odbijaju od otpora i idu prema gornjem otporu…
a onda kroz 2 tjedna počinje final knock down i trajat će dugo

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Pa što je sada?!

EU roni i preko 7%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Jebiga, svi padaju jer su futuresi u komi, a u ponedjeljak ćemo padati jer će ameri danas pasti.
dajte ukinite futurese.

Tu imamo jedno vrlo interesantnu sizuaciju. Jučer dakle futuresi su bili u minusu oko 3% tako se kretalo i stanje indexa na burzama. Kad je počela Amerika sa delom futuresi su bili u crvenom 3-4% ali kako kod tupavih amera nikad neznaš, oni otvoriše sa pozitivom tj. u zelenom i odmah ti isti FUTURESI odu u pozitivu. Ma hebeš više te prognozere i shortere. problem je što je u početku burza bila "normalna" Ali se jedan majmun dosjetio zašto ne bi predviđali kretanje gospodarstva, pa će i dionice prije skočiti. Očito nisu mislili a što kad kola dobiju ubrzanje u negativnom smjeru- Tko će to zaustaviti? Ista je situacija i sa derivatima na tržištu kapitala. Oni više neznaju što bi izmislili.

A mi samo pratimo te usrane futurese i nemojmo gledati naše kompanije, jer se zabrnjivamo što će propasti samsung ili neznam tko.

zlikovac

@pobjeda

na kolko vidis gornji otpor?

9000? ili 10000? ipak su ameri optimisti po naravi..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close