Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I dalje su problemi prisutni kao prije rasta, ovaj rast nema nikakvog utemljenja osim naravno summita i izjava da će se napraviti ovo, ono, čuda, bla, bla, …
Jedno je govoriti: drugovi Amerikanci mi moramo, mi ćemo, ćete, tko, što, …!?
…, a drugo je što stvarno je, te što će se učiniti, te je pitanje koliko će se u tom uspijeti!

Kao što sam već napisao, pumpe su postavljene, k tome se dižu da ih Arapi ne kupe za kikiriki 🙂
Trenutno :
GS: +25 %
MS: + 85%
ukupno DJI +9 %

Da li nas sutra očekuje pad ?

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

@Prinos
Pa poslije današnjih 16% , sve je moguće.

@marijano

Barone, mislim da ćeš sutra lagano udarit po asku u 10,00, a marijano će nestat i pojavit će se neki drugi nick [wink]

Surround all arround when it hits the ground

@halo bing
Ne ulazim ti ja ko muha bez glave kao 90% foruma.
Trejdati mi se ne da.

Kako će se netko iskrcavati u Americi za par dana.
Ameri +10%
Ovako nije bilo ni 1929.

@ Marijano

Ako si čitao moje postove napisao sam ti da ćemo u ponedjeljak "značajno" rasti [lol]

Nisam pisao o utorku, al evo ti DJ now pa zaključi:
Dow Jones Industrial Average 9,281.28 3:52pm ET 830.09 (+9.82%) Components, Chart, More

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

stanje u americi by baron
toliko je jadan da druka na private,

cuo od forumasa
ovaj se cuo s rodjacima u ameriki

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

@Prinos
Kao što govorih već 5 mjeseci da ćemo "značajno" padati pa nitko ne sluša.
Ovo nije kraj, naravno.

Ako se nešto iznenađujuće ne desi tokom noći, a nema nikakvih pokazatelja da oće – crobex bi sutra morao ići + 10%, usprkos danasnjem rastu. Bilo je i vrijeme, pad od prošlog tjedna je iznenadio i najveće pesimiste.

Ipak, kao sto je vec netko napisao, daleko je to jos od prestanka krize. Ovakve krize ne nestaju tokom noci, svi uzroci su jos uvijek itekako aktualni, a g7 meeting koji neki mediji navode kao uzrok danasnjem rastu nije donio nista konkretno jer su tu najbitniji Ameri, a Bush vise nista ne moze napraviti s obzirom da je na samom kraju mandata. U isto vrijeme od MMF-a dolaze crne prognoze

http://www.index.hr/vijesti/clanak/novac/51/sef-mmfa-upozorio-da-je-svjetska-ekonomija-na-rubu-raspada/405721.aspx

Dow Jones Industrial Average(DJI: ^DJI)
Index Value: 9,399.48
Trade Time: 4:02PM ET
Change: 948.29 (11.22%)
Prev Close: 8,451.19
Open: 8,462.42
Day’s Range: 8,462.18 – 9,395.58
52wk Range: 8,523.27 – 14,280.00

Što leži ne bježi

Kriza je nebitna, trejda se na veliko po cilon svitu, a mi rvati ionako mislimo od danas do sutra …

Dow Jones Industrial Average 9,399.08 3:52pm ET 947.89 (+11.22%) Components, Chart, More

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Ovi ameri su veliki depresivci i paničari pa zatim još veći euforičari,ali barem nam nije dosadno.

"Only dead fish swim with the stream"



Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
Frankurt i London, sa izuzetkom bankarskih dionica iznenađujoče loše, da nisu (očekivano) povukle banke (npr. Hypo Real Estate), bi bilo još lošije, realni sektor na nivoju zatvaranja u četvrtak, klizi polako opet dole.

Oprezno ljudi !


13.10.08. | 14:44
Opreza nikada dosta. Ali ako Ameri potegnu kako to inače znaju ovaj rast od danas mogao bi biti kikiriki za ono što slijedi. Zamisli situaciju da rastu oko 1000 bodova. Šta bi se onda sutra kod nas događalo to ne mogu ni da pomislim. Jer mi smo ih najvjernije slijedili u padovima. Iako nisam pobornik takvog modela ponašanja na ZSE. Trebalo bi to ipak selektivno rasti.
[/quote]

Nije to bila loša prognoza, nimalo, kaj ne!!!!

New Report

Close