Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PROGNOZE
Goldman Sachs: Barel nafte mogao bi ispod 50 dolara
Autor/izvor: SEEbiz
NEW YORK – Goldman Sachs je upozorila da se tekuća globalna financijska kriza već više nego što se očekivalo negativno odrazila na potražnju ključnih sirovina i istovremeno ocijenila da bi barel nafte mogao da pojeftiniti na manje od 50 dolara, ako se loše stanje u svjetskom gospodarstvu produži.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/goldman-sachs-barel-nafte-mogao-bi-ispod-50-dolara,27497.html



Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
Ameri stali i padaju sada.
Ako krenu u minus, mi sutra idemo mislim u -10%

Vidi veceras stanje,po nasem vremenu u 10h, pa dobro oci otvori veceras, a ja odo na kavu i malo krata bacit da mi prodju ove brojke i slova u glavi
[/quote]

Ameri ako porastu 5%, MI SMO PORASLI 16%.
Moli Boga da Ameri odu preko 10%.

jesu to isti oni koji su prognozirali 200 dolara po barrelu?

pa ti su prevrtljiviji od barona

voit Ime munaa, Alien

Ovaj dow skace ki manit.

Ako ostane na ovoj razini te ako eu sutr otvori sa nekih +2 do 3% odsmo mi opet na +5%.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ovaj dow skace ki manit.

Ako ostane na ovoj razini te ako eu sutr otvori sa nekih +2 do 3% odsmo mi opet na +5%.


misliš +15%?

do 22 dj je na 9k
samo da bude prometa

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ovaj dow skace ki manit.

Ako ostane na ovoj razini te ako eu sutr otvori sa nekih +2 do 3% odsmo mi opet na +5%.

Moraju i Ameri malo rasti, ali ne +16%.
To je ipak previše.

Kolege, samo bez euforije. Trebat ce jos dosta zelenih dana da vratimo gubitke samo od proslog tjedna. Inace misljenja sam da je nastupio kratkotrajan predah i rast svih svjetskih burzi a nase pogotovo s obzirom da se sad trebaju namamiti i opeljusiti ljudi koji su kesirali INU. Medjutim savjetujem svima da se ne zaletavajau i predaju euforiji bez potrebe s obzirom da burze moraju odraditi jos koji val pada koji ce uslijediti nakon sto se rezultati firmi budu pokazali. Dobar dio, ako ne i vecina, ce u 2008. a vjerovatno i 2009. imati manje prihode sto ce se odraziti na koeficjente a time naravno i na cijenu dionica. Uzmimo samo BMW i OPEL. Luksuzni i auti za svakoga. Obadva proizvodjaca su zatvorila na neko vrijeme jer prodaja ne ide. A gdje su ostali auto proizvodjaci, u teskoj gabuli, svi americki na rubu bankrota, japanski u debelim minusima? Navodim taj primjer jer se uz njega veze dosta industrija koje ce isto tako patiti a tako i njihovi EPSovi, P/V i ostala gamad koja nam zagorcava dionicarski zivot….

VIVA LA REVOLUCION !!!


nakon sto se rezultati firmi budu pokazali. Dobar dio, ako ne i vecina, ce u 2008. a vjerovatno i 2009. imati manje prihode sto ce se odraziti na koeficjente a time naravno i na cijenu dionica. Uzmimo samo BMW i OPEL.

slažem se za oprez. no BMW-R-A i OPEL-R-A ne mogu naći na ZSE.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



nakon sto se rezultati firmi budu pokazali. Dobar dio, ako ne i vecina, ce u 2008. a vjerovatno i 2009. imati manje prihode sto ce se odraziti na koeficjente a time naravno i na cijenu dionica. Uzmimo samo BMW i OPEL.

slažem se za oprez. no BMW-R-A i OPEL-R-A ne mogu naći na ZSE.
[/quote]

Hmmm, sada tamo treba ulagati, zamisli koliko BMW-a 🙂

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

ameri trenutno na +6,30%
ako ostane do kraja barem na +5,00% (a mislim da nema razloga sumnjati da nece) odosmo i mi sutra gore

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Uživajte ljudi, ovako nešto vjerojatno nieste vidjeli, a vjerojatno dugo ni nećete!
Uz to USA zeleno luduje!
Što reći nego -sutra crobex grabi bar +5% gore!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Još odličnih vijesti za HR i naše tržište kapitala! Pozdrav medvjedima u cashu!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close